• Krátkometrážní

Scrat's Continental Crack-Up: Part 2 (2011)

Scrat's Continental Crack-Up: Part 1 byl dokonalý, právě proto bylo pro Scrat's Continental Crack-Up: Part 2 velmi těžké se mu alespoň přiblížit.

Scrat's Continental Crack Up (2010)

Myslím, že není pochyb o tom, kdo byl největším geologickým činitelem, Scrat je prostě všude. Dokonale vtipný a originální kraťas, který si pět hvězd zaslouží snad ještě více než Gone Nutty.

Surviving Sid (2008)

Tak Sidovi bych svý dítě nesvěřil asi nikdy. Jasně, vytvořil Grand Canyon, takže je to logicky vzato nekonečně moudrá bytost, ale stejně... v hlavně to moc v pořádku nemá.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Opravdu jen o kousek slabší než první díl, přesto stále docela solidní nadprůměr. Už mě příliš nebavil osud hlavní čtveřice, protože pravými tahouny byli mafiánský tučňáci, komoušský opice a Jelimán s Morrisem, proto škoda, že nedostali ještě více prostoru. Hlavně, že ho dostala ta nesnesitelná bába...

No Time for Nuts (2006)

Tak skvělé jako první bonus to není, ale i přesto velmi nápadité. Odkazy na různé historické události se Scratem v hlavní roli, to samo o sobě nevěští nic co by alespoň minimálně nepolechtalo bránici.

Scratovo dobrodružství (2002)

Kdybych žral Scrata víc, než všechny ostatní postavy z Doby ledové, bylo by to rozhodně maximum, ale takhle "pouze" 4*. Skvělá parafráze přísloví: "Kdo chce víc, nemá nic."

Madagaskar (2005)

Naprostá klasika mezi animáky, pečlivě nacpaný hláškami, geniálními vedlejšími rolemi (Tučňáci, Jelimán, Morris...) a s jednoduchým ale milým příběhem. Navíc každý z hlavní čtveřice má něco do sebe, nikdo není vyloženě nesympatický, prostě velmi dobrý start série.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Hned úvodní scénka s Krysoveverkou, která utváří pohyb litosférických desek byla dokonalá, jenže od tý doby jsem víceméně marně čekal na nějaký oživení, protože ta banda pirátů mě nijak neuchvátila. O stupeň slabší než trojka, na Bucka a dinosauřici prostě v tomhle filmu nikdo nemá.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Po hloupé dvojce opět zásah do černého. Dinosauři jsou dost prozíravé řešení, protože už od Jurskýho Parku vždycky zaberou, takže když se k tomu přidá už klasicky obrovská nálož vtipů, fretčí Indiana Jones Buck a slušný tempo, vznikne animák jak má bejt. Dokonce i Krysoveverka si našla partnera! Jednička zůstala nepokořena, zato dvojka zmizela v propadlišti dějin.

Poslední prázdniny (2006)

One woman show v podání skvělé Queen Latifah, které zdatně sekunduje neméně skvělý Gérard Depardieu aneb má oblíbená komedie, ze které mám zážitek ještě umocněný přehnaně hornatými, ale přesto stále malebnými Karlovými Vary. Málokdy mě konec tak potěší jako u Posledních prázdnin.