Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Staré Star Wars podávané po disneyovsku, s masivní porcí klišé a bez špetky vlastní invence. To vše prohnané trávicím traktem JJ Abramse, uplácané do kuličky a mrštěné směrem na prepubertální teenagery za účelem slušného vývaru..Pamatuji si, jak jsem jako dítě dostal od dědy první SW na přehrané VHS a hltal jsem každý záběr, každý dialog. Dodnes si vybavím v jakých scénách se objevily pruhy, pak zrnění, a kde se ztrácel zvuk. (Ok, boomer) O to víc mě zabolí, když vidím tento derivát, který se snaží hloupě kopírovat vše z původních filmů a přitom se vlastně o kvalitu starých SW ani neotřel. Je mi až líto těch původních herců a jejich silou vynucené cameo, byť chápu, že druhořadá TV tvorba jim asi důchody o tolik nevylepší. Nové disneyho "remaky" u mě dostávají jednu hvězdičku. I když vlastně ani nedokážu říct za co.

Jimmy Carr: Being Funny (2011) (TV film)

Bravo! Takhle má vypadat pořádná stand-up. Obdivuji míru improvizace, staré ověřené vtipy fungují a nové jsou výborné. Jimmy Carr je pro mně jeden z nejlepších britských komiků. Bonusovým materiálem je jeho smích.

Underworld: Probuzení (2012)

Příběh o rodinné jednotě, o rebelující dceři na začátku puberty a o matce, která se snaží udržet rodinu pohromadě i za cenu přežívání na okraji společnosti. Kate Beckinsale v latexu. Toť vše.

Vyměřený čas (2011)

Neotřelá myšlenka na základech Equlibria, Bonie a Clyda a Foresta Gumpa s tragicky brečícím Justinem a jeho matkou. Druhá polovina filmu až příliš zbrklá a vyžaduje omezit mozkovou aktivitu diváka na minimum. Nicméně svižná podívaná, která mi za těch 109 minut stála.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Ze začátku jsem si myslel, že to bude epic movie a že se všichni ti kritičtí recenzenti posrali v kině. Na konci filmu jsem jim ale malinko odpustil. Není to vyloženě průserová záležitost, ale chybí tomu určitá nadsázka (patos bych v tomto případě úplně vynechal) a to co v úvodních minutách vypadá jako slibná cowbojka s příchutí sci-fi končí jako WTF filmový žánr a divák který se snaží přetlumočit děj naprosto nezasvěcenému kamarádovi bude vypadat jako totální idiot (mám odzkoušeno) Velkou slabinou tohoto filmu byla scéna, kdy nahá Olivia Wilde vychází z ohně, načež kameraman naprsto SELHÁVÁ a zachycuje pouze její záda. Ostudné.

Johnny English se vrací (2011)

Slabota bez nápadu. Toshiba jako product placement mě sice pobavila, ale jinak to jsou staré (a ne tak vtipné) frky v novém kabátě. Jednička tedy pro mně zůstává jedničkou, už jen proto že se neměla po čem opičit. Co se staronového obsazení týče, tak Scullyová vypadá pořád velice dobře a při troše dobré vůle mohla klidně zároveň ztvárnit "English" girl. Zklamán jsem ovšem z nového asistenta, jež ačkoli má možná více textu, je o dost slabší než ten předchozí. No a Atkinson bude pro mně pořád mr. Bean i kdyby měl hrát postavu Hannibala Lectera.

Probuzení (2007)

Nejsilnější stránkou tohoto filmu, je rozuzlení. Moment, kdy se divák dozvídá celou pravdu a na povrch se dostanou věci, které si ani nejbystřejší pozorovatel nemohl předem odvodit. Herecky tam nebylo moc co zkazit a na Jessicu se prostě hezky kouká ať už hraje nebo ne a dokonce ani Hayden mi v tomhle tolik nevadil. Doporučuji nepouštět před operací, protože by jste z toho pak nemuseli usnout.

Bratři (2009)

Škoda, že sociální aspekt a samotná zápletka (tedy začlenění se zpět do společnosti a určité soupeření o rodinu) byla zastíněna hluchými místy. Nicméně, silné téma a zejména Tobey Maguire z tohoto filmu dělá nadprůměrný snímek.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Perfektní pokoukaná. Přesně takhle má film vypadat. Skvěle vystavěný příběh, dobré obsazení, skvělá hudba, emocionálně poutavé, atd., atd. Ačkoliv jsem předlohu nečetl, věřím, že tohle je jeden z mála snímků, kde film předčí svoji knižní předlohu. Jediné co mi trochu vadilo (a obecně vadí) je to pokroucené morální poselství, kdy divák má soucítit s hodnými vězni a nenávidět ty zlé bachaře. Každopádně ani to mi nezabránilo tomuto výjimečnému snímku dát plný počet. Bravo!

Šéfové na zabití (2011)

Po dlouhé době komedie, která mě opravdu bavila. Originální nápad s hvězdným obsazením a Charlie Dayem (kterého jsem neznal). Na konci film trochu ztrácí dech a vyústění zápletky je jak z hollywoodu, ale co už. Pobavilo.