Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Nádherné, nádherné, nádherné efekty! Toto je prvý film, ktorý mi neprekážal v 3D verzii (ale možno to bude aj inými okuliarmi). Martin Freeman je ako Bilbo neskutočne čarovný, Benedict Cumberbatch by mal dostať ocenenie za ten dabing draka - klaniam sa. ALE - keby to skrátili o 30 minút, nič by tým nepokazili. Ani obsahovo, ani kvalitatívne. Obrovské plus dávam za elfov a Evangeline Lilly, ktorá stvárnila Tauriel - elfku, ktorá ale nebola v literárnej predlohe Tolkiena.

Bídníci (2012)

Pre mňa to bol neskutočný zážitok. Skvelí Jackman s Hathawayovou, konečne som si všimla talentovaného Eddieho Redmayna a najväčším prekvapením je pre mňa Samantha Barks, ktorá hviezdila aj vo vedľajšej postavičke. Nápad, že sa bude spievať naživo filmu veľmi pomohol, herci mohli precítiť scénky a nie iba hrať a otvárať ústa na playback. Dobrá kombinácia hercov (Cosette do toho trošičku nezapadá) s režisérom. Darmo, Hooper sa vie zariadiť.

Modlitby za Bobbyho (2009) (TV film)

Obdivujem tento film. Na prvý pohľad ma rozhodne nezaujal, ale počas sledovania som zistila, že ide o hlboký snímok, v ktorom sa vykresľuje realita dnešnej doby. Obrovské, ale neuveriteľne obrovské plus majú tvorcovia za konečné vykreslenie a vysvetlenie obsahu Biblie. Konečne niekto povedal niečo rozumné. A pre mňa najlepšia replika patrí herečke s veľkým H - Sigourney Weaver, ktorá hovorila, že Boh jej syna nevyliečil z homosexuality, pretože ho nemal z čoho vyliečiť.

Bez kalhot (2012)

Akože hej, nahé hrude sexi chlapov sú možným dôvodom, prečo si tento film niekto pozrie. Ale tam to aj končí. Fajn tančeky, dobrý "striptíz", pekní chlapi - to musím uznať. A ešte vyzdvihujem Matta Bomera, ktorý tam mal menej priestoru, ale perfektne osviežil tento inak priemerný film.

Lví král 2: Simbův příběh (1998)

Myšlienka vážne dobrá, ale spracovanie spadá , bohužiaľ, do priemeru. Ale na tradičné 3* to stačí. Darmo, jednotke sa ťažko niečo vyrovná.

Ruby Sparks (2012)

Áno, áno, áno! Takto sa to robí.

Rosalinda (1999) (seriál)

Ale to tak, ľudia. Veď to auto, čo mal hlavný hrdina, si zaslúži aspoň jednu hviezdičku.

Pí a jeho život (2012)

POZOR SPOILERY! Nádej, život a viera. Tri slová, ktoré sprevádzajú diváka počas celej plavky s tigrom. Kniha má takú hĺbku, že nie hocikto ju dokáže nájsť, a film sa jej usilovne snaží vyrovnať. V každom slove je silné chcenie, túžba, zúfalá túžba po prežití. Najprv ostáva na lodi s orangutanom, hyenou, zebrou a bengálskym tigrom. Ak z ničoho iného, tak už len z obálky si človek vydedukuje, že ostanú len dvaja. On a tiger, ktorý sa, mimochodom, volá Richard Parker. Je zaujímavé, že práve Richard Parker je najväčším ohrozením života, pritom je hlavným dôvodom, prečo si ten život indický chlapec vážil a chcel silou-mocou udržať. Koniec je neskutočný, núti nás zamyslieť sa a zapojiť mozgové závity viac, ako sme zvyknutí. Tento náboženský a zároveň neuveriteľne nenáboženský román/film ukazuje na silu mysle, priateľstva a na moc odvahy a hlavne viery. Viery v Boha, ale v prvom rade viery v seba samého.

Svítání (2009)

Ach, upíri ničím výnimoční, jedine ak farbou očí. To čo malo byť? Film drží pri živote Ethan Hawke. Zápletka - dajme tomu, že tam je a je atraktívna- a dajme tomu, že aj koniec má celkom zaujímavý. ALE! Čakala som niečo viac. Nie je to typický prepadák, ale ani ničím neprekvapil. Ako som už spomenula, Ethan Hawke je skvelý herec a tento snímok ťahá hore. Bez neho by tie tri hviezdičky určite neboli.

Gattaca (1997)

Taká šedá myška, ktorá v sebe skrýva myšlienku takú hlbokú, že sa mení na veľdielo.