• Krátkometrážní

Touha po moci (2014)

Docela jsem se divil proč Serena v nějakém širším promítání v kinech neuspěla a kritici jí tedy zrovna moc nevychválili, vždyť sehraný pár Cooper a Lawrence by měl být zárukou minimálně nadprůměrného filmu. Po shlédnutí filmu tedy ale nakonec chápu oba úhly pohledu. Jak ten pozitivní, ke kterému se přikláním i já, tak ten negativní, protože chápu, že mohla Serena někoho odradit svou rozvleklostí a on tak nemusel dostat co chtěl. Pro mě byla Serena vynikajícím filmem zejména díky vykreslení spousty negativních lidských vlastností, ať už to byla závist, žárlivost, ctižádost, nedůvěra, zrada nebo až přehnaná oddanost. To v příjemném prostředí carolinského lesnického průmyslu.

Spirit (2008)

Zfilmování komiksových předloh Franka Millera (Sin City, Spirit, 300) přineslo do kinematografie úplně jiný pohled na filmy podle komiksů, než jaké byly k vidění předtím, což se v době, kdy filmovému průmyslu komiksové filmy o superhrdinech neohroženě vládnou, rozhodně hodí. U Spirita je však ten problém, že je z těchto tří děl jednoznačně nejhorší, i když zase tak černě jako většina hodnotících bych to rozhodně neviděl. Problém byl s největší pravděpodobností v tom, že u 300 se o prakticky všechnu práci staral Zack Snyder a u Sin City měl hlavní slovo Robert Rodriguez, tak Spirita si Miller zadaptoval prakticky celý sám, což si svou daň vybralo. Největší slabinou sou místy až dost trapně a nepřirozené dialogy a také hlavní představitel. Co totiž dělalo takové nemehlo ve filmu se skvělým Samuelem L. Jacksonem, Scarlett Johansson, Evou Mendes a dalšími asi jen tak nepochopím. V podstatě hroznej nesmysl, ale já se u toho bavil.

Samotář Jim (2005)

Klasika. Špinavý a zevlácký industriální vidlákov kdesi na středozápadě USA + syn, který se sem tak úplně nehodí. Až je to docela zvláštní, že hraje Casey Affleck většinou takový podivíny a mamlase, asi mu to hold sedne. Jeho Lonesome Jim je místy dost nudná melancholie, díky Marku Booneovi se však ta jednotvárnost občas rozplyne.

Oni (2008)

No.. tak na začátku se sice Strangers alibisticky obhajují, že tento tajemný případ nikdy nebyl vyřešen a zůstává tak záhadou, jenže to opravdu nějakou chybějící zápletku ani v nejmenším nenahradí. Divák tak nemá šanci jakkoliv pochopit jednání a motivace postav (jinak faktor, který zoufale chybí prakticky drtivé většině hororů) a o hlavním páru se toho kromě dost naivního prologu divák také příliš nedozví, protože tu nepochopitelně chybí dokonce i ty zoufalé flashbacky, které by jinak alespoň předstíraly nějaký důvod, proč že po nich ONI jdou. Takhle je z toho ve výsledku jakýsi filmový polotovar bez smyslu.

Dr. T a jeho ženy (2000)

Dr. T je vlastně úplně klasická Altmanovka. Spousta slavných herců, pověstný mumraj, ale taky to celé profrčí jako rychlík a skoro nic to za sebou nezanechá. Chápu, že při těchhle filmech mu snad i více šlo o formu než o obsah, ale zvláště ke konci zde nějaká pořádnější pointa tak trochu chybí, protože ten pokus, který tu je vykreslen, opravdu moc nefunguje. I tak fajn sranda se známými tvářemi.

Zamilovaní (2011)

Americká polo-indie romance o dvou studentech, kteří i když se milovali jak moc chtěli, vzájemný cit jim totálně zatemnil mozek, a tak kdyby nebyly kreténi, celej ten film by vůbec nevznikl. Takhle z toho vyznívá celkem mdlý, ale přesto občas místy zajímavý film, který do několika týdnů zaručeně zapomenete. Jediným highlightem se tak zdá milá Felicity Jones s moc pěkným koníčkem - popíjení whiskey.

Kmeny - Cosplay (2015) (epizoda)

Janu Strejcovskému se podařil skoro dokonalý vhled do komunity těchto celoživotních hračičků, podivínů a nadšenců. Za to mu děkuji.

Kmeny - Motorkáři (2015) (epizoda)

Příjemná část.. a to mi motorky nic neříkají.

Život je stres (2008)

Zvláštně otravná americká dramedie, která kvituje rodinné štěstí a spoustu trapných situací navrch. Když se k tomu přičte i zoufale nezajímavý hlavní představitel, nijak extra dobře to dopadnout nemohlo. Ukecaná Diane Keaton je místy až nesnesitelná, což bych byl nikdy neřekl, a Liv Tyler zase nemá moc co předvést, i když pár scén se přeci jenom najde.

Na plný pecky (1995)

Klasická devadesátková oddechová srandička se spoustou mladých herců, jejichž cesty se v budoucnu ve filmovém průmyslu mnohdy dost lišily. Příjemná nostalgie tohle prostředí.