Den před krizí (2011)

Výborné! Atmosféru mimořádně silného napětí se zde podařilo vybudovat prakticky bez jakékoliv akce. Herecké výkony vynikající. Osobně jsem přesvědčený, že bankéři, o kterých film pojednává, jsou ve skutečnosti ještě mnohem bezcitnější svině - ale kdo ví..

Eurotrip (2004) odpad!

Tak samozřejmě od teenagerovské komedie nemůžeme čekat žádné zázraky, ale tohle je trapnost i v rámci tohoto žánru.

Nová šichta (2020)

Na mém zklamání se asi podepsalo to, že jsem od filmu (díky pozitivním ohlasům, které ho předcházely) čekal mnohem víc. Výběr tématu i hlavního hrdiny je výborný, ale zpracování velmi povrchní a hlavně neodvážné (výskyt sprostých slov za odvahu počítat nelze). Že množství propouštěných je (a bohužel asi i bude) problém, je jasné a rekvalifikační kurzy programátorství to nejspíš nevyřeší (na konci se mluví o třech úspěšných případech) - za nejzajímavější scény lze tedy považovat ty v hospodě, kde je na to upozorňováno (i když velmi krotce). Nejsilněji pak na mě působil kontrast reálné situace a její narůžovo nalakovaný obraz ve zpravodajství ČT: škoda, že tomu nebylo věnováno více prostoru (pouze krátká, rozpačitá reakce osazenstva na evidentní manipulaci a nevěrohodnost řečeného) - vždyť tady byla na stříbrném podnose odpověď na to, proč je pro mnoho lidí "oficiální" zpravodajství naprosto nedůvěryhodné (a bohužel pak často hledají jiný pohled na "alternativních" webech).

Slečna Marplová - Plavý kůň (2010) (epizoda)

Po příšerném zpracování Plavého koně z roku 2020 jsem si potřeboval spravit chuť a tato verze byla výborná - prostě anglická detektivka jak má být!

Agatha Christie: Plavý kůň (2020) (seriál)

Jak už je bohužel v poslední době u adaptací Agathy Christie zvykem, snímku dominuje snaha o zachycení co největšího počtu věrných historických artefaktů a prostředí (tentokrát přelom padesátých a šedesátých let) - patrně se to daří, jenže já nechtěl dobový katalog, ale detektivní příběh, a ten zde není dokonce ani v druhém plánu. Místo toho sledujeme "mysteriózní něco" a rozhodně se nejedná o podnětný zážitek. Převažuje údiv a znechucení - oč lépe se s danou látkou vypořádali ve své netradiční sérii Vraždy podle Agathy francouzští tvůrci!

Houdini (2014) (TV film)

Plno klišé, snaha být "cool", nepřesvědčivé herecké výkony, laciné - pro mě téměř nesledovatelné.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

V rámci produkce ČT jde jistě o nadprůměr, ale o žádný zázrak se rozhodně nejedná. Postrádá to napětí i rafinovanost - chápu, že reálná práce vyšetřovatelů je asi většinou nezáživná rutina, ale tohle je seriál a ne dokument (ale i ty jsou ostatně většinou výrazně zábavnější než toto). Příjemně překvapí většina hereckých výkonů, ale o to větší utrpení je sledovat Vetchého a hlavně Polívku - když už někoho napadlo obsadit ho do role, do které se typově příliš nehodí, mohli mu aspoň zkusit vysvětlit v jakém žánru hraje a jak se má pokusit hrát..

Čan lang (2015)

Celkem slušná akce, patosu přespříliš (ale zas v tom čínském originálu působí docela legračně, takže je pro mě snesitelnější, než v indoevropských jazycích) a občas celkem dobrý vtip: "Nikdy jsem se neopil. Začal jsem pít, když mi byly tři roky, v pěti letech jsem opil dva šestileté." Za to hvězda navíc!

Válka es (2017) (seriál)

Zajímavých informací se vám mnoho nedostane, zato moru současných dokumentů - hraných scének - je zde přespříliš.