John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Typický příklad toho, že když nečekám nic, dostanu hodně. Ve stoje tleskám, i když na pět to není. První milé překvapení letošního července.

Neviditelné světy (2010) (seriál)

Geniální dokument s vtipným komentátorem, který nám pomocí nejmodernějších kamer umožňuje nahlédnout do světa, který naše oči nejsou schopné zachytit. Dokonce se zde i dozvíme, díky čemu může létat čmelák, který z aerodynamického hlediska není létání vůbec schopen ;)

Bullittův případ (1968)

No tak, poručíku, nebuďte naivní. My oba dobře víme, jak se dělá kariéra. Celistvost je něco, co se dá prodat veřejnosti.“ „Prodávejte si co chcete, ale neprodávejte to dnes v noci.“ „Franku, všichni musíme dělat kompromisy.“ „Hovno! Vypadněte už sakra odsud. Hned!“ Perfektní film, kterému k dokonalosti chybí jen trochu svižnější tempo. Přesto mou pozornost získal dokonale a při mnoha scénách jsem napětím ani nedutal. Špička, na které se zub času rozhodně nepodepsal.

Piraňa 3DD (2012)

No, vidím, že moji radu z komentáře k Pirani 3D, že v nejlepším se má přestat, nebral nikdo vážně =) Na to jsem holt malej pán. A tak tu máme dvojku, která je sice místy vtipná, problém je ale v tom, že tvůrci asi museli zaplatit moc peněz Hasselhoffovi, a tak jim na pořádný efekty moc peněz nezbylo. Proto je víc než půlka filmu vyplněná nudnou vatou, která je k dostání v každém druhém filmu, který jde po natočení rovnou na obrazovky TV Nova a podobných "kvalitních" stanic. Z odpadu jej vytahuje jen drsný humor a Ving Rhames s geniální hláškou „Titan, you motherfuckers!“ a brokovnicí přidělanou k protéze.

Avgust. Vosmogo (2012)

Nabíjení tanku trvá šest sekund. Dal jsem mu sedm.“ „Jaké nabíjení? Může střílet 20 minut bez přestávky!“ „Ale nestřílel.“ Nestává se mi zase tak často, že se moje hodnocení v průběhu filmu takhle změní. Zatímco po první půl hodině filmu jsem to viděl tak na dvě hvězdy, hned jak začala akce, šla úroveň filmu nahoru. Další hodina a půl se tak nese ve znamení akce, zase akce a nic než akce. A to já můžu ;) Moje hodnocení 3,5 hvězdičky zaokrouhlím směrem nahoru, už kvůli těm několika blbcům, kteří hodnotili odpadem jen proto, že jde o ruský film. Otázkou zůstává, jestli ten film vůbec viděli.

Podivní (2010)

Celou tu dobu jsem si přál, aby se postavě, kterou hrála Radha Mitchell, stalo něco fakt zlého, jak moc mi byla nesympatická. Timothy Olyphant jako šerif celkem ušel, ale o třídu lepší byl jeho zástupce Joe Anderson. No, chtěl jsem tomu dát jednu hvězdu, ale za ten "optimistický" závěr jednu přidám. „Davide můžeš s tím přestat? Prosím, přestaň! Přestaň předstírat, že všechno dobře dopadne!“ „Dobře.

Iron Sky (2012)

Jo, bohužel jsem další z těch, kdo čekal něco jiného. Dvě hvězdy za jeden podařený vtip (ne, není to ten se Severní Koreou, napovím, že se týká Finska), slušnou bitvu ve vesmíru a za všechno, co se odehrávalo během prvních čtyř minut.

Cesta z města (2000)

Příjemné pohlazení po duši s přidanou hodnotou v podobě sklepácké poetiky.

Metachaos (2011)

Buď všech pět, nebo odpad! Nevidím jinou možnost, ale já beru všemi pěti!

Sněhurka (2012)

Možná moje guilty pleasure letošního roku. Já se bavil královsky.