• Krátkometrážní

Holka na hlídání (2007)

Scarlett Johansson je chůva na manhattonském Upper East Side, což je samo o sobě s těma rozmazlenejma dětma, příliš usilovně pracujícíma otcema a nicnedělajícíma matkama asi pěknej záhul, což se ještě umocní faktem, že je v tý rodině každej úplně divnej. Ale Scarlett fakt miluju tyjo.

Vějíř lady Windermerové (2004)

Příjemné prostředí italské prostředí Amalfi kousek od Neapole ve třicátých letech devatenáctého století, kam přijíždění novomanželé, ale co se nestane. Mladého ženicha okouzlí zvrásněná, svraštělá a notně opotřebovaná "skandální dáma", na kterou se teda přeceňovaná Helen Hunt ani trochu nehodila. Podle synopse jsem si představoval šarmantní dámu ve středních letech a ne tohle koště, o který bych nezakopnul ani v padesáti. Wildeovy hry jsou super, i Scarlett je super, ale hlavní tahounka ani omylem.

Píseň lásky samotářky (2004)

Špinavý okolí New Orleans a mladá Scarlett, která po smrti matky přijede pro dědictví, v čemž jí ale brání zvláštně vyzevlenej blonďák Johnny Travolta. That's about all.

Až tak moc tě nežere (2009)

Na to, jaká to byla v podstatě blbost „pro holky“, mě to dost bavilo. Příjemných 130 minut, což je normálně na romantickou komedii až přespříliš, jenže He's Just Not That Into You má velkou výhodu u toho, že se příběh a vyprávěcí linie nezajímá pouze o jeden pár, ale více méně o celkem devět hlavních postav, které mají mezi sebou různé vztahy a různě se také jejich životy vyvinou. Navíc drtivá většina herců jsou mně sympatičtí nebo dokonce i oblíbení lidé, takže jsem si film užil o to více. Nejvíce se mi potom líbila samozřejmě Scarlett Johansson, Bradley Cooper nebo Jennifer Aniston.

Kmeny - Tattoo (2015) (epizoda)

Co se týče televizních Kmenů jako celku, tak se je snažím obhajovat kde to jen jde, avšak se přitom stále snažím být co možná nejvíce objektivní, a tak například Tattoo kvůli své nezáživnosti ode mě více než 2* dostat nemůže. Snad kromě freestyle tattooingu, o kterém spousta lidí neví.

Kmeny - Rainbow (2015) (epizoda)

Hippies nebo Rainbow, jak chcete, je subkultura, která je mi ze všech z projektu Kmeny vzdálená možná úplně nejvíc. To, že to nechápu, pak ještě více podněcuje výslednou zvědavost a údiv nad tímto podivným bezstarostným společenstvím pociťuji.

V dobré společnosti (2004)

Romantická komedie, jejíž hlavní body je ochrany rodiny jako instituce a jak co nejhumánněji přežít své kolegy z práce. S fajn Dennisem Quaidem, trochu prkenným Topherem Gracem a krásnou Scarlett Johansson, která byla v té době už jen krůček od celosvětové slávy.

Perfektní skóre (2004)

Mám rád tyhle americký hloupý komedie o teenagerech, proto pro mě bylo extrahloupé Perfektní skóre perfektním filmem během jednoho dlouhého ponocování. Skvělá Scarlett!

Dívka s perlou (2003)

Flandry sedmnáctého století a špinavý začátek novověku, jak já tohle období nemám rád. No nic, Colin Firth nehrál vůbec nic, a tak zbylo vše na Scarlett, která se navenek křehké, ale uvnitř silné služebné zhostila s grácií sobě vlastní. Za ní je však díra..