Zloději (1991)

Žánr komedie se zde prakticky nevyskytuje, což mě mrzelo, protože ten u asijských filmů oceňuji nejvíce. A tento snímek bohužel nejen, že není vtipný, ale není ani příliš zábavný (je maximálně ztřeštěný). Ocenit lze snad jen demoliční automobilové honičky - ty jsou zběsilé!

Zásah štěstím (2023)

Tak Woody mě asi nemůže zklamat. A pokaždé jsem rád, když můžu na jeho film jít do kina. I když v jeho filmografii patří Zásah štěstím spíše k tomu průměrnému (a to jsem docela mírný). Některé motivy jsou zpracovány silněji v jeho předchozích snímcích (Café society, Match Point) a taky člověku přijde líto, že nemůže točit ve svém milovaném New Yorku. Ale stejně se na to dívá dobře - takový uklidňující, trochu sentimentální  pocit..

Nech svět světem (2023)

Několik dobrých scén, ale taky spousta balastu a zdlouhavého natahování děje (ne, to opravdu není možné považovat za "postupné budování atmosféry"). A samozřejmě stopáž přes dvě hodiny - to už dnes neexistuje funkce střihače?! Jinak, největším hororem, který zde můžeme sledovat, možná není nastalá apokalypsa, ale způsob manželství amerických příslušníků střední třídy.

Je mi ze sebe špatně (2022)

Severský humor je specifický, často těžkopádný, ne vždy k němu najdu cestu - ale tady mi sednul jak p*del na hrnec!

Ve při (2023) (seriál)

Tak nevím, přišlo mi to jako epizoda z československých Bakalářů - jen s dražší produkcí a výrazně delší.

Modrooký samuraj (2023) (seriál)

Ty čtyři **** jsou za prvních pět dílů, ty jsou vynikající. Pak se většina toho vytratí a zbude sotva průměrná zábava, na kterou se člověk dívá spíš jen kvůli zájmu o postavy, které v předchozím ději dokázaly upoutat pozornost.

Modrooký samuraj - Velký požár roku 1657 (2023) (epizoda)

Opět spíše slabší - dobývání (a především bránění) města je plné absurdních nelogičností, právě tak jako konfrontace Mizu s Fawlerem. Hodně křečovité otevření vrátek pro druhou sérii nevěstí moc dobrého..

Modrooký samuraj - Nic se nezlomí (2023) (epizoda)

Opět spíše slabší díl - nemá tempo ani výraznější myšlenku. Dobrá je zde jen linka s princeznou Akemi.

Modrooký samuraj - Všechny zlé sny a zlostná slova (2023) (epizoda)

Úvodní pronikání do hradu je jako počítačová hra (stealth action) - až jsem měl občas tendenci chytnout myš a začít hrdinku ovládat. A tomu předcházející Mizuina modlitba (?) je působivá. "Zábavný" rockandrollový souboj trochu ruší a ani "drogové vidiny" mi příliš nesedly. Celkově spíše slabší díl.

Modrooký samuraj - Příběh o róninovi a nevěstě (2023) (epizoda)

Tak tady se Kill Bill přímo zjevuje - Tisíc drápů a Osmaosmdesátka jedno jsou! Linka se vzpomínkami na Mizuino manželství je nečekaná - ale bohužel také ne příliš dobře vystavěná. A velmi mění pohled na Mizu (stejně jako její zrada Akemi) - tady se z ní stává úplně jiná postava, než jakou byla v předchozích dílech.