Modrooký samuraj - Podivnosti (2023) (epizoda)

Velmi erotický díl - pokud existovaly pochybnosti, zda se nejedná o seriál "spíše pro děti", tady byly rozprášeny. A jakkoliv jsou poučení majitelky nevěstince často spíše banality, některé scény/úvahy zde jsou výborné. Vynikající souboj dvou neznámých samurajů v městečku ("malířův podpis"). Setkání Mizu a Akemi u saké je bravurní. "Záchrana" unese dívenky nečekaně děsivá (aspoň pro mě) a její následný komentář v rozhovoru s majitelkou nevěstince nesmírně dojemný. Nejmrazivější pro mě ale byla scéna s Fowlerem v kapli - nutí k zamyšlení..

Modrooký samuraj - Omezený počet cest (2023) (epizoda)

Linka s Akemi stále vynikající. Vývoj vztahu Mizu a Taigena lehce na hranici klišé, ale neuráží. Snad jen zpracování problematiky postavení žen v minulosti tady má trochu agitační podobu.

Modrooký samuraj - Nečekaný živel (2023) (epizoda)

Atmosféra městečka slavícího svátek zpracována nádherně! A k tomu výborná linka s princeznou Akemi - tak zvláštně nejednoznačnou hrdinku je radost sledovat.

Modrooký samuraj - Nečistý kov (2023) (epizoda)

Velmi slušný úvod. Pokud jsem měl obavu (často spojenou s kreslenými filmy), že se jedná spíše o záležitost pro děti, tady byla rozptýlena - velmi dospělé. Navíc klišé (další obvyklý nešvar animované tvorby) je zde minimum. Výborný souboj v dódžó, vzpomínky na dětství u výrobce mečů zpracovány skvěle - dojemné, ale v rozhodně ne citově vydírající (oceňuji, to se málokdy podaří). Právě tak přátelství s Ringem - výborně!

Zodiac (2007)

Vydržel jsem asi hodinu a pak mě to přestalo bavit. Ano, je jasné, že si produkce dala záležet na dobových detailech a možná se i jedná o cinefilní záležitost (jak někteří zmiňují), ale k čemu to, když je to taková nuda. A k tomu téměř tříhodinová stopáž: nejsem nekompromisním odpůrcem dlouhých filmů, ale musí to mít smysl - a Fincher vážně není Béla Tarr..

Číňan (2005)

Vysoké hodnocení mě poměrně překvapuje - mě osobně film připadal především mdlý a celkem nudný, a ze všeho nejvíce připomínal československé televizní inscenace ze sedmdesátých/osmdesátých let (což není úplně výtka, když to srovnáme s hrůzami, které produkuje současná ČT). I většina postav byla taková nijaká - žádná příliš sympatická (a k tomu pár hodně nesympatických), pro diváka je těžké vybudovat si k nim vztah (a hlavně úplně nechápe, jak si mezi sebou dokázaly vybudovat vztah samotné postavy). Ale možná je to tím, že seveřané (VAROVÁNÍ: STEREOTYP!) nemají ve zvyku být příliš emotivní a jakoby z nich šel chlad - i když na druhou stranu, takový Larse von Trier..

Karaoke blues (2023)

Ani nevím, co napsat - jedním slovem nádhera..

Pluto - Episode 8 (2023) (epizoda)

Poslední díl měl trochu lepší úroveň (akce, objasnění některých věcí z minula), ale stejně je to sotva průměr..

Pluto - Episode 7 (2023) (epizoda)

Velmi slabý díl - infantilní a na konci děsně sentimentální. Navíc je zde velký prostor věnován Epsilonovi, který působí tak přejemněle (až přitepleně), že to brzo začne divákům lézt na nervy. A k tomu ten příšerný Vasilij..

Pluto - Episode 6 (2023) (epizoda)

Po předchozích dílech změna k lepšímu - konečně to mělo nějaký děj a taky zajímavé lokace (Persie Nizozemí).