Green Lantern (2011)

Málo fantazie nechybí jen hlavnímu hrdinovi, ale především filmovým tvůrcům, kteří tak využívají snad všechna klišé které bych si v daném žánru mohl představit. Škoda, mohla z toho být zajímavá podívaná, protože Reynoldsovi sedí jak superhrdinovská., tak komediální poloha. Jenže ani kupa vizuálních efektů nezakryje kýčovitost příběhu a markantní snahu vejít se do ratingu teletubbies. Livelyová sice vypadá epesně, ale její postava dělá netykavku, ačkoliv nikdo pořádně nechápe proč. Potenciál skýtaný v nadsázce bohužel nevyužit a Green Lantern se tak nevymaňuje z podprůměru.

Šťastní až do smrti (2011) (seriál)

Říkal jsem si, proč se znovu pokoušet navazovat na "Přátelé" a jít tak do přímé steče s "How I met your mother?." Obzvláště, když originalitu má partě kamarádů, sedávajících ve stejné kavárně/baru/bytě, dodat kýžené zastoupení menšin, tj. úspěšný afroameričan, a neteple se tvářící gay. Tvůrci si pravděpodobně uvědomili, po čem je poptávka a tak zbytek party tvoří postavy, které už známe, akorát se teď jmenují trochu jinak. Dave (hl. postava) nejenže je klonem Teda Mosbyho z HIMYM. Jeho ex, se kterou možná nakonec bude a možná vůbec ne, je v tomto případě sexy blondýnka. Inu, najít společné rysy by zabralo jeden vietnamský pracovní týden. Co je ale důležitější je, že ono to funguje. Je to vtipné a i přes kolísavost jednotlivých dílů si nezadá s konkurencí a směle překračuje průměr.

Memento (2000)

Zvláštní film, který je hodně zajímavě vystavěn. Originální příběh nutí přemýšlet a Nolan evidentně ví, jak udržet pozornost diváka. V podstatě neustálá retrospektiva by mě v jakémkoli jiném filmu po třetí/čtvrté scéně defekovala, ale sem se perfektně hodí a divák se tak trochu ocitá v kůži hlavní postavy, protože je častokrát v lese. Myslím si, že Memento je rozhodně snímek který stojí za shlédnutí, ale plně nevyužívá svůj potenciál (nedotažený příběh a pohnutky vedlejších postav, menší důraz na některé indicie jako mapa, policejní zpráva,...) Malé doporučení na závěr - podávejte za střízliva.

Blesk (2011)

Statham hraje opět postavu, kterou hraje skoro ve všech ostatních jeho filmech. A to je dobře. Tentokrát se ovšem nejedná o blockbuster a souhlasím tak s panem Antoňem, že tento film je spíše vhodnější pro televizní zpracování, než jako celovečerák. Levnější zpracování je ale v tomto případě lepší formou a neodtrhuje tak děj zcela mimo realitu. Záporák mě bavil i když bu mu slušelo trochu více tajemna a méně podoby s další hlavní postavou (Stathamovo homosexuální sidekick). Dějová linka s fetující kolegyní byla pro mě trochu navíc a raději bych se díval na zuřivě sprintujícího Jasona, než episodní výstup s parukou. Palec nahoru za mírumilovné konečné řešení.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Doufám, že bořiči mýtů vyzkouší celou poslední scénu. A nebo jakoukoli jinou scénu. Taky doufám, že scénárista bude psát už jen pro disney channel a herecké obsazení si zahraje už jen ve Fast Six, což mi zaručí, že už je nikdy neuvidím. Kladné body za Vina a jeho přístup k roli - od prvního dílu uplynulo 10 let a tak je jenom logické, že nám postava trochu zfotrovatí a i když se hasákem občas netrefí pořád nepůsobí tak komicky jako přehrávající Johnson. Imho, Dannyho parťáci s hodně kolečky navíc.

