Hellboy (2004)

Spíš tři a půl. Ke čtyřce se kloním kvůli závěru, mrtvý Rus vytažený z hrobu byl fakt hodně good. "Mrtvýmu mě bylo líp"...

Octopus 2 (2001)

Který šílenec mohl tohle natočit? Nevim jestli to bylo dabingem, nebo jestli takhle hloupé dialogy jsou i v originále, nicméně tenhle film zařazuji do mého žebříčku 10 nejhorších filmů, co jsem zatím viděl.

Kouř (1990)

Tohle je prostě kultovní snímek. Kdo viděl, pochopí, kdo ne, neuvěří. A Arnoštek je prostě boží!!! Edit: sákriš - s tou hláškou o Arnoštkovi tady v komentářích asi nebudu první, co? 8-)

Ajťáci (2006) (seriál)

Výborný anglický humor, podávaný v té nejlépe zvolené stopáži, přičemž děkujete, že díly nejsou delší, protože by jste smíchy asi umřeli. Výborný scény jsou, že když něco nefunguje (hasící přístroj, stresoměr), tak ukážou nálepku "Made In Britain". Perfektní záležitost.

Jericho (2006) (seriál)

Kvalit Dextera nebo Prison Breaku to nedosahuje, ale stejně to je šupa.

Motýlek (1973)

Kniha je sice lepší, nicméně i film si zaslouží pět hvězdiček, zejména za herecký výkon Steve McQueena, který byl vynikající. Další z klenotů světového filmu.

Dexter (2006) (seriál)

Dlouho jsem si myslel, že pro mne není lepší seriál než Prison Break... ale spletl jsem se. Dvanáctý díl první série (při kterém jsem měl málem infarkt) byl boží, ale dvanáctý díl druhé série je naprostý masakr. Šest hvězdiček z pěti, ani o jednu míň. PS: při celém seriálu mne "naštvaly" jen asi dvě do očí bijící hlouposti ve scénáři, a uvedu tu, co mě naštvala asi nejvíc - vždy pečlivý a všechno několikrát prověřující Dexter jen tak zamává starý bábě do zpětnýho zrcátka, zatímco ona křičí na "opraváře kabelovky" a ještě navíc na Dextra mává, aby šel za ní - viz 9. díl první série - Father Knows Best. Já vim, je to jen seriál a potřebovali tomu dát nějakej grandiózní závěr, ale... EDIT 27.3.2010 Lehké uklouznutí v první sérii budiž definitivně odpuštěno - po geniální druhé sérii a vynikající třetí přichází čtvrtá, naprosto hustokrutej masakr makrel - touto sérií dostává Dexter jednoznačně bronzovou medaili v mém (pomyslném) mistrovství seriálů - přičemž zlato patří jednoznačně The Wire a stříbro Six Feet Under... EDIT 21.4.2011 Po pěti sériích to vidím asi takhle: první série 95 %, druhá série 95 %, třetí série 90 %, čtvrtá série 100 %, pátá série 95 %

Most u Remagenu (1969)

Musím říci že válečné filmy docela můžu. Mezi mnoha shlédnutými vyniká právě Most u Remagenu, především svojí lidskostí. Prvotřídní hudba a skvělé záběry kamery jsou pak už jen třešničkou na dortu tohoto skvostu světové filmografie.

Apocalypto (2006)

Nebýt toho konce, byly by to čtyři hvězdičky za poctivý gore. Takhle to je průměr s hloupým americkým "happyendem".

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Pět hvězdiček rozhodně nestačí, právem je tenhle film na prvním místě v žebříčku nejlepších filmů ČSFD. Není to zase tak dávno, co jsem ho viděl poprvé, myslím ale, že už žádný další film ve mně nezanechá tak hlubokou stopu. Btw. Stephena Kinga mám rád už od svých třinácti, kdy jsem poprvé přečetl To, nicméně definitivně si mé srdce získal až teď, kdy jsem viděl Vykoupení a Zelenou míli. (psáno po třetím zhlédnutí tohoto skvostu) 16.7.2012 - EDIT PO TÉMĚŘ PĚTI LETECH: vymazávám slovíčko NEJVÍC ze začátku komentáře a slovo film v první větě přepisuji na malá písmena. Ale abyste nemysleli - stále je to podle mne skvělý film a mám ho rád.