Sladká Laura (2005) (seriál)

Ale no tak, ľudia, až taká katastrofa to nie je :D No dobre, možno je seriál ( alebo skôr telenovela ) plný presladených scén, jedna maličkosť sa naťahuje cez 100 dielov, vrah vždy unikne spravodlivosti, obvinia nevinného a pravá láska nakoniec vždy zvíťazí. Teraz ruku na srdce. Ktorá telenovela takáto nie je? Odo mňa si zaslúži 1* a to za to, že hocikedy zapnem telku, vždy, zdôrazňujem - vždy- beží toto. Iní herci, rovnaká téma, po roku starí herci, rovnaká téma, po polroku zmiešaní noví a starí herci, téma ostáva. Tak čo, aspoň sa babky nenudia.

Temné stíny (2012)

Johnny Depp, Helena Bohnam Carter, Tim Burton. Tieto tri mená sa mi ešte nikdy nespájali s jedným slovom. NUDA. Nie však vždy, to musím uznať, snímok sa snažil byť vtipný, niekedy sa mu to skoro aj podarilo, ale mala som chvíľky, kedy som sa len pozerala na čas, aby som vedela, koľko ešte zostáva do konca. Herci skvelí, hlavne Johnny, Helena a Eva Green, ale ani to nepomohlo filmu, aby sa vyhrabal z priemeru. Depp ako upír, myšlienka dobrá, make-up dobrý, herec dobrý, ale film bol, bohužiaľ, takisto len dobrý.

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Výborná fantasy rozprávka a ten nápad je naozaj originálny. Síce sa v nej niekedy objavia scény, ktoré by som zmenila, ale v celku naozaj úchvatné. Hlavná hrdinka Emma zvládla úlohu hrdiny, no vyzerala pri tom trošku komicky, hlavne pri záverečnej bitke s drakom. To sa mi tiež páčilo, pretože práve tento fakt spôsobil, že som uverila všetkému a splnila to, o čom tvorcom išlo. Príbehy ako Snehulienka a jej princ, Červená Čiapočka, Zlá kráľovná, ale hlavne Rumpelstiltskin boli bravúrne. Zmeny vo vývine, retrospektívne zábery, zisťovanie, čo bolo a prečo to bolo. Robert Carlyle v mojich očiach svieti ako hviezda tohto seriálu a práve jemu patrí špeciálna poklona. Skvelý herecký výkon.

Sherlock (2010) (seriál)

Už po prvej časti som bola "SHERLOCKED". "Anderson, don't talk! You lower the IQ of the entire street. "

Chceš mě, chci tě (2009)

Od začiatku jasné, ako to skončí, ale aj tak je to príjemná "podívaná".

Show Ellen DeGeneresové (2003) (pořad)

Milujem jej show, klobúk dole pre touto ženou, ktorá sa vie pohybovať v šoubiznise a zo svojich hostí dostane odpovede na všetky jej otázky. Takých je málo. Navyše, páči sa mi jej povaha a zmysel pre humor.

Netvor (2011)

Zlý, zlý, zlý český dabing. Ale inak dobrý nápad, ktorý sa v spracovaní tak trochu pokazil. Výborný Neil Patrick Harris, škoda, že nemal viac priestoru. Slabý priemer, a to len vďaka hercom ( Neil Patrick Harris, Alex Pettyfer ), ktorí ho v priemere horko-ťažko držia. Mary-Kate Olsen by som ako zlú čarodejnicu nikdy nezvolila, ale prekvapivo mi vôbec neprekážala, dokonca sa tam celkom hodila. Ale strhla by som všetky body za trápnu scénu, v ktorej si Kyle, ako keby doňho udrel blesk, začal uvedomovať, čo robil zle, a začal sa zaujímať o ostatných. 30 minút navyše a prepracovať ten vývoj jeho pocitov, film by bol na lepšej úrovni.

Parkování (2010)

Jediné, čo tento film drží v priemere, je Colin Morgan. Bez neho by som to nedopozerala ani do dvadsiatej minúty. Ale musím pochváliť aj herecký výkon Colma Meaneyho. Snímok sa nesie v takom pochmúrnom duchu, dej ma veľmi neoslovil, resp. neoslovilo ma to jeho spracovanie. Musím však dodať, že pravdepodobne je výsledok presne taký, ako si to vopred naplánoval režisér. Aspoň to neskončilo typickým happyendom, aj keď mohlo sa tam vytvoriť viac možností. V skratke: vyzdvihujem dvoch hlavných predstaviteľov, ktorí svojimi hereckými výkonmi držia tento film pokope. Druhýkrát však po tomto snímku určite nesiahnem.

Sněhurka a lovec (2012)

Už len samotná prítomnosť troch hlavných predstaviteľov svedčí o tom, že tento film bude stáť za to. Musím vyzdvihnúť herecký výkon Charlize Theron, ktorej rola zlej čarodejnice sadla ako uliata, a Chrisa Hemswortha, od ktorého som nečakala také dôveryhodné prevedenie. Réžia výborná, scenár takisto. Trošku ma fascinovalo, ako sa na konci Snehulienka oháňala mečom, kým v strede filmu ledva držala dýku. No čo už. Dieťa samouk.

Lovci duchů (2005) (seriál)

Seriál, ktorý pozerám len z čistej nudy a čo sa zrazu stane? Začne byť vážne skvelý. V priebehu mesiaca pozriem tri série a, čuduj sa svete, ono sa to vážne lepší. Páči sa mi humor, ktorý pravdepodobne prekáža veľa ľuďom. Páčia sa mi herci (čo sa teda počas prvej série nepáčili) a páči sa mi aj réžia, scenár a hudba. Som rada, že som tomuto seriálu dala šancu. Ako jeden z mála napreduje a nezhoršuje sa, práve naopak.