Prachy, zbraně, jedno porno (1999)

Spíše komedie nežli gangstera. Hodně vtipných absurdit i zajímavých postav. Mě osobně se nejvíce líbila trezorová scéna, porno v cele taky nebylo k zahození :-) Rozhodně však nejde o nic převratného, mimo gangstera v červených teplákách jsme již všechno mohli několikrát vidět.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Nedokážu objektivně hodnotit. Jsem dokonale zhnusen brutální atmosférou. Pokud chcete film na skažení nálady tak tohle je ta nejlepší možnost. Neměl jsem se na to koukat, měl jsem jít raději se psem ven do mrazu.

Pan Rosnička (2005)

Weather Man je neuvěřitelně kvalitně graficky, hudebně(zvukově) a herecky ztvárněné drame se špetkou vtipu. Všechny postavy jsou skvěle zahrané. Dominuje Nicolas Cage jako meteorolog, který ví jak by chtěl žít, ale je v tom sám sobě překážkou, Michael Caine hraje váženého muže, který svou odměřenost neodevzdá ani nad hrobem. Hope Deavis je jako bývalá manželka odporná a nesnesitelná podobně jako starostlivá sestra v Důkazu. Ostatní postavy také skvěle zapadají do tohoto labirintu, který ač je z normálního života, nepostrádá určitou míru absurdity. Dávám slabší devadesátku vyjádřenou čtyřmi hvězdičkami.

Ostrov (2005)

Jeden z těch lepších filmů Michaela Baye, který z nějakého divného důvodu v Americe propadl. I když je to film hodně akční narozdíl od všech těch Transporterů a Fantastickch čtyřek rozhodně nepostrádá inteligentní myšlenku, což se v tomto žánru dnes již téměř nevidí.

Kurýr 2 (2005)

Problémem Kurýra 2 rozhodně není nedostatek akčních scén, spíš to, že tam kromě nich téměř nic není. Zápletka je stupidní, minutáž béčkové krátká a Jason Statham sice umí karate, ale s hereckým výkonem na tom zrovna moc dobře není...

Temné vody (2005)

Nevím, jestli se do zdá jen mě, ale ve většině amerických hororů poslední doby silně převažuje forma nad obsahem. Temné vody jsou toho čistým příkladem. Uvidíte efektní exteriéry i interiéry a atmosférou čišící starý dům. Vše ale působí spíše jako nablískaná kůra uvnitř shnilého pomeranče, protože film je naprosto o ničem. Ach ty Hollywoode, máš sice hodně peněz, ale málo schopných scénáristů.

Venom (2005)

Žádné překvapení, prostě jen další špatně udělaný horror je na světě. Jaké jsou příznaky takovéto diagnózy? Zoufalé herecké výkony, nelogické situace, chaotický scénář, tupý konec, neschopnost vyvolat strach, stopáž pod 90 minut, dostatečné množství teen girls s velkýma balónkama a teen boyz s nagelovanou hlavou.

Důkaz (2005)

Tohle drama mě moc za srdce nechytlo i když mám k matematicke docela blízko. Nutno říci, že Hope Davis je svým vnucováním pomoci dokonale hnusná, coz je skvělé. Gwyneth Paltrow přehnaně zmatená a zahořklá, když hledá sama sebe jinou než jen jako kopii otce. Anthony Hopkins je opravdu bláznivý což se géniům stává často.A Jake Gyllenhaal obyčejný matematik co má rockovou kapelu. Mě tohle ale prostě nestačí, není tu nějaká velká myšlenka, napětí, vše je příliž akademické a chvílemi dost nudné.

Fantastická čtyřka (2005)

Fantastická čtyřka je scénáristicky nehorázně odfláknutý film. Zažijete sice mnoho bezúčelného ničení a další předváděcí scénky hodící se do traileru, ale to je vpodstatě všechno. Film je nehorázně chaotický. Závěr je docela rychlý a určitě se z toho dalo vypráskat daleko víc, film se ani nerozjel a vy už musíte opustit kinosál. Pořád se ovšem jedná o průměrný popcorn.

Mechanik (2004)

V Mechanikovi se vše tváří nesmírně záhadně, ve skutečnosti ale o žádnou záhadu nejde a "pointa" je prostě směšná.*** dávám zejména díky výbornému Christianu Baleovi a výtvarnému pojetí filmu.