• Krátkometrážní

Snídaně (1994) (pořad)

Kdybych u tohodle pravidelně vstával a snídal, asi bych měl den o hodně horší, což se naštěstí mockrát nestalo. Občas tam sice pustěj dobrou pecku, jenže to taky není pravidlem.

StarDance aneb když hvězdy tančí (2006) (pořad)

Když někdo tanec umí, má vyhráno, ale ten kdo ho neumí, ještě nemusí zoufat. Zářným příkladem je Jaromír Bosák, který jakožto velký bezprostřední bavič pokaždé vystřihl nějaký ten fór a podařilo se mu obměkčit diváky. Kostková mi vadí, ale elegán Marek Eben je snad za každé příležitosti klidný gentleman. Docela mě zajímá jak skončí prozatím poslední série, protože v současnosti velmi slavný pár Kuchařová-Brzobohatý a k nim Matěj Ruppert? Každopádně to bude zajímavý.

Jak se staví dům (2009) (pořad)

Jako přeci na tom, že se několik párů předhání v tom, kdo postaví lepší dům se nedá postavit aspoň jakás takás TV-show, jenže TV Prima nás (ne)přesvědčuje o opaku.

Jak se staví sen (2007) (pořad)

Méně okázalejší, skromnější, přesto občas povedenější pořad než americký originál Extreme Makeover: Home Edition, hlavně díky Pavlu Cejnarovi, kterýho mam rád.

Hádej, kdo jsem! (2007) (pořad)

Vondráček jako moderátor je fajn, ale hádače až na Klepla rád nemám + když se námět po pár dílech neskutečně okouká, moc to nebaví.

Polívka na víně (2013) (pořad)

Bolka mám strašně moc rád, ale fakt nevím, kdo ho donutil soupeřit s Krausem (TOP kvalita), Šípem (slabší kvalita) a dalšími českými talk-show, přestože mu muselo bejt jasný, že Bolek není žádnej chytrolín s vytříbenou mluvou, ale prostě jen valašskej král. Není to taková tragédie, občas se zasměju, tak přeci jen za tři.

Rodinná pouta (2004) (seriál) odpad!

Hodně, hodně, hodně špatný, dokonce tak špatný, že je slovo špatný málo špatný. Ale naprostou královnou nevkusu a televizního seriálového patosu je rádoby česká celebrita Dana Morávková, na jejíž "herectví" se rozumně myslící člověk, který má vkus nemůže dlouho dívat.

Velmi křehké vztahy (2007) (seriál) odpad!

Na Primě nikdy nedávali dobrý seriály, všechno je to jedna velká mrdka na tisíc způsobů a VéKáVéčka rozhodně nejsou výjimkou.

Norimberský proces (1961)

Být fandou do práva a celkově do jurisdikce, byl bych s největší pravděpodobností navýsost spokojený, ale nejsem jím. Dokonce až na výjimky ani nemám příliš rád filmy ze soudnického prostředí, protože mi přijdou příliš statické a jednotvárné, u Norimberského procesu je to samozřejmě ještě znásobeno tříhodinovou délkou, která ale ke mně byla docela mírná, což mě docela překvapilo, protože mi film utekl docela rychle. To, že nejsem fanouškem těchto filmů ovšem neznamená, že by mě nezasáhlo velmi zručné dílo, jakým Norimberský proces bezesporu je. Pečlivé dialogy všech žalobců, obhájců, svědků, obžalovaných i soudců byly vypilovány téměř do dokonalosti, stejně tak projev každého jednotlivého herce má své místo v obrovské historické mozaice, která tak trochu symbolicky ukončila nacismus po Druhé světové válce. Hodně silné tři hvězdy ačkoliv je spousta lepších filmů jak ze soudnictví, tak o nacistech.

Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

Hitler: Vzestup zla je rozhodně a neoddiskutovatelně jeden z absolutně nejlepších televizních filmů, který za celou dobu své tříhodinové stopáže neztratí tempo, a jelikož je o druhém nejslavnějším muži jaký kdy žil (zřejmě po Ježíšovi), tak ani divákovu pozornost. Nasoukat popis života a cesty k moci do třech hodin jistě znamenalo spoustu škrtanců a zkracování, ale přesto vzniklo plnohodnotných 180 minut uchvacujícího životopisu, který kdyby dostal potřebnou finanční injekci, tak mohl být opravdovým kino trhákem, potenciál je jistě obrovský. Především je krásně ukázáno, jaký byl Hitler výjimečný manipulátor, řečník, ale i zvrácený rasista a vrah. Někdo má možná problém s obsazením Roberta Carlylea, ale mně připadal pro svou roli naprosto ideální, dokonce nejmenší chování a mimiku měl pečlivě nastudovanou. Naopak mi spíše vadila vedlejší dějová linie s vášnivým novinářem Fritzem, který stejně příliš vliv na děj neměla a jen ho prodlužovala. Pozorný český divák si jistě všiml a potěšilo ho i takové dvojité cameo Marka Vašuta nejprve ve válce, později jako vydavatele Mein Kampf. Naprostá spokojenost, nedaleko od maxima.