Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Spev. Môj Bože, načo ten spev? Taká typická Burtonovka, ktorá iba potvrdila, že napriek tomu, že tieto filmy milujem, mi na nich predsa len niečo vadí. Helena Bohnam Carter dodávala snímku istú morbídnosť, čo je len a len pozitívne, lebo je skvelá herečka a Johnny Depp mi miestami vadil, akoby ten film nakrúcal z donútenia alebo z trucu, lebo nechce, aby tú rolu dostal niekto iný. A možno to zahral tak výborne, že tak pôsobiť aj mal, ktovie.

Kouzelná chůva a Velký třesk (2010)

Tak, na prvý film to rozhodne nemá, ale môj obdiv patrí Maggie Smith, ktorá to zahrala bravúrne. Samozrejme, najlepšia postava bol ten vták, inak pekné animácie, Emma Thomson je výborná herečka, ale treba vedieť, kedy prestať - nie s hraním, ale s natáčaním ďalších dielov.

Hra (1997)

Jednoducho pecka.

Neprůstřelný mnich (2003)

No dobre, triky by naozaj mohli byť lepšie, ale aj tak tento film zbožňujem za jeho humor, zápletku a hercov.

Matrix (1999)

Keanu Reeves je skvelý herec, táto postava mu naozaj padla. Matrix ako taký má v sebe niečo, čo priťahuje ľudí rôznych vekových kategórií, niečo, čo by sme chceli, aby bola naozaj skutočnosť. Prvý diel vysoko prevyšuje zvyšné dva, má hlbokú myšlienku, brutálne dobré efekty, neobyčajných hercov a niečo, čo každý jeden z nás nazýva inak. A to robí dokonalosť.

Vyvolávač deště (1997)

Naozaj dobrý film, Matt Damon je skvelý herec, Danny DeVitto taktiež, iba to miestami bolo fádne, nezáživné, predvídateľné. Matt Damon ťahá tento film na 4*, inak by boli tri. Ale celkovo pekne vykreslený život právnikov, hlavne reálne.

Počátek (2010)

Majstrovský film!

Až tak moc tě nežere (2009)

Miestami až na depresiu, ale inak v pohode. Film vo svojej podstate rozpráva pravdu, čo sa týka mužov a žien. Ben Affleck ukázal šiestu grimasu, blahoželám!

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Potter, Potter. Mám pre teba slabosť, to zapríčinilo tie 4*. Inak si bol taký, ako hovorila kamoška, s ktorou som tam bola, citujem: " Bolo to ako sex bez orgazmu." Ale efekty nádherné, dokonca sa dá hovoriť v prípade Ruperta a Emmy aj o hereckých výkonoch a to je teda pokrok. Škoda, že až v poslednej časti. Nevadí, teším sa na druhú časť.