Merlin (2008) (seriál)

Celkom v pohode seriál. Pobavil ma hlavne predstaviteľ Merlina, ktorý mi príde taký rozkošne strelený. Ale akože tie triky... nula bodov. A toto má byť rok 2008? ////// Po pozretí všetkých sérií mením hodnotenie zo 4 na 5 hviezdičiek. Lepšie herecké výkony, lepšie triky, k hercom prechovávam úprimné sympatie. Humor britský ( alias skvelý ), scenárista na sebe očividne zamakal, režisér detto. No čo vám poviem. Chcem draka menom Merlin.

Happy Feet (2006)

Dlho som sa tešila na túto rozprávku, ale úprimne povedané, dosť ma sklamala. Miestami sa umierala od nudy, ale zachránil ju jeden dialóg: "What are you hugging me for?" "He told me too." "Get away." "No, you like it."

Kletba bratří Grimmů (2005)

Ja neviem, čo na tom niektorí vidia. Ničím ma to neprekvapilo, takmer ničím nezaujalo. Obyčajná priemerná rozprávka s hviezdnym obsadením.

Příběh rytíře (2001)

Od prvého pozretia milujem tento film. Som vážne rada, že existujú ešte takéto snímky, kde je toľko humoru, presne podľa môjho gusta. Heath Ledger je geniálny.

Zkrocená hora (2005)

Musím priznať, že som čakala trošku viac, ale možno vtedy by to už nemalo taký účinok. Každopádne, skvelé herecké výkony, klobúk dole.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Milujem tento film. Je plný humoru, lásky, krásnych a talentovaných hercov a skvelých nápadov. Že je miestami otrepaný? Je. Ale vkusne.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

POZOR SPOILER!!! Tak táto časť je neporovnateľne lepšia ako jej predchodca. Trošku pomaly sa rozbiehajúca, ale napokon pekne vypuknutá prepracovaná akcia, výborné efekty a navyše mi vôbec nevadilo ani to 3D, ba naopak, bola som milo prekvapená. Sem-tam vtipná poznámka, až prekvapujúco dobré herecké výkony a nemala som pocit, že v tom kine trčím večnosť. Mám iba dve výhrady: 1 : keď Harry zomrel, nikto ani slzu nevyronil, od hlavných predstaviteľov Rona a Hermiony by som to čakala. 2 : (trošku stupídna, priznávam ) desať rokov som čakala na bozk Rona a Hermiony. Neviem, či je to vina režiséra alebo herca, ale chlapec akosi naklonil hlavu do kamery, čiže sme videli tak jeho krásne ryšavé vlasy a počuli cmukanie. Ale akože inak v pohode. P.S. najobľúbenejšie dve vety z filmu : Ron : "To je moje dievča, vy idioti!" a Dean Thomas, keď Ginny venovala pozornosť iba Harrymu ( a nie Ronovi ) : "Bratov má veľa, Harry je iba jeden."

Strašpytlík (2005)

Celkom príjemná rozprávka, tretia hviezdička za slovenský dabing.