Temný rytíř povstal (2012)

Asi dvě třetiny filmu jsem váhal, zda to vůbec dosahuje kvalit podobných předchozím dvěma filmům. Skoro vůbec totiž nebyly o Batmanovi. Nakonec ale jakoby se celý film stal v posledních 30 minutách a ty opravdu stály za to.

Batman začíná (2005)

Je jedno kolikrát se na to podívám - je to prostě perfektní film. Netřeba plýtvat slovy.

Akame ga kill! (2014) (seriál)

Než jsem začal psát komentář, musel jsem prostě počkat na konec. To je z důvodu, že mě tohle anime pokaždé dokázalo něčím překvapit. Kdybych měl svůj názor shrnout do jednoho souvětí, vypadalo by to asi takhle: Je to super, ale je to vlastně i docela blbost. MÍRNÝ SPOILER Konečně anime, kde si člověk nemůže úplně říct „Dobře, tohle je hlavní postava - ta přežije všechno." Ono se tam umírá a ne zrovna málo. Je to vlastně takový George R. R. Martin v japonském stylu. Boje jsou hezky udělané, není to taková ta Dragon Ball nuda. Co se mi ovšem dost nelíbilo byly ty kecy. Každý furt mele něco o morální stránce a každý furt někomu něco vyčítá. To by tak nevadilo, ale ono to často zní opravdu kýčovitě. Nebudu si nic nalhávat, scénáře v anime většinou nebývají nějak extra kreativní, ale tohle byla tedy síla. Akame ga Kill! ovšem není žádné intelektuální anime, tudíž toto se dá jakž takž ještě překousnout či přeskočit. Mimo to si myslím, že čtyři hvězdy jsou zasloužené.

Total Recall (1990)

Naprosto netuším, co jsem to právě viděl. :D

Mlha (2007)

Zase jsem byl mírně zklamán. Říkal jsem si „Tohle je ten horor, co ČSFD hodnotí 75 %, to musí být nářez!", ale ne prostě. SPOILER On na začátku přiběhne človíček zkrvácený z mlhy a chvíli po tom zbytek lidí není ani schopen uvěřit, že v té mlze něco je! Wow! Konec mi přišel poměrně pitomý, ale plně si uvědomuji, že se to divákovi na gauči kecá, když něco podobného nezažil. Z milosti tomu dávám tři hvězdy, protože jako film to byl průměrný kousek a vydržel jsem do konce bez problémů. Jsem rád, že hlavní hrdina přežil proto, že nebyl úplně debilní a ne jen a pouze proto, že měl takové to klasické štěstí hlavního hrdiny.

Fate/stay night: Unlimited Blade Works (2014) (seriál)

Zatím u toho nechávám pět hvězd. Má to mnohem osobitější přístup než první a druhá série Fate/Zero, kterou vysílali před tímto. Tam mi to přišlo tak jako „Čus, to jsem já, určitě mě všichni znáte!", naprosto nerespektujíce ty diváky, jež preferují přehrávání sérií v chronologii děje a nikoliv tak, jak vycházely (takto řečeno je to možná trochu v rozporu s anime Suzumiya Haruhi, ale to už zacházím příliš hluboko). Do původních Fate/stay se mi tedy nechtělo kvůli slabým ohlasům a ve Fate/Zero s dějem zasazeným před Fate/stay night jsem pak třeba vůbec netušil, jestli jsou postavy jako Rin nebo Shirou nějak extra zvláštní. Je každopádně dobře, že si celé tohle univerzum vytrpělo svá selhání, konečně pak může přijít s něčím, co není jen vyplněním místa v sezóně.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Trochu jsem si při sledování vzpomněl na pátý film Die Hard. Je už to prostě jen miliarda vystřílených nábojů a explozí, ale to, co dělalo původně Expendables jedinečnými, bylo správné zasazení komedie do akce. Jediné, co mě tak nějak pobavilo, byla Schwarzeneggerova reference na „chopper", takže pochopitelně nic moc. Na něj se docela vykašlali a z těch, co tam zbyli, to zachraňoval tak maximálně Statham. Toho ultrageniálního klišé hackera si teda taky mohli odpustit. Jestli čtyřka bude vypadat stejně, tak to už ani nevím, jestli se na ni vůbec těším.

Strážci Galaxie (2014)

Původně mi bylo líto Vina Diesela, že ho do toho vtáhli jen jako hlas stromu. Pak jsem se ale přesvědčil, že ten strom za to opravdu stojí. Strážci Galaxie nejsou žádní marveláčtí superhrdinové, spíš se to abych tak řekl banda týpků, se kterou je o srandu postaráno. Byly tam asi 3 momenty, při kterých jsem smíchy div nevyletěl ze židle. Po marvelských velikánech jako Iron Man 3 či Captain America: Winter Soldier to byla určitě příjemná změna.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

A jak to bude dál? To samozřejmě nevíme, protože kvůli tomu se musíme podívat na další brutálně dlouhé pokračování. Jako on to není špatný film, to vůbec ne, jen mi prostě přišlo, že polovinu času se tam strávilo kecáním se sympatickým dráčkem. Kdyby ho alespoň pozvali na pivo. „Já jsem oheň, já jsem smrt." Oheň ano, ale zabil tam on vůbec někoho? Jak říkám, ó velkolepý Smaug je tak akorát dráček na zahnání nedělní nudy.