Causa Králík (1979)

Socialistická moralitka, ze které člověk získá dojem, jak byli za minulého režimu všichni advokáti hodní. Ovšem herecké výkony skvělé - to se s dnešní produkcí ČT nedá srovnat. A při té příležitosti se člověk neubrání představám, jak by (kromě výrazně horšího herectví) mohlo vypadat současné pokračování: podvodník Joun bude jistě patřit k zakládajícím členům ods v Mezihoří, a to už si pak na něj žádní právníci tuplem nepřijdou..

Osudná džungle (2020)

Spíš než meditativní mi film připadal zdlouhavý a vlastně mě po většinu času nudil.

Cizinec ve vlaku (2018)

Základní zápletka mohla být dobrá, to by se k ní ale nesměly přimísit typické americké kraviny a spousta klišé. No a nejspíš by tam taky nemohl hrát Neeson - v jeho případě pomalu začíná platit stejná poučka jako u Toma Cruise: film, ve kterém účinkuje, prostě nemůže být dobrý!

Mamut (2006) (TV film)

Něco tak blbého už jsem dlouho neviděl.

Lovec démonů (2016)

Chudák Lundgren, tohle si nezasloužil..

Studený jak kámen (1991)

Tady je hodnocení dost ošemetné. Film je samozřejmě velmi pitomý (prvních 10 minut jsem stále váhal, jestli vlastně nesleduji parodii), ale protože jeho pitomost nabývá neuvěřitelných měřítek, začíná být postupně zábavný. Taky lze ocenit, že ačkoliv na některých klišé snímek důsledně trvá ("tvrďáctví" většiny postav odpovídá představám desetiletého chlapce), jiným očekáváním se vyhne - obzvláště konec je v tomto směru nesmírně osvěžující, protože (SPOILER) kromě záporáků v závěrečném masakru zahyne množství civilistů, ale také celá soudní porota a hlavně konzervativní senátor, aniž by hlavní hrdinové jevili výraznou snahu jej nějak bránit (a aniž by většina diváků znalá naší politické scény jevila snahu jeho zabití nějak litovat).

Chata v horách (2012)

Zajímavý nápad zpracovaný vtipně a s nadhledem. A záběry "z Japonska" mě rozesmály.

Nesnesitelná krutost (2003)

Ani se nechce věřit, že to natočili Coenové. Můžeme tam zahlédnout inspiraci jejich staršími filmy (Záskok), a taky výborné herectví Clooneyho, Zety-Jones, Thorntona pozdvihuje aspoň některé scény na snesitelnou úroveň, ale celkově tento snímek nemá spád ani nápady, působí křečovité.

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

Rozhodně nadprůměrný seriál, v němž jsem obdivoval obzvlášť herecké výkony. Příběh/scénář mi přišel (hlavně ke konci) trochu překombinovaný, ale většina dílů mě zaujala a měla spád. Trochu mi vadila kýčovitá hudba a docela sentimentální závěr. Často jsem se přistihl při srovnávání tohoto seriálu s Twin Peaks - změnil se tak radikálně svět nebo jen pohled na něj?

Provinční městečko E (2019)

Zajímavé téma, ale zpracování bídné. Silné momenty zde prakticky chybí. Divák musí přetrpět dlouhé záběry přehlídek, dětských vystoupení, oficiálních slavností, ale ve chvíli, kdy nastane šance, že některá z postav sdělí něco důležitého (např. když Mášina matka zmíní, proč vstoupila do armády), autor uhne a příležitost zůstane nevyužita. Přitom patrně právě zde by bylo možné najít odpověď na to, z čeho pramení mentalita podstatné části dnešní ruské společnosti. Ale ne, my se raději zase budeme dívat na další dlouhé záběry přehlídek, dětských vystoupení, oficiálních slavností atd.