Svět podle Prota (2001)

Přelet nad kukaččím hnízdem říznutý špetkou sci-fi. Takový nějaký je Svět podle Prota. Nesmírně inteligentní film, ve kterém není nic takové jak se na první pohled zdá a naopak. Po delší době mě nějaký film donutil k silnému zamyšlení a můžu s klidem říct, že mě velice dojmul. A Kevin Spacey? To je talent od Pána Boha.

Čtyři pokoje (1995)

První blbůstka za 3*, druhá taktéž. Rodriguezův nářez za 5*. No a Tarantinova povídka je slušná, ale hlavně má megahustej konec, takže za 4*. Suma sumárum je to slabších 80%. Docela mě to příjemně překvapilo. Po těch letech od premiery jsem vyslechnul různý komentáře a většinou moc dobrý nebyly.

Proroctví z temnot (2002)

Velice slušný a chvilkama poměrně dost napínavý filmeček. Neni to nic převratnýho, ale všechno do sebe moc hezky zapadá a jestli se to opravdu stalo, jak tvrdí text na začátku filmu tak je to docela hustý.

Svatební cesta do Jiljí (1983) (TV film)

Jak se to řiká. Před svatbou měj obě oči otevřené dokořán a po svatbě jedno zavři a druhé přivři. Milá televizní komedie o tom, jak si před svatbou vyzkoušet, jestli je ten druhý opravdu pravým člověkem na celý život. V hlavních rolích excelují skuteční manželé, Abrhám a Safránková.

Ve jménu Angela (2002)

No tak Sylvester na tom ještě neni tak špatně. Tohle je jedno z nejpříjemnějších překvapení roku. Bohužel pro Stallonea smolné v tom, že tento film šel jenom na video. Dvakrát škoda, více lidí by tak mohlo vidět, jakým směrem by se ted mohl vidat. Nevím proč je na VHS napsané, že se jedná o akční film. Spíše je to mafiánská komedie. Stallone je zde skutečně příjemný a když se k tomu přidá stále nádherná Madeleine Stowe je na co koukat. Lehce nadprůměrná komedie, viděl bych to tak na 3,5*.

Škola zlodějů (1986)

Jeden z těch vtipnějších a neFantozziovských filmů s Paolo Villaggiem.

Nic než trable (1991)

Velice příjemná, lehce černá komedie s Chevy Chasem, pro kterého mám prostě slabost a tak se mi tento film velice líbil. Dan Aykroyd si zde pro sebe uspořádal filmařský víceboj, když si sám napsal scénář, ujal se režie a obsadil dvě z hlavních rolí. A navíc mi Nic než trable chvilkama dokonce připomínaly Burtonovu tvorbu.

Princezna a bojovník (2000)

Po Lole jsem se velice těšil, ale Tykwerův nový film je pro mne poměrně velké zklamání. Skoro můžů říct, že jsem se celým filmem s malými vyjímkami pronudil. Jediné co stojí za řeč je Franka Potente a Beno Furman znamý třeba z velmí slušné Anatomie, kde si zahrál taktéž s Frankou.

Jak ukrást Dagmaru (2001) odpad!

No musim se přiznat, asi třikrát jsem se opravdu zasmál. Odpad dávám jenom opravdovým skvostům. DOPLNĚNÍ: Omylem jsem tento skvost zahlédl znovu a omlouvám se za tu jednu hvězdičku, co jsem tu předtím měl.