Návrat na Planetu opic (1980) (TV film)

Jak prohlásil můj bratránek Kuba, se kterým jsem tuhle podivnost sledoval: "Dvě hodiny života v pr...."

Lelíček ve službách Sherlocka Holmese (1932)

By mne zajímalo, kolik z těch chytráků komentátorů, co tu píší o "pěti trapných a předvídatelných vtipech" a tak podobně vymyslelo VLASTNÍ vtip, který se ujal. IMHO jeden z těch lepších filmů s Vlastou Burianem.

Avatar (2009)

Kam kdykoliv v minulosti noha bělocha vkročila, tam to pěkně dokurv... A protože na Zemi jsou již všichni indiáni porobeni, deštné pralesy vykáceny, bizoni na prériích pozabíjeni a celkově je prostě planeta Země v pi4i, tak se bílá kůže rozhodne dobýt planetu Pandora. Co na tom, že se naleziště nějakýho pitomýho šutru nachází na posvátném území tamních domorodců, Na'viů? Prostě to tam vypálíme a na nějaký divochy serem, je tak??? Naštěstí nejsou úplně všichni bílý stejní a v armádě dobyvatelskejch kriplů se objeví člověk, který (možná i díky tomu že v pozemské realitě je mrzák na vozíku, ale na Pandoře může zase skákat přes kaluže) se rozhodne přidat na stranu původních obyvatel. Závěrečná řežba je krutá, ale netušim kde zdejší komentující vidí podobnost s bitvou v LOTRu. Po všech stránkách vyvoněný film od režiséra co neumí zklamat. Btw. slyšel jsem o narážce na "11. září", v jednom momentu prý hořící strom duší vypadá jako hořící "Dvojčata" v New Yorku. Hm, nevšiml jsem si, ale napodruhé se na to budu soustředit :-)

Elitní jednotka (2007)

Kdyby mi před pěti lety někdo tvrdil, že jednou budu (alespoň pomyslně) stát na straně fašistický policie (tady dokonce vojenský policie), tak se mu od plic vysměju. Ale je to tak. Protože mi jsou některý reálie hodně povědomý (zfetovaný studentíci sloužící coby překupníci drog, neziskovka tvořená partičkou zbohatlickejch smradů) i tady z tý republiky, tak stoprocentně věřím, že v Brazílii to takhle skutečně funguje. A protože mi drogy nejsou cizí, ale zároveň mi vzali pár kamarádů, tak jsem v tomhle případě plně na straně samozvaných soudců z BOPE. A co se týká provedení (kamera, téměř reálné záběry), tak to je vskutku brilantní.

Zrození šampióna (2009)

Pro mne jednoznačně (zatím, psáno 12. prosince, he) nejlepší film roku 2009!!! Že je to podle skutečného příběhu mi došlo až při závěrečných titulcích, kde byly fotky skutečného Michaela - a je to fakt obr. Výběr herců je fakt sympatickej, především Sandra Bullock ve své - troufám si říct - životní roli, ve které ji to neuvěřitelnym způsobem sluší. "Michaele, co se ti stalo s rukou?" "Zastavil jsem ho." A na konci jsem už přes slzy pořádně neviděl na titulky ;-) (btw. díky za ně, larelay!!!)

Oceány (2008) (seriál)

Výborně natočenej dokument o jedné z nejpůsobivějších oblastí světa - oceánech.

Všichni milují Mandy Lane (2006)

Hodně plytkej děj a už vůbec se mi nelíbil závěr - ale přidávám jednu hvězdičku za slušný gore a taky za tu blonďatou ne-Mandy holku, co se sice chovala jako .... ale koukat se na ni fakt dalo ;-) ==> jak píše LIVINGDEAD "průměrný horor na jedno podívání"

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

Nic naplat, existujou pětihvězdičkové seriály a SERIÁLY. Ty první vás chytí, baví a rádi se na ně koukáte. A při těch druhých téměř nedýcháte, nejíte, nespíte - jen abyste viděli další díl. The Wire bezesporu patří k těm druhým. Dokonce můžu říct, že lepší seriál z mého pohledu je už jen Six Feet Under. Tytam jsou doby kdy jsem chrochtal blahem u Dextera. Nedávno jsem si dal všěch devět sérií CSI a fakt mne to bavilo - když jsem se ale díky profilu Isherwooda dostal k The Wire, tak jsem poznal, že policejní práce jde natočit i mnohem lépe, fakt reálně. Chvílema si říkám, kurwa je tohle ještě vůbec příběh, nebo koukám na reality show??? Naprosto neskutečný a vynikající nápad je hodit za úvodní znělku vždy nějakou větu z toho dílu, jako takové motto. Btw. úvodní znělky (každá série má jinou - nicméně úvodní song je stále stejný, ale v každé sérii nahraný jinou kapelou) jsou kapitoly sami pro sebe. V záložkách Firefoxu mám přidané odkazy na youtube, a pravidelně si ty znělky pouštím, protože jsou vážně neskutečný. Jak to na závěr shrnout? Doporučuju to naprosto všem lidem, co mají rádi seriály, aby viděli, že se kriminální seriál dá natočit i JINAK.