Legenda o sovích strážcích (2010)

Čakala som, že ma to pohltí, až sa mi bude o tom snívať. Ale toto malo iba pekný nápad, ktorý nebol dostatočne prepracovaný. Predvídateľné, málo vtipné, miestami zdĺhavé. Slabé dve **.

Dům loutek (2009) (seriál)

Naozaj moja šálka kávy. Výborný nápad s naprogramovaním vždy inej osoby do človeka, ktorý na to slúži. Zaujímavo spracované, veľmi málo predvídateľné, iba koniec sa mi nepáčil. Som milovník sci-fi a fantasy, a preto sa mi tento seriál páčil viac, ako obyčajnému človeku. Eliza Dushku nepatrí medzi moje obľúbenkyne, ale svoju úlohu zahrala naozaj na jednotku.

TRON: Legacy 3D (2010)

5* za tie brutálne efekty! Celkový nápad boja - programy vs. užívatelia - je skvelý, k tomu takéto spracovanie. Po dlhej dobe konečne nejaký dvojhodinový film, pri ktorom by som vydržala sedieť ešte jednu hodinu navyše úplne bez problémov. Herci skvelí, réžia taktiež, musím ešte raz spomenúť tie efekty, konkrétne súboj motoriek, ktorý sa mi páčil úplne najviac a už teraz viem, že si ho ešte pár mesiacov budem púšťať pravdepodobne každý deň.

Lekce neslušného chování (2008)

Zopárkrát som sa vážne z chuti zasmiala, veľmi sa mi páčil tento film. Milujem Colina Firtha, ktorý bol zas briliantný ako vždy. Ben Barnes a Jessica Biel mi akosi dokopy nesedeli, ale prežiť sa to dalo. Inak veľmi príjemná atmosféra, dobrý scenár a réžia a hlavne, môj milovaný britský humor.

Hon na čarodějnice (2011)

Nič špeciálne, taký slabší priemer s naozaj nedokonalými efektami. Nepomohol tomu ani Nicolas Cage. Jediné pozitívum, ktoré na tomto snímku vidím, sú rozhovory medzi Behmanom a "čarodejnicou". Posledné slová dievčiny by sa náramne hodili do iného filmu, ktorý by bol sfilmovaný oveľa premyslenejšie a duchaplnejšie.

Dorian Gray (2009)

Rozmýšľala som nad 3* a 4*, ale nakoniec som sa rozhodla, že budem hodnotiť objektívne, takže ostávajú tie tri. Celkom pekný námet, zaujímavo spracovaný, nenudila som sa ani chvíľku, ale treba dodať, že to nie je nič extra.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Myslím, že táto časť bola lepšia ako dvojka, ale musím sa úprimne priznať, že moje hodnotenie nie je ani najmenej objektívne. Vtipné hlášky zachránili celý film a zároveň ho aj pozdvihli na veľmi príjemne pozerateľný snímok. Milujem tú myš, jej vzťah s Eustacem ( mimochodom, ten herec to zahral vážne dobre ), samozrejme, Ben Barnes nám tu trošku zmužnej, čo bolo len prínosom a v neposlednom rade hlavní predstavitelia mi už tak nevadili ako v predchádzajúcich dieloch.

Trosečník (2000)

Tom Hanks - 5*. Klaniam sa.

Smrt a život Charlieho St. Clouda (2010)

Čo napísať, aby to vystihlo moje pocity. Niekto tento film odsúdil na "odpad" ešte predtým, ako si ho pozrel, niekto mu dal viac hviezdičiek, ako si zaslúžil kvôli Zacovi Efronovi. Miestami to bolo na 4*, ale v porovnaní s ostatnými oscarovými filmami, ktorým som dala 4*, je toto naozaj priemer.