Sváteční rande (2020)

Na to, jaké žánr "romantická komedie" většinou nabízí odpady, se jedná o vcelku obstojné dílo. Trochu mi vadila zbytečná vulgarita, kterou se tvůrci patrně snažili vyvážit povinné dojímavější momenty. Ale u několika vtipných scén jsem se dobře zasmál - a to se počítá.

Devadesátky (2022) (seriál)

Super! 5***** je možná lehounce nadsazených, ale v kontextu hrůzy naší současné tvorby se jedná o skutečnou perlu. Výborný scénář, herecké výkony i výprava. Slabší je snad jen linka vyšetřovatelova manželství, ale není jí dáno tolik prostoru, aby to vyloženě rušilo. A taky je potřeba ocenit střízlivější pohled na devadesátá léta (obzvláště od v této věci jindy tolik vlezp*delkovské čt mile překvapil) - kéž by jsme se dočkali i kritičtějšího zpracování toho, jak se této éře chovali třeba odéesáčtí "demokraté".

Duch - Krysa (2022) (epizoda) odpad!

Něco tak pitomého jsem už dlouho neviděl: tradiční nešvary současné pražské tvorby (mizerný scénář, bídné herecké výkony) jsou zde ještě znásobeny snahou o "kůl" zpracování. A všechno to působí tak děsně provinčně a amatérsky (ostatně - stačí se podívat na fotky v galerii).

Starodávné apokalypsy - Ztracené město Heliké (2021) (epizoda)

Mizerný dokument, v němž lze 90% "informací" považovat za naprostý balast - pokud bychom poskládaly jen ty relevantní, délka snímku by nepřesáhla 8 minut (ale ani z nich se vlastně nic podstatného nezvíte). Jediné světlejší okamžiky představovalo vyjádření geologa.

Madam služebná (2017)

Natočit komedii, která nejen že není zábavná, ale dokonce se v ní nevyskytne ani jeden vtip - to je kumšt! Vedle tohoto i Troška působí jako Woody Allen.

Úkryt (2002)

Chabý scénář, mizerné výkony (s výjimkou Whitakera a Buchanana - ti hráli dobře), velmi nesympatické postavy, které navíc jednají naprosto nelogicky. Někdy bídný film zachraňují aspoň zajímaví záporáci - tady rozhodně ne: hlavní negativní postava je natolik necharismatická (a navíc špatně zahraná), že rozhodně nezaujme. A vrcholem celého filmu "dramatické finále" - to bylo tak pitomé, že jsem se opravdu začal nahlas smát.

Příběh čísla 1 (2005) (TV film) odpad!

Snaha o "kůl" dokument se tady nepovedla: jasně, že nemůžeme očekávat úroveň Monty Pythona, ale "vtípky" zde působí tak trapně, že je ocení tak možná méně inteligentní žák páté třídy a co se vzdělávací stránky týče, je to taky bída..

Ochránce - Džungle před tabulí (2021) (epizoda)

Tak nejdříve pozitiva: herecké výkony na tuzemské poměry nadprůměrné (obzvlášť Vaculíka je radost sledovat - člověk skoro zapomněl, že i čeští herci umí hrát) a taky inspirace moderními seriály typu Sherlock (příchozí hovory vidíte na obrazovce atd.) zde funguje. Hlavním problémem tak zůstává ideologická orientace ČT - že se zde vede svatý boj proti levici je známý fakt už po desetiletí, ale tady v rámci hesla "aspoň je to pravice" začíná rehabilitovat už i temnější proudy. Není to z jejich strany nejrozumnější strategie - zrušení koncesionářských poplatků by byla jedna z prvních věcí, které spd a spol. prosadí, pokud k tomu dostanou příležitost..

Bling Ring: Jako VIPky (2013)

Trochu zklamání - u Sofie Coppoly očekávám, že mě její filmy zasáhnou a to se tady nestalo. Ale o nudu se rozhodně nejednalo. Velmi dobrá kamera a taky (jak je u ní zvykem) skvělá hudba.