Království ohně (2002)

Naprostá blbina, která bohužel slibovala víc. Bavil jsem se docela slušně, ale než se mi povedlo vypnout celý mozek tak to chvilku trvalo. Takových neligočností najednou jsem dlouho neviděl. Čemu se nedá co vytknout je obsazení. Hypercool McConaughey mě docela dostal, to samé se dá říct o Christianu Baleovi. Akorát ex-Bondgirl Isabelle Scorupco je tu spíše na okrasu. A nejůžasnější ze všeho je hudba. Na závěr, jestli tento filmeček chcete vidět, tak to chce nějaký hodně nabušený kino. V televizi už to bude na nic. Je to blbost, ale těch peněz nelituju. Sakra ten McConaghuey je hustej!

Kam doskáče ranní ptáče (1987)

Neviděl tenhle skvělý film kdysi Harold Ramis? Vtipné, originální, zábavné. Téměř bezchybné.

Země nikoho (2001)

Válka v bývalé Jugoslávii byla hrozná a lidi od zpravodajství jsou hyeny. Tak to byly první slova, která mě po shlédnutí tohoto úžasného filmu napadly. Po letošních Oscarech jsem spílal akademii za to co provedla, ale teď už vím proč. Zatímco Amélie se mi napodruhé už "jen" líbila, tak tento film mě s jistotou sebere i napodruhé a napotřetí, atd. Fámozní skloubení humoru a dramatu v neuvěřitelně lidském podání bere dech. Bravo tvůrcům za skvělý scénář, nesmírně sympatické obsazení, za skvělou hudbu(i když jí je pomálu). Tady opravdu není co vytknout. Skutečně velmi silný a vyrovnaný film.

Hartova válka (2002)

Velice dobré, spíše komorní válečné drama. Skvělé obsazení, napínavý scénář. Příjemné překvapení.

Doba ledová (2002)

Skvělá komedie pro malé i velké. První animáčová liga(Toy story, Život brouka, Shrek) to sice neni. Ale na úrovni Příšerek je to určitě. Více takových filmů. Veverka je super, ale na konci už mi jí spíš bylo líto.

Pozor na Harryho (1997)

Ne, ne, ne. Tohle se Woodymu totálně nepovedlo. Asi jeho uplně nejslabší film. Totální absence jakékoli inteligence, která provází všechny jeho díla. Snad jen ta rozmazanost a Maguire vs. Smrtka, to se docela povedlo.

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Tenhle film je takovej nářez, jakej snad ještě nikdo nikdy v tomto žánru nenatočil. Pro Smithofily (kam se okamžitě zařazuji) 200% záležitost. Originální hlášky, které se jen tak neslyší. Bohužel pro ty co od Smithe nic neviděli asi tento film bude chvilkama k nepochopení. Já už, ale něco viděl, takže jsem se bavil úžasně. Chvilkama jsem se smál tak, že jsem si musel film zastavovat, abych nepřeslechnul další fórky.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Harryho jsem nenáviděl, aniž bych něco četl nebo viděl. Bylo to vše kvůli tomu šílenství, které se kolem něj seběhlo. O to větší překvapení pro mě nachystal film. Téměř dokonalý, zábavný, dobrodružný filmeček, který mi chvilkama přišel jako mix Arabely se Saxánou. Skvěle zvolení herci, úchvatná hudba( tohle se ti Johne fakt povedlo). Snad jen možná zbytečně dlouhé, ale jinak opravdu neni co vytknout. A scény jako šachy a Amfrpál(snad jsem to napsal dobře) berou dech. Dvojku už si rozhodně dám v kině, no a vlastně si možná i něco přečtu.

Minority Report (2002)

Tak pan Spielberg se nám v poslední době pěkně rozjíždí a já jenom doufám, že jeho současná forma bude vrcholit při tvorbě čtvrtého Jonese. A.I. bylo skvělé, MR je ještě o kousek lepší. První polovina filmu se skutečně může hrdě postavit vedle takových velikánu, jako třeba Blade Runner. Hutná atmosféra, strhující tempo, fůra nápadů( doprava ve městě, reklamy, fantastická honička). Druhá půlka už je pozvolnější, přesto dobrá. Herci byli vybráni přesně, Cruise mě v poslední době jen utvrzuje v tom, že je vynikající v jakékoliv roli (a to jsem ho dřív fakt neměl rád). Jen tak dál Stevene, ale prosim tě, toč už jenom Indyho nebo Sci-fi.

Fantom Paříže (2001)

Nepamutuji se kdy mi konec tak zničil dojem z celého filmu. Moc jsem se bavil, 90 minut je to fantasticky udělaná podívaná a pak příjde závěr s tak nelogickou pointou až mi z toho bylo špatně a zbytku filmu jsem se musel jenom smát. Prvních devadesát minut za 4*, konec je silně odpadovej.