Sedmý syn (2014)

Akože fajn, ale...ale... Normálne to je asi všetko, čo by som k tomu povedala. Obrovské sklamanie.

Čarovný les (2014)

Nehovorím, že som očakávala nejaké veľdielo, ale tento film bol pre mňa obrovským sklamaním. Väčšinou ma moderné spracovania rozprávok neskutočne bavia, ale toto bolo neskutočne nudné. Myslela som si, že keď je herecké obsadenie takéto, aj film bude mať nejakú úroveň, ale niekedy mi to naozaj prišlo ako paródia a čo sa týka pesničiek, tak ani tie ma akosi nenadchli. Veľmi slabé.

Padesát odstínů šedi (2015)

Musím sa priznať, že som celých 8 sekúnd váhala, či sem pridám to moje hodnotenie vo forme hviezdičiek, ktoré sú až 4. Niekedy mám pocit, že sa svet riadi novým trendom s názvom: poďme hejtovať všetko, čo sa páči väčšine. Ale pekne od začiatku. Film rozhodne nie je pre náročného diváka a musí mať svoje publikum, ktoré si aj získal, keďže to bolo u nás hneď vypredané. Názor, že sa bude páčiť najmä tým, ktorí čítali knihu, je možno aj opodstatnený, lebo tí čitatelia aspoň vedia súvislosti. Názor, že sa bude páčiť najmä tým, ktorí knihu nečítali, je tiež opodstatnený, lebo nie sú ovplyvnení. Toľko k tomuto. Je to celé individuálne. Výber hercov nemôžem ani trošku skritizovať, podľa mňa si každý z predstaviteľov zahral svoju rolu presne tak, ako mal. Pre mňa to nebolo žiadne drastické sado-maso, bol to film, ktorý sa decentne snažil vystihnúť podstatu knihy. Síce mi to miestami pripomenuko Twilight, hlavne, keď sa hlavná hrdinka spýtala pána Greya, prečo je s ním v izbe, a on povedal, že nie je schopný jej dať pokoj. A ona vypustila známu formulku: Then don´t. Ako ok, wtf? Ale inak sa mi to páčilo, napriek tomu úplne rozumiem, ak práve toto nie je niekoho šálka kávy. Ešte raz na to síce do kina nepôjdem, ale keď to bude na DVD, rada si to pozriem opäť, P.S. plus bod za hudbu.

Honey 2 (2011)

Predvídateľné a prvoplánové... ale tento druh filmov bude mať vždy svojich divákov. Kat Graham v hlavnej úlohe bol dobrý ťah hlavne pre fanúšikov Upírskych denníkov, ale tam to asi končí. Niektorých zaujme ešte blondiačik, no budem sa opakovať, predvítateľné a prvoplánové.

Vampire Academy (2014)

Čakala som film, ktorý bude presne podľa knihy Richelle Mead. Dostala som film, ktorý je podľa knihy Richelle Mead v teenagerskej verzii. Čo nie je taká katastrofa, párkrát som sa zasmiala a keby som mala 16 rokov, tak to patrí medzi moje topky. Ale nemám, a preto oceňujem aspoň hercov.

Anna Karenina (2012)

Pozerala som to z nutnosti, ale počúvala som z každej strany v mojom okolí len pozitívne ohlasy. Už začiatok mi prišiel nezaujímavý, celý ten nápad s divadlom som ocenila až po cca 20tich minútach filmu, kde som si uvedomila originalitu, ktorá ale nakoniec nedopomohla celkovému dojmu. Keby som nečítala knihu, asi mi ten film veľa nedá. Pekné kostýmy, páčili sa mi herci, ale na to, aby to vystihlo to, čo to vystihnúť malo, by ten film musel mať 10 hodín.

Nekonečná láska (2014)

Akože fajn, predvídateľné, ale sympatickí herci a zaujímavý dej. Štyri hviezdičky to malo preto, lebo zvyčajne pri podobných filmoch neváham a prinajlepšom dostanú tých hviezdičiek o jednu menej. Vyzdvihujem hlavné postavy, hoci Alex Pettyfer stále nepatrí medzi mojich obľúbencov, hrať vie, to musím uznať a Gabriella Wilde ma zaujala už v Troch mušketieroch. Pre odporcov romantiky to rozhodne nebude, ale niekomu, komu romantika lahodí, sa to zaručene zapáči.

Inseparable (2007)

Nemôžem k tomu dodať nič iné, ako že Benedict Cumberbatch je geniálny herec. Výborný výkon.

Casino Royale (2006)

Bonda som začala pozerať až s Danielom Craigom a musím uznať, že je perfektný. Už viem, čo na tom všetci tí fanúšikovia vidia. Excelentné dielo.

Kick-Ass 2 (2013)

Dlho som rozmýšľala, či ten chlapík je Jim Carrey, alebo nie je. Nakoniec som usúdila, že nie je. A bol. Tento film nenudil, zabavil, dávam 4*, pretože si to podľa zaslúži (hlavne vďaka deju a hlavným predstaviteľom), no neviem, po akej dlhej dobe sa k nemu vrátim...a či sa vôbec niekedy rozhodnem pustiť si ho znova.