Manuela (1991) (seriál) odpad!

Je to už skoro deset let, ale stejně si pamatuju, jak nás touhle sra.... mučila každej den na základce češtinářka. Tenkrát nám to bylo jedno, místo hodiny jsme dělali bordel. Ale ted už bych si i radši napsal nějakej ten diktát místo sledování tohoto veledíla, který odstartoval u nás bohužel velice populární vlnu telenovel.

Maffiósso (1998)

Strašně moc nedoceněná parodie, která sice neni tak dokonalá jako třeba Bláznivá střela, ale pobavíte se velice dobře. Abrahams umí i sám bez Zuckera.

Hlava nad vodou (1996)

Velice dobrá a skoro neznámá černá komedie, která mi ze všeho nejvíce připomínala některé Hitchovy filmy.

40 dnů a 40 nocí (2002)

Po slabšim rozjezdu se z toho vyklubala velice přijemná a vtipná komedie, u který jsem se docela dost pobavil. Asi to šlo natočit lépe, ale mě to bohatě stačilo.

Kameňák (2003) odpad!

Tenhle film je vtipnej v závislosti na tom jak znáte vtipy. Jelikož jsou to ale všechno vtipy, kterym jsem se smál naposled někdy ve 3. třídě na Základní škole, tak je to špatný. Přiznám se, že jsem se asi třikrát, čtyřikrát uculil, ale to je na komedii velmi slabý. Nápad postavit komedii na vtipech neni špatný, ale to by to asi muselo být natočeno jinak a rozhodně bych použil něco novýho. Takhle je 99% děje odhadnutelných. Většina postav je tragicky zahraných a některé jsem ani nepochopil, proč se v Kamenáku vyskytli. Třeba ta psycho-postava co pořád poslouchala hudbu. Nevim jestli se Troška snaží být nějak in? A to rádoby vyrovnání s pani Spáčilovou? Nevim, nevim. Kdyby radši pan "režisér" natočil nějakej pořádnej film a zavřel pusu kritikům tímto způsobem. Místo toho se řadí k panům Soukupům a Olmerům. A to mám některý Troškovi filmy fakt rád. Neviděl jsem Waterloo, ale nejhorší porevoluční český film je pro mne ode dneška Kamenák.

The Crimson Permanent Assurance (1983)

Nápad jako hrom, fakt jsem se hrozně moc pobavil. Kdepak, Terry Gilliam a ostatní Pythoni jsou géniové.

Dobrodružství Barona Prášila (1988)

Tradičně dokonalý Gilliam, tak jak ho mám rád. Už mi přijde nudné opakovat se ve vychvalování úchvatné vizuality jeho filmů, ale to prostě nejde přejít. Tentokráte velice výpravný, napínavý, vtipný, tajemný. Ode všeho trochu a výsledný mix je bez chyby. V mém osobním Gilliamovském žebříčku druhé místo hned za opicema.

Slez ze stromu (2001)

Prazvláštní filmeček, který si mě ale narozdíl od jiných diváků, docela získal. Z Charlieho Kaufmana se nám klube velice zajímavý scénárista a já jenom doufám, že to potvrdí snímkem Adaptation. Jediná vada snímku je velká nevyváženost a ta bohužel sráží celkový dojem z filmu. Ale za ten scénář a plno nápadů(bohužel ne vždy dobře realizovaných) si to minimálně 3* zaslouží. Takže 60%, ale velice silných.

Vykosťovač (1998)

Nic originálního, snad jen chvilkama nepříjemná atmosféra a pár opravdu chutnejch scén z pitevny a pracoviště vykostovače. Takové silnější dvě hvězdičky. 50%

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Tak začnu srovnánim, jednička je určitě lepší. Tam se mi párkrát stalo, že mi běhal mráz po zádech. Dvojka mi přišla méně nápaditá, ale tim jí nechci odsuzovat. Perfektní mix akce, dobrodružství, fantasy a špetka romantiky k tomu. Těšil jsem se na Gluma a ten předčil mé veškeré očekávání. Ta postavička skutečně hraje a jak. Tady by ta Oscarová kategorie digitální herci byla na místě. Trikově opět perfektní, herecky se skoro nic od jedničky nezměnilo, takže tady je to také jak má být. Víc se mi nějak rozepisovat nechce, protože svoje osobní hodnocení stejně udělám teprve až si jednou dám pěkně všechny tři díly za sebou.