Thor (2011)

Nijak zvlášť mně to komiksové zpracování severské mytologie neoslovilo. Kostýmy a prostory mají zřejmě vyvolat epileptický záchvat a věřím, že kdejaký komiksový fanoušek s větší zásobou krepovacího papíru si už vyrábí Asgardský obleček na nadcházející Comicon. Příběh na druhou stranu barvitost postrádá. Syn se vzepře otci, otec ho vykáže do doby než si synek neuvědomí, že byl (a je) paličák, během exilu se zamiluje, všechny zachrání a vrátí se domu jako hrdina. Pozitivem Thora je určitě obsazení, které je poměrně nabité a charakterově dobře zvolené. Hemsworth zvládl a kromě části příjmení by mohl mít podobný i herecký osud jako Worthington.

Russell Peters: The Green Card Tour - Live from The O2 Arena (2011) (pořad)

Zatím asi jeho nejslabší vystoupení. Ocenit se dá interakce s publikem a části improvizace ovšem nikoliv po stránce humoru, jako spíš odvahy se do něčeho takového pouštět. Vtipy, které má pro tuto šou připravené jsou vesměs spíše úsměvné, než že by trhaly bránice a na zaplněné O2 aréně je to znát. Oceňuji také, že se nesnažil kopírovat svá předchozí představení a jen lehce odkazoval. Osobně si myslím, že Russell patří mezi současnou stand-up elitu a tohle zakolísání mu milerád odpustím.

Sucker Punch (2011)

Worst movie I've ever seen. To jsem si přečetl na stránkách jednoho amerického fóra na adresu tohoto filmu. Snad nebude tak zle, říkal jsem si. No a pak jsem to viděl...naprosté vítězství formy nad obsahem. Čili Snyder si dokazuje, že umí točit akční scény a že si vytvořil jakýsi trademark filmových efektů. Jenže se opakuje až nebezpečně přesně a nastává tak situace kdy divák dopředu odhadne zpomalený/zrychlený/detailní záběr. A to pak začne nudit. O obsahu se nemá smysl moc rozepisovat. Je hoden zpracování tak maximálně do videoklipu pro Lady Gaga a herecké výkony to jenom podtrhují. Od Snydera byl tenhle film podpásovka.

Opravdová kuráž (2010)

Přišlo mi to jako westernové lingvistické cvičení. Bridgesovi jsem nerozuměl ani slovo a Damon naštěstí nezapomínal, že má mít prokousnutý jazyk. Postavy, pravda, zvládnuté a zajímavé, přesto příběh plochý a poměrně předvídatelný. Je třeba pochválit mladičkou Hailee Steinfeldovou za její postavu emancipované čtrnáctky i když nominovat ji za to na oskara mi přijde přehnané. O Bridgesovi se netřeba rozepisovat, je evidentní že role mu sedla a alkoholika mu snad už všichni věříme. Co se westernového žánru týče pro mně spíš průměr až podprůměr.

Hra o trůny (2011) (seriál)

První minuty prvního dílu slibovaly zajímavou atmosféru, která mně přikovala k židli. Jenže po minutách posledních jsem nabyl přesně opačného dojmu. Po dalších dvou dílech jsem už byl celkem přesvědčen, že se jedná jenom o užvaněné costume drama, bez hlubších zápletek. A to jsem ocenil dvěma hvězdami. Protože mám ale času relativně hodně, a protože jsem toho času neměl žádný seriál po ruce, dal jsem šanci dalším dílům a nakonec i celé první sérii. No a co se nestalo, Hra o trůny mě nakonec začala zajímat, (zejména za to může Sean Bean, který už by snad neměl brát jiné role) příběh se zkvalitnil a rozjel na více úrovních a člověk se tak nějak začal v celé té problematice orientovat. Pravda, akce je pořád poskrovnu a slovní přestřelky hrají dominantní roli, přesto už jsou ale zábavnější a posunují děj dopředu. Jsem zvědav jak naloží se druhou sérií.