Jiný život (2019) (seriál) odpad!

Sklamanie. Zatial najhorsi scifi....ak sa to tam da vobec zaradit, ktory som videla. Velke ocakavanie, bublina splasla.Nelogicke chovanie,zbytocne odbocky a nie velmi sympaticke postavy. Cele zalozene na hlavnej hrdinke, ktora tiez posobi grotesne.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Obavala som sa, ze to bude horsie, prezila som. Dej sa vliekol, oci sa vizualne pokochali (hlavne vsadepritomnymi prednostami Evy Green...ta vo filme bola viac vyzlecena ako oblecena, dala tomu taky nadych kozatosti :-D) Na platne, pre oci, vyborne, inak nuda. 69%

Chlapectví (2014)

Tohto rezisera naozaj mozem a film je presne jeho vizitka, klobuk dole natacat film tolke roky, ale oplatilo sa. Pekne znazornenie toho ako plynie zivot. Patricia & Ethan & Ellar vyborna trojka. Spokojnost. Urcite odporucam, kto pozna rezisera, nie je o com ;-) [89%]

Strážci Galaxie (2014)

Myslim, ze toto je zatial najvtipnejsia Marvelovka aku som videla. U mna na priecke s Avangers (ktore som zatial pokladala za neprekonatelne). Strazcovia dostali velky priestor na realizaciu. Magicka zbierka vyvrhelov, ktora sa krasne doplnala a ja som z kina odchadzala s usmevom na tvari. Marvel nas taha smerom k finale a ja sa na tej ceste dobre bavim. [9/10, slabsia deviatka]

Úsvit planety opic (2014)

[Spoilers] Myslim, ze nenapisem nic nove. Uz sa to tu preberalo viackrat (kto dal dvojke hodnotenie 3 hviezdicky, ci strop po 8/10). Pomalsie, predvidatelne, nalinkovane ako podla ucebnice. Ten film bol tak dokonaly ako svadobna torta z Hollywoodu. Pri kazdej "romantickej" scene, kde este pustili "pomalu"hudbu ako podmaz, ma az trhalo (ano ja viem, ze sa hrdina mozno nevrati, ano musia si povedat ze sa miluju. ale preco mi do usi este pustaju tie serenady na hlbsie precitenie?). Mozno to suvisi s tym pomalym, stupnujucim scenarom a tak sa aj hudba pre mna vliekla ako cesta slimaka okolo sveta. Caesar je stale tou dominantnou postavou, ktora ma do kina dotiahne aj na treti diel. Je to proste charakter. A ako velke plus dvojky urcite beriem to jeho uvedomenie, ze nech je aj tym najspravodlivejsim vodcom, ktory dal opiciam sancu na slobodu, ta sloboda prinasa aj negativne vlastnosti a pocit zrady, velmi podobne ludskej rase. Dufam, ze v tretom dieli da reziser/scenarista vacsi priestor aj vedlajsim postavam (napr. syn Blue eyes) a nedopadnu ako Koba alias Schwarzenegger, kde mu scenar ponukne nielen tank a zbrane, ktore sa nenabijaju, ale aj priam megahrdinsku cestu filmom takmer bez skrabanca (dobitie ludskej veze ma vratilo spat do 80tich rokov a ja som si nostalgicky zaspominala na Arnieho a Slyho a ich pociny v Commande, ci Rambovi). Zaver: 7/10

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Film som videla v anglictine, s titulkami, ocenujem ze kino zaviedlo aj "dospelacke" verzie v povodnom zneni. Akosi si neviem predstavit tuto rozpravku dabovanu (Valka, Hiccup su nevymenitelni). Rozpravka je krasne vizualne, dejove spracovana, aj ked s viac priamociarejsim humorom utociacim na tu starsiu generaciu (vsetky baby sa v kine smiali na pre nich urcenych scenkach, mnou konciac). Nemam jej skoro co vytknut, kedze toto je dvojka a dvojka malokedy prekona to ocarovanie z jednotky. [Spoiler] : Co sa mi pacilo/nepacilo? Zaver. Ano, mal urcite akciou nabity dej. Som nadsena, ze Toothless je kral drakov, vdaka chrabrosti a obetavosti. Co som ale ocakavala, ze pri tej scene "hej, ja som tvoj najlepsi priatel" zly cierny alfa drak , ktory to cele sledoval, sa premeni na zachraneho dobreho draka a nie,nepookrial a ako jediny odplaval ako zly porazeny drak. Kam, nikto nevie a mozno sa to dozvieme v bocnom mini seriali... [80%]

Andělský podíl (2012)

Dalsi z filmikov, na ktore som sa tesila a tak trochu zbytocne. Filmik ma svoje vtipne momenty (to pitie whisky z umelej nadoby chcem navzdy vymazat zo svojej pamate), hlavny hrdina ma ten spravny kukuc, na ktoreho sa viete napojit pocas filmu, titulky povinne pretoze som im nerozumela ani slovo...ale mne osobne ta cela zlodejcina neprisla ako "happy end" a aj preto som rozcarovana. [69%]

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Ani z voza, ani na voz. Captain America mal vzdy taku tu slabsiu jednotvarnu postavu (oproti Starkovi alebo Thorovi) a vela teda nema co ponuknut (okrem dokonaleho americkeho looku). Takze niet sa co cudovat, ze zachrana mala prist od dobreho scenara, vedlajsich postav a dobreho dovodu zachranovat kolegov, krajinu, svet... Smutne je, ze tvorcovia sa rozhodli skocit po akcii, pretoze tu nas superhrdina nabity svalmi a silou nemoze sklamat a nedotlacili charakter do linie, s ktorou by sme sa my divaci mohli stotoznit a tesit sa na dalsie Avangers 2 & Capt. America 3 pokracovanie. Hrdina ako vzdy plytky hopkajuci vojak, ktory nepasuje do 21.storocia a ani na one man show Marvel zabavu. Tak snad nabuduce. Silni spolutahaci boli Nick Fury a Black Widow. Na zaver: Ako seria sa to stale oplati vidiet na velkom platne, inak slabsia Marvelovka. [70%]

Ona (2013)

Pre mna slusnych 80%. Ano, pozerala som sa na romancu clovek vs operacny system, ano bolo narocne sledovat Phoenixovu viac menej jednostrannu verziu vztahu. Ale styl akym ma tento film previedol cez stadia vnutorneho rozpolozenia cloveka, ktory akosi nevie ako ma dalej existovat, fungovat, bolo podane s citom a pritom smutne realisticky. Nechyba vela a podobnym zivotom budeme zit my a nielen hrdina na platne. Urcite sa oplati vidiet.

Blízko od sebe (2013)

Vyborny film a co dokazala zo seba vydat Meryl a Julia, waw. Mam slabinu na podobny zaner a toto bola jedna riadne pokrivena rodina. Clovek je rad, ked nema polovicu ich problemov. [8.5/10]