Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Hvězdné války miluju a asi proto bylo moje zklamání po prvém shlédnutí tak veliké. Po dalších pokusech už to bylo lepší a lepší, ale oproti ostatním čtyřem epizodám to není ono. Něco tomu prostě chybí. Atmosféra vždy graduje a najednou prásk a do scény vstoupí Jar Jar, v plno jiných filmech bych ho skousnul, ale do Hvězdných válek takováto postava prostě a jednoduše nepatří. Malé děti by na to chodili stejně. Ale oproti běžné produkci stále nadprůměr. Naštěstí EII již vše napravila.

Mimic 2 (2001)

Překvapivě velice slušné pokračování Del Torova originálu. Možná i o něco zábavnější a napínavější.

Temná legenda 2 (2000)

Ani horší, ani lepší než jednička. Poměrně koukatelný odvar z Vřiskotem probuzené vlny vyvraždovaček.

Hannibal (2001)

To se opravdu nedá popsat, to se bohužel musí vidět. Takhle zmršit pokračování skvělých Jehnátek. Zabít Scotta málo!

Brak (2002)

Až na to půjdu znova a nestřízlivej, tak asi změnim názor. Zatim je to pro mě jen slušný pokus o natočení něčeho, co ještě u nás natočeno nebylo. Místy mi to připomínalo jako když pejsek s kočičkou vařily dort a ne vždy je výsledek tak vtipnej, jak si asi tvůrci představovali. Každopádně, ale určitě pár hlášek z hlavy jen tak nedostanete.

Pekelná ženská (2001)

Zase tak hrozný to neni, párkrát jsem se zasmál opravdu hodně.

Superman (1978)

Spolu s dvojkou nejlepší filmy podle komiksu do příchodu X-menů.

Spider-Man (2002)

První půle skvělá, druhá slabší. Ale to vše asi díky tomu, že mi to nějak připomínalo Donnerova Supermana. Ten je stále nepřekonanej. Vidět Spidermana dřív, asi bych byl spokojenější.

Lulu na mostě (1998)

Zatraceně povedenej film. Napínávej, zamilovanej, smutnej, tajemnej. Harvey Keitel umí opravdu zahrát všechno a skvěle. Mira Sorvino mě příjemně překvapila, doteď jsem ji jako herečku moc nebral a tajemný Willem Dafoe, bomba. A hlavně si po negativní zkušenosti s Mechanickým pomerančem znovu můžu v klidu pustit Singing in the rain.

Když rozvod, tak rozvod (1982)

Lehce nadprůměrná komedie, ale hlavně velké sólo Vladimíra Menšíka. To byl prostě pan Herec.