• Krátkometrážní

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Snaha vytvořit delší, rozmanitější a snad i vtipnější Dobu ledovou příliš neuspěla. To, v čem byla jednička milá a přirozeně vtipná působí druhý díl příliš křečovitě a nové postavy (dvě krysy a mamut, co si myslí, že je krysa) jsou otravné a alespoň do poloviny filmu nesympatické. Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš...

Doba ledová (2002)

K výpisu žánrů by se hodilo připsat snad ještě Road movie, protože právě tím Doba ledová je. Nehraje si na nic s extra dějem, ale servíruje spoustu povedených vtipů a zábavných scén většinou s lenochodem Sidem v hlavní roli. K jednotlivým postavičkám není co vytknout, nesourodá trojice a jedno lidské mládě se postarali o to, že už před více než dekádou vznikl jeden z těch nejkultovnějších a nejlepších animáků, kdo ví, možná i ten nejlepší.

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Dwayne "The Rock" Johnson převzal po velení této neobvyklé formace a jde spolu s Willisem, kterej je stejně většinu času jen jako ten vzadu, a jdou zmasakrovat plány Cobry na ovládnutí světa. Celý film opět oplívá geniálně natočenou i zahranou akcí, zejména tedy ta všemi opěvovaná v Himalájích byla pecková, další věc co se jen tak neokouká je Rock masakrující a lámající vše co mu přijde do cesty. Ovšem nejvíce graduje film zhruba v poslední třetině, kdy přijde to úplně nejlepší, spousta hlášek, super akce v mnoha provedeních a konečně i Willis tak trochu v akci. V konečným výsledku tedy snad ještě víc přitaženější než jednička, avšak v celkovém srovnání naprosto nastejno.

G. I. Joe (2009)

Fajn film se spoustou sci-fi vojenských hraček, se sympatickými postavami a veskrze bondovským příběhem. Ačkoliv plno lidí G. I. Joe kritizuje, tak já jsem si našel svoje. Především charismatického hlavního hrdinu Channinga Tatuma, krásnou sekretářku Siennu Miller, cameo Karolíny Kurkové, kulisy mého milovaného města Prahy, tuny technicky vymazlené vysokooktanové akce a hlavně, téměř dvě hodiny zábavy. Jestli bude dvojka alespoň o chlup lepší než jednička, už to samo o sobě bude znamenat 4*

Samantha Darko (2009)

Co naplat, už přístup k filmu znamenal, že S. Darko bude jen hluboko ve stínu Donnieho. Totiž ani scénář a ani děj nejsou tak podmanivé a chytré, spíše by se zde dalo říci, že si scénárista prostě jen vymejšlel hlouposti a plácal jedno přes druhý. Ale naštěstí je zde alespoň jeden velký klad, kterým není nikdo jiný než Ed Westwieck, jenž přeci jenom dokázal film trochu pozvednout, a proto dám filmu o zářez navíc.

Nezvratný osud 5 (2011)

Vzhledem k ostatním dílům Nezvratného osudu je pátý díl docela obstojné zakončení série. Postavy jsou docela sympatické, jako vždy to rychle uběhne, ale to, čím je tento díl nadprůměrný je naprosto geniální a bezkonkurenčně nejlepší úvodní scéna z celé série. Padající ohromný most plný lidí, prostě a jednoduše nejlepší okamžik celé série. Právě teď to vidím jako poslední možný okamžik k ukončení, jelikož si ještě série zachovala důstojný průběh a takovýto závěr si zaslouží.

Nezvratný osud 4 (2009)

Nezvratný osud ve svém čtvrtém díle velmi přesvědčivě atakuje naprosté dno, ovšem stále zůstává v relativně rozumných číslech. Co se týče klasicky velmi diskutované úvodní sekvence, tak ta byla na můj vkus příliš nezajímavá a trikově dost zaostalá, vlastně jako celý zbytek filmu. A když i některé náhody zde působí možná až příliš náhodně a nesmyslně je něco opravdu špatně, potenciál vyždímán a podruhé převařen, ale stále se nekončí.

Nezvratný osud 3 (2006)

Nezvratný osud potřetí aneb návrat k prvnímu dílu a to ať už režisérem nebo jakous takous atmosférou, která se té z prvního dílu snaží přiblížit, což se ale poněkud nevyvedlo. Proto nemá film vlastně moc co nabídnout, husté atmosféry se nedočkáme, stejně tak nějakých inovací, protože námět už byl definitivně vyčerpán, takže jedinou věcí, která potěší všechny masochisty jsou opět bravurní a neskutečně nesmyslná úmrtí. Na hlavní hrdinku se dobře dívá a celé to rychle uteče bez možnosti nudit se, proto pouze o stupínek níže než předchozí dva díly.

Nezvratný osud 2 (2003)

Přemoct smrt není nic lehkýho, o čemž se přesvědčujeme už podruhé, pokračování Nezvratného osudu má daleko propracovanější detaily. Od geniální úvodní automobilové bouračky 'přes rozsekání ostnatým drátem až po ugrilovanou ruku naprosto skvěle a rafinovaně zfilmované smrti. Kolem toho je to film po všech stránkách humornější a spíše odlehčenější, včetně zobrazení jednotlivých smrtí, které už nepůsobí tolik děsivě, ale spíše směšně. Tak i pro tuto rozdílnost, která není vůbec ke škodě stavím jak první, tak druhý díl na stejnou úroveň.

Nezvratný osud (2000)

Z téměř nulového očekávání vylezly 4*, co více si přát? Opravdu originální slasher, který ani tak moc slasherem není. Samozřejmě je to skvělým "záporákem", stylem, jakým jsou ony vraždy prováděny a i docela slušně zahranými rolemi. Vlastně až na občasnou nesympatii k Devonovi to byla velmi příjemná podívaná se skutečně perfektním završením nakonec. Veliká natěšenost do dalších dílů.