Kapitán Phillips (2013)

Ani jsem nedutal. Díky Tome za starý dobrý herecký kumšt!

Na život a na smrt (2013)

Mark si opět na nic nehraje a podpořen dalšími borci ve zbrani ukazuje zač je toho loket. Pokud někoho sere, že Wahlberk přežil, mam pro Vás vzkaz: Jděte se bodnout I´m frog man!

Donšajni (2013) odpad!

Shlédnuto deset minut a pak odcházím rovnou na csfd a dávám hodnocení odpad!, to abych pomohl dalším ušetřit si čas a nervi.

Čtyři dohody (2013) (divadelní záznam)

Budu muset vyrazit někdy do divadla, bravo!

Zmizení (2013)

Nejlepší film roku 2013! Navíc si přičtěte perfektní výkony Gyllenhaala a Jackmana. Řadím mezi mé top ten!

Elysium (2013)

Pche, co byste chtěli od scifi/akční? Jasně, někdo si myslí že filmy můžou bejt pořád lepší a lepší... ale nebudou. District 9 už nikdy znovu nebude natočen. Takže tleskam, na to že jsem se na film těšil a vždycky to pak dopadá hůře, jsem si teď pošmák. Tvůrce filmu ví jak od začátku dokonce udržet lidi u obrazovky, neni to fofr ve stylu District, ale co, sere pes. Díky za hlavního hrdinu a samozřejmě i Jodie... Nakonec nechyběl ani Sharlto z District, takže paráda!

Rivalové (2013)

Nejlepší film z prostředí formule. Le mans s Mcqueenem je pokořeno. Neni potřeba dalších slov, zajděte si do kina, protože až uslyšíte nastartovat motor těchhle monster zatnete pěsti štěstím. Díky za strhující momenty, díky za Niki Laudu! Naprostá špička!

Red 2 (2013)

Nemám co bych vytknul. Díky za pěknou automobilovou honičku!

Můj pes Killer (2013)

Neni to lehký, jen tak si pustit film a přemýšlet... Chudoba a špatné rodinné zázemí sice živý půdu pro rasismus a xenofobii... ovšem jak moc velký Skinhead Marek je? Věřím, že ve filmu by nějaké hajlování bylo spíš na škodu, ale hlavní hrdina zkrátka nemá jinou možnost než si oholit hlavu a alespoň boxovat a starat se o psa... Měl by snad začít fetovat, krást aby měl na drogy? Měl by poslouchat RAP? Ale kdo by s ním kamarádil, vždyť u hip hopu musíte mít docela prachy abyste stihli jít s dobou a měli stále novou kšiltovku a mikinu. Pokud je tedy Marek normální kluk, který má rád sport a zvířata, zákonitě tíhne ke kultuře, která jasně ukazuje kdo za všechnu tu bídu může a Marek tedy nemá jinou možnost. Ale opět, těžko může být opravdový rasista pokud nemá pomalu ani čas scházet se s kamarády a prohlížet internet, stahovat písničky, jezdit na koncerty a dále hnutí podporovat. Mě je toto všechno jasné, ale bojím se, že lidi nebudou chtít do tohoto problému proniknout. Pokud se alespoň jeden člověk zamyslí, je to fajn. Ovšem, pokud můžeme pomáhat lidem, kteří fetují, poskytneme jim jídlo a nové stříkačky...potom bychom měli pomoct i lidem, kteří se dají na cestu nenávisti.... Samozřejmě pokud o to stojí...