• Krátkometrážní

White Bird in a Blizzard (2014)

White Bird in a Blizzard byl pro mě už od začátku docela oříškem. Mám moc rád Evu Green, ale na druhou stranu jsem teda vážně nepřišel na chuť současné (asi)hvězdě Shailene Woodley. Film je to však díky záhadné zápletce "catching", což umocňuje i stále zajímavé období dospívání mladé dívky, kterou více než zmizení matky trápí to, že ji její kluk nechce prcat.

Uprchlík (1993)

Legendární akční thriller s výborným proti sobě stojícím tandemem Harrison Ford - Tommy Lee Jones, hlavně díky kterým je tato skvělá a dynamická honička do dnes reprízovaná.

Dokonalý smysl (2011)

Perfect Sense je postavený na skvělém nápadu, který má to štěstí, že sehnal do hlavních rolí herce nejvyšších kvalit. Eva Green vše válcuje jako vždy a Ewan McGregor si vybírá jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů poslední doby, a tak má i přes dost komplikovaný žánr romantické sci-fi drama skvělý tah a velkou šanci zaujmout diváka. Mrazivě děsivé, ale i všedně příjemné.

Apokalypsa: 2. světová válka (2009) (seriál)

Vynikající dokument o největší události, která se kdy za dobu lidstva na Zemi odehrála. Skvělá a takřka bezchybná práce.

Kmeny - Tuning (2015) (epizoda)

Kmeny sleduju pravidelně už od prvního dílu a celý projekt se mi jako celek moc líbí, jenže čas od času se nutně musí objevit i slabší díly, jako například Tuning, který má od tuningu docela daleko, stejně jako ta divná německá elektro-techno hudební smyčka.

Lůno (2010)

[SPOILER] Tak ona se do něj jako malá zamiluje, pak se sním po letech potká, vyspí se s ním, on umře, ona porodí jeho přesného klona, vychová ho, vyspí se sním a on jí opustí. Konec.

Trhliny (2009)

Britská internátní škola, ponurá atmosféra, dívky nalézající rozptýlení díky své jediné volnomyšlenkářské učitelce, španělská vetřelkyně co všechno zničí a trojice skvělých hereček. Eva Green, Juno Temple & Imogen Poots.

Zlatý kompas (2007)

Nekonzistentní, nesouvislá a místy dokonce i nesmyslná pohádka, z které nemohou mít úplnou radosti snad ani děti. Zlatý kompas si sice od začátku uvědomuje, že chce být prvním dílem jakési série mnoha filmů, jenže proto nedělá správné kroky. Měl by lépe seznámit se světem, ve kterém se odehrává, protože takhle je divák neznalý předlohy a nalákaný na jména jako Daniel Craig, Nicole Kidman nebo Eva Green, totálně nahraný. Nejenže mu pak prakticky nic nedává smysl a všude vidí oslí můstky, ale i těch slavných herců si moc neužije. Daniel Craig stráví na plátně slabou čtvrthodinku, Nicole Kidman jen o něco více a Eva Green s Christopherem Leem jen zoufalých několik desítek vteřin. Přitom vizuální stránka filmu je moc hezká.

Franklyn (2008)

Podobný koncept spolu zdánlivě nesouvisejících alegorických příběhů skvěle funguje v knižním světě, problém však nastává, že když se podobný vyprávěcí styl snaží proniknout i do světa filmu, nechopí se toho žádný extra kvalitní filmař, který by tak tomu projektu vtiskl duši a dokázal jej spolehlivě odvyprávět. Franklyn je fascinující podívaná, ke které je však nutno přistupovat poněkud opatrněji a sledovat nejasné souvislosti. Ve výsledku to potom nakonec do sebe zapadne trochu zvláštně, ale zapadne.

Koupili jsme ZOO (2011)

Upřímně.. už na začátku jsem chtěl tenhle film zahodit do koše, protože Matt Damon, kterému zemřela žena, navíc v rodinném dramatu? Naaaah. Nakonec to byla příjemná naivitka se super Scarlett a Thomasem Hadenem Churchem. Nic víc, nic míň.