Čarodějův učeň (2010)

Uff, tak to bylo slabé. Chápu, že jde o pohádku a já už jsem mírně odrostlí cílové skupině. Divákovi bych doporučil, tak jak radí ve filmu Nicolas Cage, aby vyčistil svoji mysl a to nejlépe do závěrečných titulků. Cage, ačkoliv se snaží (což je možná kámen úrazu) je žalostně nevtipný a celý film by se dal sledovat s vypnutým zvukem a o tolik by jste rozhodně nepřišli. Nicméně, hezké efekty a hezká blondýna mi vykouzlily dvě hvězdičky. Mimochodem, neřeknu nic nového, ale Molina by si zasloužil lepší/větší/vážnější role.

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Výborný Britský seriál, který je svými tématy stále velice aktuální. Vzhledem k tomu, že se o politiku delší dobu zajímám je pro mne zážitek ještě znásoben. Na druhou stranu si dovolím tvrdit, že i osoba politikou nedotčena může být tímto seriálem velice dobře pobavena. Seriál ovšem po divákovi vyžaduje větší míru inteligence a pravidelné diváky Ulice, či Esmeraldy tento seriál nijak zvlášť nenadchne. Stěžejní záležitostí je cynický humor stálého tajemníka (Cynik? Tak říká idealista realistovi) kterému nahrává na smeče ministr pro administrativu. V neposlední řadě se sluší zmínit dabing, který je opravdu prvotřídní a těžko bych našel lepší daberské výkony, než právě v tomto seriálu. Pro mě je Jistě, pane ministře zárukou kvalitní zábavy jen tak se mi neokouká.