• Krátkometrážní

Odsun (2010)

Z počátku velmi sympatický a dobře se vyvíjející příběh o holocaustu, zde konkrétně v Paříži. Za největší plus považuji velmi nadprůměrnou výpravu, která neuspěla pouze výběrem shromažďovacího táboru, který působil poněkud bezkrevně, naopak se mi velmi líbily scény z pařížského velodromu plného židů, to byl opravdu silný pohled. S překlenutím do druhé poloviny však film ztratil svůj půvab a nenucené emoce a nahradil je zabředlý a utahaný děj spolu s nepříliš šťastně zfilmovaným koncem. Tím, co však Odsun dělá filmem nevšedním je skvělé herectví Mélanie Laurent a téměř karikaturisticky ztvárněný Hitler. Na nejlepší filmy ve svém žánru to nestačí, ale alespoň pro vzdělávací účely by se mohl hodit.

Auta (2006)

Auta mě bavěj hodně, dokonce jsou spolu s Dobou ledovou a Úžasňákovejma můj vůbec nejoblíbenější animák. Má sílu jak emocionální (transformace samolibýho frajírka do hodnýho a skromnýho), tak vizuální (ty nejpropracovanější kulisy pouštního městečka, kde je každá budova originál). Baví mě každý jedno auto, každej je prostě originál a nikdo není otravnej.

Jack-Jack útočí (2005)

Jednoznačně minimálně čtyři hvězdy Naprosto dokonalej kraťas, kterej nám rozvíjí postavu Jack-Jacka a jeho superschopnosti, které jsou více než jen zajímavé. Chudák chůva.

Úžasňákovi (2004)

Hned ze začátku je nám ukázáno, že opravdoví superhrdinové mají podobný život jako celebrity v současnosti. Spousta očekávání a každé klopýtnutí je tvrdě trestáno. Úžasňákovi jsou opravdu skvělý animák, jeden z mých tří nejoblíbenějších, třeba protože mají skvělé obsazení v podobě různorodé a schopnostmi obdařené rodiny, výbornou sci-fi zápletku, skvělou grafickou stránku, která se projevuje zejména na Ostrově a spoustu vtipů a narážek, bez kterých by pořádný animák ani fungovat nemohl. Právě pro tu lidskost a každodenní rutinu, která se objevuje v první polovině mám Úžasňáky tak rád, a také proto, že se jejich tvůrci nenechali přesvědčit konkurencí a bezhlavě netočili další pokračování, které by stejně bylo jen stínem takovéhoto skvostu.

Hledá se Nemo (2003)

Ne, že by se mi Nemo nelíbil, to se říct nedá, jen mi vadí ten humbuk okolo. Nejde o filosoficky laděný film, ale přesto je zde vychvalován jako nějaká obrovská metafora na přátelství a další lidské vlastnosti převedené na zvířata. Takže bůhvíjaké uchvácení nepřišlo ani po dějové, ani po zábavné stránce, jen přeceňovaný, přesto líbivý animák.

Kocour v botách: Tři ďáblíci (2012)

Geniálně roztomilé, odlehčené, vtipné a prostě takové, jaké mají krátkometrážní filmy být. Z relativně jednoduchého příběhu se podařilo vytvořit hodně povedený snímeček, který rozhodně ztrátou času není, právě naopak. To šedý kotě je tak šíleně natvrdlý až je to pěkný.

Thriller Night (2011)

Konečně kraťas od tvůrců Shreka, kterej má grády! Asi nejslavnější videoklip co kdy kdo natočil dostává nový háv v podobě Shreka a jeho přátel, neskutečná sranda a hlavně konečně originalita. Jen tak dál.

Kocour v botách (2011)

Lepší tři hvězdy a alespoň trochu vylepšení reputace, kterou si tvůrci pěkně pošramotili třetím a čtvrtým filmem o Shrekovi a zároveň se docela dobře prokázalo, že je Kocour v botách natolik silná postava, že dokáže svým charismatem a projevem odtáhnout celý film s docela dobrým úspěchem.

Kdopak by se Shreka bál (2010) (TV film)

Kdyby tam bylo víc vtipů, dal bych rozhodně více, ale postavit byť jen krátký film na parodování slavných hororů přeci nejde, ne?

Donkey's Christmas Shrektacular (2010)

Jak bývá ve zvyku, profláklé a už nezajímavé postavy z tetralogie Shrek zpívají světoznámé písničky, tentokrát dokonce s vánoční tématikou, zbytečnost.