Tajemství (2006)

Pět hvězd, jednoznačně. Nezáleží na formě, ale na obsahu. K filmu jsem se dostal poměrně po dlouhé době - kdy už mám přečteno několik motivačních knih od takových velikánů jako je Dale Carnegie, Napoleon Hill, Og Mandino nebo Robert T. Kiyosaki - a to z jednoho prostého důvodu: kdysi když jsem viděl trailer v angličtině, tak jsem si myslel, že to je o něčem úplně jiném, o nějaké sektě nebo tak něco :) Nicméně mohu zodpovědně říci, že Tajemství obsahuje spoustu důležitých věcí a myslím, že je to dobrý začátek na cestě k úspěšnému osobnímu rozvoji. Neváhejte, stojí to za to! EDIT 20.5.2011 - myslím, že tři hvězdy naprosto stačí, přestože platí, co jsem napsal výše.

Zkažená mládež (2007)

Ten závěr moc překvapivý nebyl, dalo se to čekat. Přesto dávám nejvyšší hodnocení za perfektní zpracování.

Americký zločin (2007)

Neobyčejně silný příběh o jedné odvážné slečně, její zbabělé sestře, úchylné (nebo nemocné?) ženské a spoustě malých hajzlíků (i když někteří již byli větší)... Hlavně nechápu, že nebyli potrestáni i ti rodiče, kteří tam ty holky nechali a ani po telefonátu svých dcer se za nimi nejeli podívat.

Uloupené Kosovo (2008) (TV film)

Ani nevím, jestli se takový dokument dá hodnotit hvězdičkami. Ale přesto těch pět hvězd dám, protože je to neobyčejný a silný zážitek. Nejsem si jist, jestli to už ČT odvysílala, ale ani bych se nedivil pokud ne. EDIT 20.5.2011 - po zralém uvážení měním na čtyři - je to výborně zpracované, přesto se i zde pár much najde.

Odvlečen (2007)

Co je to za divný konec? Po neoprávněném zadržení se jen tak vrátit domů, jako by se nic nestalo? Tomu nevěřím. A ta časová smyčka mi do příběhu vůbec nesedí. Dvě hvězdičky dávám za první půlku, ta druhá už za to nestojí. EDIT 11.4.2011: po dalším zhlédnutí uznávám, že jsem filmu trochu křivdil, takže přidávám jednu *.

Chlapi z karavanů (2006)

Odpočinková věc s několika výbornými hláškami.

Nebezpečné hry (1998)

Začátek se mi vůbec nezdál, soudní spor mi přišel jako špatný vtip, ale ten konec mne vážně dostal. Těch zvratů bylo za tak krátkou chvíli moc. No ale Denise je vážně kus a tak přidávám hvězdičku za scény v bazénu.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Šílená, úchylná, parádní podívaná. Pátá hvězdička navíc za závěr s Rose McGovan, která s rotačnim kulometem místo nohy vypadá skvěle =)

Příběhy ze života Alžběty, kněžny Čachtické (2008) odpad!

Jako lesbický soft porno dobrý (na něco takovýho jsem koukal ve čtrnácti letech, když mi nikde tvrdý porno neprodali), ale pokud to bylo myšleno jako film, tak je to ještě pod úrovní hnusů typu Playgirls a podobně. Tohle by snad chtělo speciální kategorii, ještě pod odpadem! Naprosto souhlasím s "monologem" co se týče hudby - už po pěti minutách jsem z toho šílel. Vidět to jednou mne nezabilo (některý herečky byly opravdu pěkný), ale víckrát už bych to nedal.

Odpočívej v pokoji (2001) (seriál)

Vynikající seriál plný černého humoru, který si mne každým dalším dílem získal víc a víc. Sledování posledního dílu páté série je tak silný zážitek, že při závěrečných několika minutách jsem začal brečet a brečel jsem ještě deset minut po konci. Můj dosavadní favorit "Dexter" tak ztrácí své první místo v mém osobním žebříčku nej seriálů a nahrazuje ho tento skvost. Jasně, vidět všechny díly zabere spoustu času, ale přesto to doporučuju všem!