Srážka s mimozemšťanem (2011)

Snesl bych ještě více nadsázky, ale přesto jsem se dobře bavil. Pegga s Frostem mám velmi rád, ale ani zbytek obsazení nestrádá. Především mně bavila Kristen Wiig a její pronikání do nadávek. Příjemná komedie s příjemnými herci a pokud jste Geek budete se bavit dvojnásob.

Donnie Darko (2001)

Opravdu nepochopím jak tento film mohl dostat tak vysoké hodnocení a že je některými považován za kultovní. Je to pseudo-intelektuální psycho slátanina, která ve srovnání s oficiálním textem distributora zůstává daleko za očekáváním. Jako jediné pozitivum vidím výkon Gyllenhaala a závěrečné několikavteřinové shrnutí celého filmu, který si dle mého ani delší stopáž nezaslouží.

Neznámý (2011)

Průměrný thriller, který neurazí, ale nenabízí nic nového. Máme tu automobilové honičky, rvačky, sekundující hezké (a zbytečné) herečky a naštvanýho Neesona, který už má tyhle postavy najetý. Už jsem viděl i lepší filmy o ztrátě identity, ale tohle je rozhodně lepší průměr.

Drive Angry (2011) odpad!

Stejně debilní jako název. Cage opět posunuje hranice. Nebrat.

Všemocný (2011)

Drogy jsou špatné, áno. Ne, tedy alespoň ne NZT, po které se nejenom cítíte skvěle (to drogy dělaji, že…?) Vy dokonce jste skvělý. Ve všem. A když to budete užívat dlouhodobě zmizí abstinenční příznaky, dokonce už nebudete muset ani užívat, aby jste byl úžasňák a jako bonus se z Vás stane prezident USA…Tak nějak jsem čekal že se na konci probudí ve vypolstrované cele, sužován abstinenčními příznaky, a že všechno to byl jenom sen. I když, to by asi nebylo příliš originální. Pro mě každopádně nečekaný a zajímavý vývoj událostí. Trochu podezřívám režiséra, že si zobnul.

Světová invaze (2011)

Jeden level ze Sci-fi akční first person kamery okořeněný o nutná hollywoodská klišé. Nejsem sice žádný militantní nadšenec, ale tahle střílečka se mi líbila. Mělo to spád, Eckhart nebyl žádný Rambo a triky byly také efektní. Trochu mi vadila ta ruční kamera a závěr filmu by člověk odvodil i z plakátu. Celkově to ale jako akční záležitost misi splnilo.

Lovec trolů (2010)

Musím se přiznat, že trochu tápu, kam tento film zařadit. Celou dobu jsem si říkal jakým směrem se asi autor chtěl ubírat. U mě tedy jednoznačně převažovaly úsměvné momenty, což si nejsem jist jestli byli záměrem. Ono, možná kdyby ti tvorové Trollové nevypadali jako přerostlý Alf, neprděli, a nebyli vysazení na křesťany, (přičemž muslimky už jim tolik nevadí) tak by to mohlo být i zajímavé. Na druhou stranu se mi líbila implementace prostředí do filmu (elektrické dráty jsou ve skutečnosti ohradou na Trolly,…) a norština je zajímavý jazyk, který nemá daleko do trollštiny.

Jsem číslo čtyři (2011)

Teenagerovské scifi pro teenagery. Ostatní, kdož do této kategorie už nezapadají nebudou příliš nadšeni. Mustr je ze Supermana, trapní záporáci, hezké hrdinky a beagl.

Obřad (2011)

Žel Bohu, žádná sláva. Sic prostředek filmu byl nadějný, konec už mi ale připadal o ničem. Možná kdyby autoři nechali film postavený tak, ať si divák vybere, ale takhle ho násilím dostrkali k tomu, aby věřil, že do postavy Antonyho se vtělil Ba’al, alias vulgární Hanibal, což na mě působilo trochu předimen/demonizované. A pokud tedy v polovině filmu to na mě působilo, že autoři skutečně nechtějí opisovat klišé a budou se držet spíše té roviny mysteriózního thrilleru, balancovali nad hororem a to bohužel ne zrovna dobrým. Ačkoli Hopkinsovi fandím, a chápu že v tom mohli vidět potenciál, ale tohle přemítání o vymítání mě trochu zklamalo.

Sejmout zabijáka (2011)

Pro mě trochu zklamání, protože mi trailer sliboval svižnou akční komedii a místo toho jsem dostal průměrný akční film. Navíc k Stevensonovi mi prostě víc sedí postava legionáře, než rozcuchaného mafianského bosse. A pravda, ani obtloustlý Kilmer mě nijak nebavil, ale nejspíš to bylo tím, že jeho postava tam byla hodně zbytečná a víceméně zacláněla. Světlé momenty tohoto filmu pro mě nebyly ani výbuchy (především) aut, kterých bylo na jeden film až moc. Kdo mě ale bavil byl Vincent D'Onofrio, který to pro mě zachraňoval a já tak můžu dát tři hvězdičky.