• Krátkometrážní

Já, padouch 3 (2017)

Zatím si to tu moc dobře nevede ohledně hodnocení, ale dejme tomu. Třetí padouch se ani nesnaží o emocionální náboj a myslím si, že je to tak lepší. Není to nebezpečně infantilní, je tam mnoho narážek pro starší, některé i výborné a i ti Mimoni se tu využili víc než dobře. Děti to pobaví hodně a dospělé příliš neurazí, pokud mají aspoň menší smysl pro humor. Já jsem si to překvapivě užil.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Mnohem lepší a zábavnější než první díl. Jeho post-titulkové cameo nechybí ani tady.

Vetřelec: Covenant (2017)

Důvod, proč mě to bavilo více než Prometheus, je právě přítomnost alienů a ikonického xenomorfa (víc než jen cameo). Ovšem už fakt stačilo. Díky, Ridley, za zodpovězené otázky, ale pevně doufám v opravdový konec. 2,5*

Teror ve vlaku (2002) odpad!

Tohle nebylo svou pomalou (ZZZZZZZ) nepřehlednou akcí a vyloženou pitomostí ani zábavné. Tedy až na moment na Slovensku, kdy sloup elektrického vedení spadne na Škodovku 105 nebo 120. Tedy za druhou polovinu filmu, když se JCVD snaží zachránit cestující, bych mohl dát aspoň hvězdičku, kdybych již u toho nebyl v mikrospánku. Celkově však dlouhá nuda, která víc vezme než dá, pokud nesledujete s úplně vypnutým mozkem.

Ptáčátko (2016)

DaViD´82 už to řekl, nezbývá než souhlasit. Jen škoda, že je to tu u některých víceméně nepochopeno.

Logan: Wolverine (2017)

Hugha Jackmana považuji za nejlepšího komiksového herce, i když jsem míval z filmové X-Men série spíše smíšené pocity. Logan ale komiksový film není. Fakt! Je to čisté akční road-movie drama s komiksovými sci-fi/supernaturálními prvky o jedné z největších legend (ne-li té největší) Marvel universa a dává mu skutečnou (nezkreslenou) lidskou tvář, která v předešlých sólovkách byla odfláknuta a v hlavní X-Men sérii neměla takový prostor pro vykreslení. Výbornou psychologii ostatních postav bych taky neměl opomenout. A vůbec je tento film vedle Návratu krále jediný (více než) důstojný konec, který si za hodně dlouhou dobu pamatuju.

Městečko South Park (1997) (seriál)

Od asi 10. série Parker se Stonem odbourávají veškeré zábrany, které byly zaplňovány hlavně gagy a fekálním humorem a rodí se v mých očích nejlepší seriál všech dob. Autoři si začali dělat otevřenou prdel ze všeho, co byste v TV nečekali a ani vám v médiích neukážou. Nejde tu vůbec o sprostá slova, ale o chytré a nečekaně trefné zásahy tam, kam si Simpsonovi ani Family Guy netroufne (prozrazení by byla ztráta překvapení), z Erica Cartmana se stává téměř dokonalý šovinistický a manipulativní 'muž činu', větší role seriálu je dopřána otci Stana Marshe Randymu (jednoznačně druhá nejlepší postava) a naivnímu rodinou zanedbanému Buttersovi (víceméně plochá a malinko přeceněná postava, jejíž vtipnost se mění dle situace a která má nejlepší momenty vedle Cartmana) a z hlavní čtyřky se většinou epizody točí kolem maximálně 2 z nich. Překvapivě to funguje více (jen škoda nevyužití Kennyho, jeho pozdější epizody byly opravdu výborné a měl potenciál). Od asi 16. série se náměty epizod postupně více věnují a bourá se do známých trendů, ale kdo se dlouho nedíval, může se připravit na to, že odhalení scientologie v deváté sérii ještě nebylo zdaleka všechno.

Show Jerryho Seinfelda (1989) (seriál)

Tak český dabing jsem sice neslyšel, ale sitcom je to výborný. Hlavně díky svéráznému humoru a situacím vychází ze života, Seinfield je komik s velkým K. Pravá klasika. Skutečnost, že má zde seriál o více než 20% méně než The Big Bang Theory (po rozšíření hlavního obsazení se ráz seriálu hodně změnil) nebo How I Met Your Mother (postupem času dělali moc čajů z mála sáčků), je skutečně zarážející. Nutno říci, že závěr seriálu je jeden z nejkontroverznějších všech dob, nejen v rámci žánru.

Místo u moře (2016)

Sice mě to zas tak neoslovilo, ale bylo fajn po nějakém čase vidět drama ze života, které si na nic nehraje. Lonergan i Affleck byli hodni Oscara, škoda...