Ruin (2011)

Povedené, jen je škoda, že je to bez začátku a konce... Celovečerní film na této úrovni bych rozhodně bral. K vidění zde.

The Divide (2011)

Bacha na spoilery! Ne, tak tohle režisérovi nežeru. Možná jsem hnusnej parchant, ale prostě nemůžu věřit, že ti dva psychopati, co brzy získali navrch, budou souložit radši s padesátiletou Arquette, než s pětadvacetiletou Němkou. Zároveň nevěřím, že by kdokoliv, kdo zjistí, jak hnusní zvrhlíci jsou ti, s kterými tráví společné chvilky bez záruky, celou dobu nic nedělal, a jen po každém hnusném výstupu schoulený do klubíčka plakal před svázaným chlapem, který se jim jako jediný může postavit. Taky mne dost rozčiloval ten opakující se pohled do blba Lauren German. Tu hvězdu dávám za to, že všechno ostatní jakž takž funguje.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Nějaký určitý druh rukavic?“ „Ano, srnčí.“ Tak tohle je ovšem lahůdka. Film je plný perfektních hlášek a neuvěřitelných náhod, při kterých jsem se skvěle bavil. Nedělejte stejnou chybu jako já, kdy jsem tenhle film skoro pět let odsouval s tím, že se na to "jednou" podívám. „Zaprvé, píchala víckrát, než kolikrát měla teplý jídlo. Ale nejhorší je, že jí je 35 a pořád se snaží stát herečkou. Pořád ji vídám na konkurzech. Je po všem, zlato. Už je pozdě.“ „Můžu se tě zeptat, kolik ti je?“ „34. Jsem ještě dítě.

Swing of Change (2011)

Starý rasistický holič sebere černochovi vyhrávajícímu před jeho krámkem trubku. Není to ovšem trubka ledajaká, je to trubka kouzelná. A tak se stane, že z výlohy zmizí nápis "White only" a starému holiči už není proti srsti oholit i černocha. K vidění zde.

Oceán plastů (2009) (TV film)

Plasty, plasty, plasty, plasty, plasty, plasty. Všude plasty. Moře plastů, oceány plastů. Když se v plastech neutopíme my, utopí se v nich další generace, případně ta po ní. A víte co je nejhorší? I kdyby se situace změnila a přestali bychom plasty produkovat, tak se příští generace v plastech možná neutopí, ale chlapcům zmizí koule a zmenší se penis. Takže po světě budou chodit ženy a... taky ženy s přerostlými klitorisy. Jak píše uživatel Rannveig: jsme v prdeli. A jsem rád, že se vyjádřili všechny strany. Jak ti, kdo se problémem zabývají, tak ti, kdo problém tvoří. Alespoň je vidět, jaký je ten zástupce Sdružení výrobců plastů kretén ;) K vidění zde.

Den fine pelskåpa di (1977)

Prozatím nejranější aktivistické video, které jsem viděl. Zabývá se chovem lišek a dalších zvířat chovaných pro jejich krásnou kožešinu, kterou si pak vyžrané bohaté svině oblékají jako kabáty. Zobrazeno je vše, od otřesně malých klecí ve velkochovu, přes krmení tím způsobem, že je žrádlo položeno na klec a zvíře se tak musí výskoky dostávat k potravě, až po zabíjení elektrickým proudem a následné stahování kožešiny. K vidění zde (norsky s anglickými titulky).

Mortys (2011) (studentský film)

Moc pěkný animáček o tom, jak chce smrtisyn pomoct svojí mamce, aby mohla být s ním, a trošičku se mu to vymkne z ruky. Má to vtip (scéna z vesmíru, růže a zelí), příjemný soundtrack a nádhernou animaci.

Bunnyman (2009)

Jeden z nejhorších snímků, které jsem zatím v daném žánru viděl. K téhle partičce obětí se prostě nedalo vytvořit vztah a já si tak od zhruba desáté minuty filmu přál, aby skapali všichni. A k dobru rozhodně nepřidá to, že zabíjení bylo hrozně odfláknuté, téměř vždy jen záběr na hlavu a proud rajčatového protlaku. Tu jednu hvězdičku dávám za to, že se na ty holky dalo koukat, a to jsem ještě pro jistotu kontroloval, jestli tím filmu nepřidám na procentech, jinak by šel nemilosrdně do odpadu.

Utajený (2005)

Musím říct, že za podstatnou částí mého hodnocení stojí skvělý výkon Daniela Auteuila. Jeho postava byla taková lidská, se všemi chybami, jakých je člověk schopen. Žádný hero, jen a pouze chlap, který se snaží ochránit svou rodinu i za cenu lhaní vlastní ženě. Nicméně to všichni známe, lež má krátké nohy. Finále bylo zajímavé (až na poslední scénu, do které začaly titulky, ta mne vyloženě iritovala) a celkem mi ani nevadí, že není jednoznačně ukázaný autor těch videokazet. Jinak moje druhé setkání s režisérem Hanekem, a jak jsem psal v komentáři k jeho prvnímu filmu, že si nebudeme rozumět, tak dneškem si to u mne dost vyžehlil a rozhodně mu dám další šanci.