Blade Runner (1982)

Neznám jiný film, ve kterém by vše tak skvěle fungovalo: příběh, hudba, vizuální stránka, herecké výkony - všechno jak z učebnice! A za poznámku stojí i to, jak se scénáristé postavili k původní Dickově knize - tady nejde jen o nějaké drobné změny v příběhu, ale spíše o dialog s ní, přičemž výsledek (pohled na replikanty) je oproti předloze naprosto rozdílný. A kterou scénu vybrat, jako tu nejsilnější? Pronásledování (následné zastřelení) Zhory v dešti a průsvitné pláštěnce? Setkání Deckarda s Tyrellem a Rachael? Nebo závěrečný souboj? Či se jen kochat při přelétání nad městem? Při tomto filmu člověk opravdu oněmí úžasem..

Vrata do podsvětí (1987)

Asi spíš rodinný/dětský film, než skutečný horor. Filmové triky osmdesátých let mile naivní - i když odporní pidimužíci působili celkem strašidelně..

Červená pustina (1964)

Nedokázal jsem se na film naladit, moc jsem se nechytal a většinu času spíš nudil.. Ano, hezká vizuální stránka (na které už je výrazná patina), zajímavý zvukový doprovod - v době svého uvedení měl snímek patrně větší sílu, než dnes..

Naprostý zabiják (2023)

Za mě určitě víc komedie, než horor - a ta mě pobavila dobře. Škoda jen toho akčního závěru - byl fakt pitomý, i když chápu, že to potřebovali nějak ukončit (přesto, že tím film pro mě hodně ztratil, nechám **** - přijde mi, že hodnocení je tady nespravedlivě nízké). A kromě humoru oceňuju i skvělé herecké výkony, Kiernan Shipku obzvláště - její znechucené grimasy byly tak dobré, že jsem kvůli nim občas přetáčel zpět.. Toto poučení si z toho nevezmeme!

Nebeská tělesa (2019) (seriál)

Čekal jsem zajímavý příběh ze zlatokopeckého prostředí, ale dostal jsem spíš červenou knihovnu. Mezi klady patří dobrá výprava a výborné herecké výkony. Podstatným záporem je přehnaná délka a z ní vyplývající zdlouhavost - celý děj se mohl pohodlně vejít do dvou hodin času..

Viktoriánky (2021) (seriál)

Zatím viděno prvních šest dílů a relativní spokojenost: nádherné kulisy viktoriánského Londýna (i když těch steampunkových hraček a záběrů z laboratoře by pro mě klidně mohlo být víc), sympatické postavy, zajímavý děj. Šestý díl pro mě byl šok (a úplně mi nesedl, ale uvidíme, jak to tvůrci zpracují v další polovině).

Natankovat, najíst se a vyspat (1992)

Příjemný nezávislák s dobře vytvořenou atmosférou - takové už se dnes asi netočí. A nebýt několika drobností, které ho děsně shazují (taneční scéna, pitomá postava Humpreye), byl by výborný. Ale i tak je celkový dojem velmi dobrý. Devadesátá léta považuju za příšerné období, ve kterém za něco stály jen dvě věci: nezávislé filmy a hudba. Tu ale když si člověk pustí dnes, nemá to cenu, už je mrtvá. Jen v některých filmech z té doby na chvíli ožije, zas funguje. I tady to tak bylo..

Emelie (2015)

Velmi nepříjemný, mrazivý film. A kromě samotné hlavní zápletky na mě děsivě (i když to asi nebyl úmysl) působila i "vzorná" rodičovská dvojka: spíš než jako manželé se k sobě chovali jako obchodní partneři - takhle se teď žije v Americe?