Maturita duchů (2012)

"Pěkný obrázek, aha, to je maminka. A co to má v puse, kouří doutník, že?" "Ne, jí hovínko - chci okamžitě mluvit s učitelem výtvarné výchovy!" Španělé i tak odpadový žánr, jako je ´highschool komedie´, dokázaží natočit vtipně, inteligentně a bez tradičních klišé!

Tenkrát v Anatolii (2011)

No některé scény trochu naivní a některé postavy lehce schematické, ale celkově velmi dobrý film. Obzvlášť úvodní scéna putování kolony vozů noční krajinou na mě zapůsobila..

Zpráva o Europě (2013)

No nevím, většině uživatelů se líbilo, ale na mě film působil jako nudná konverzačka á la mexické telenovely, která se odehrává na vesmírné lodi a místo nevěr se tam řeší technické problémy a mimozemský život..

30 dní dlouhá noc (2007)

S adaptacemi komiksů se roztrhl pytel a výsledky začínají připomínat nechvalně proslulé pražské muzikály, které taky vznikají jak běžícím pásu. I když mezi komiksy se aspoň občas objeví příjemné překvapení. To ovšem rozhodně není případ tohoto filmu, natočeného stupidně a bez jakékoli invence - to i v romantických komediích najdeme odvážnější nápady než v tomto nudném škváru!

Podivné zahrady (2003)

Slabé, velmi slabé.. Ani komedie, ani (dobré) drama. Jediná silnější scéna byla ta, v níž se německý voják/klaun vzepřel rozkazu - za tu hvězda nahoru!

Médea (1988) (TV film)

Tradičně skvělý Trier. Z příběhu čiší chlad. Trier mívá ve svých filmech silné hrdinky a Médea je silná stašným způsobem - odpornějším, než hlava Medúsy..

Mám strach (1977)

Spousta výborných scén, ale bohužel také spousta klišé.. Osobně mi byla nejsympatičtější scéna, v níž se starý soudce i policista postavili za spravedlnost bez ohledu na své opačné politické (a společenské) přesvědčení. Bohužel se pak film vyvíjel jiným směrem..

Countess Dracula (1971)

Tak sice to nebyl žádný horor, ale pohádka, zato pěkně natočená. Starý uherský hrad a jeho komnaty působí nádherně a romanticky, celé je to mile naivní (včetně scény v hospodě, kde jsem si okamžitě vzpoměl na Cimrmanovo: "Pamatuj, že i opilce zahraje lépe střízlivý", ovšem s dodatkem, že by měl aspoň tušit, jak taková opilost vypadá..), prostě hezký oddechový film, který má atmosféru..

Deathstalker I (1983)

´Stará čarodějnice pověří režiséra Sbardellatiho, aby natočil film z fantasy-světa. Ten ovšem v tomto úkolu selže..´ Naprostá demence! Rytířské "souboje" jsou na úrovni besídky žáků ZŠ. A příběh? Hm, kdyby jste vzbudili opilce na baru a slíbili mu panáka za to, že do čtvrt hodiny napíše scénář, výsledek bude lepší.. Od poloviny už jsem prakticky jenom přetáčel, takže to aspoň rychle ubíhalo..