Labyrint: Útěk (2014)

Oproti knize dost slabé. Děj není dostatečně vysvětlen, je tam spousta laciných chyb v dialozích, kde si často herci dosti protiřečí, což poukazuje na další problém, kterým je hodně ubohý scénář. Ani výběr herců mě osobně nijak zvlášť nepotěšil. Jediným světlým bodem jsou kulisy a rmutové, kteří se opravdu povedli.

Dracula (1992)

Vidět to před dvaceti lety asi bych hodnotil lépe, ale dnes v roce 2015 mě to nijak zvláště neoslovilo. To hlavně z toho důvodu, že už to pro mě nemělo tu správnou atmosféru a také mě to nedokázalo nijak překvapit, což před dvaceti lety by určitě nebyla pravda. Ale nechci toto dílo kritizovat, neboť si myslím, že si zaslouží slušné hodnocení, protože pro generaci, která to tehdy mohla vidět to musela být pecka. Kulisy byly na svoji dobu luxusní, herci byli vybráni perfektně, hudba dokonalá, ale pro mě to mělo ten jeden zásadní problém a to ten, že mě to nedokázalo vtáhnout do děje a místy už jsem netrpělivě vyhlížel konec filmu.

Kniha života (2014)

Kromě pár slušných písniček a povedené animace nemá tento animák co nabídnout. Příběhově slabé a prakticky to postrádá jakékoli prvky komedie, což pro mě osobně je ta nejdůležitější součást všech dobrých animovaných filmů. Pro mě osobně veliké zklamání.

Interstellar (2014)

První polovina absolutně úchvatná. Jeden z nejlepších zážitků spojených se sledováním sci-fi za dlouhou dobu. Naposledy jsem podobný zážitek v tomto žánru měl asi u prvního Matrixu (což dosud považuji za to nejlepší ze sci-fi, co bylo natočeno). Podmanivá atmosféra doprovázena citlivě zvoleným hudebním doprovodem, k tomu ještě výtečně sestříhané jednotlivé dějové útržky z vesmíru a ze země tento film vynesli skoro do oblak, pak ale přišla druhá polovina filmu a tam se to všechno zvrtlo. Druhá polovina už totiž bohužel místy ztrácí logiku a hlavně způsob, jakým se zachrání hlavní hrdina, mě opravdu dokonale kazí celkový zážitek z filmu. Nolan pro svůj HAPPY END byl ochoten udělat cokoli a tak z druhé poloviny vyhodil logiku z okna ven a nechal působit jen svoji fantazii, kde když je potřeba začnou i prasata lítat. Bohužel, kdyby toto neudělal mohlo vzniknout něco nádherného a úchvatného. Takto z toho vyšlo jen něco dobrého, což je obrovská škoda vzhledem k první půlce filmu.

Ghoul (2015)

Found footage není zrovna můj šálek čaje, hlavně kvůli roztřesené kameře, kterou osobně považuji za zhoubu filmů, ačkoliv musím přiznat, že tady to nebylo tak hrozné a překvapivě z toho vyšel slušný horor, který rozhodně stojí za vidění. Výborná děsivá atmosféra, ke které stačila jen jedna opuštěná polorozpadlá chata, velmi dobře gradující napětí a na horor překvapivě slušný příběh. To vše tento film dělá zajímavý, ale také se tu najde pár chyb. Za tu největší chybu bych označil absenci jakékoli brutálnější scény, která už jen podle názvu tam měla být. Jako další problém bych zde viděl ten konec, který byl podle mě trochu zbytečně natahovaný a ta scéna kdy zdrhaj je opravdu až příliš dlouhá.

Amélie z Montmartru (2001)

Přidávám se k té drtivé menšině, která tento film zavrhuje. Krom příjemné hudby nemá podle mě absolutně co nabídnou. Přehnaný optimismus je spíš na škodu, hlavní retardovaná hrdinka si zaslouží pořádně nafackovat a k tomu nakonec zjistíte jak to všechno krásně dobře do sebe zapadlo a dobře dopadlo. Neskutečně vyumělkovaný film, který už doufám nikdy nebudu muset znovu sledovat. Už takhle to pro mě bylo utrpení

Útěk do divočiny (2007)

V podstatě jednoduchý film s jednoduchým poselstvím a příběhem, který byl ovšem velmi dobře natočen. Emile Hirsch se se svou rolí dokonale sžil a já mu to jeho hraní baštil od začátku až do konce.Film plný emocí, které diváka dostanou. Po pravdě řečeno, se po shlédnutí Útěku do divočiny, skoro mám chuť na nějakou podobnou cestu vydat sám.

Statečné srdce (1995)

Pokud někdy někdo pochyboval o schopnostech Mela Gibsona, tak tento film mu je musel vyvrátit. Výborná režie, úžasná atmosféra filmu, skvělí výběr herců a velice dobrý scénář dali vzniknout tomuto jedinečnému historickému dramatu, které ve svém žánru jen těžko najde konkurenci.

Prvních 100 (2014) (seriál)

Od samotného začátku mi tento seriál přišel zajímavý s poměrně originálním nápadem a pojetím. Jedinou jeho slabinou byl lehce rozpačitý a pozvolný začátek. Pak se ale Ta 100 pomalu začala rozjíždět a nabrala slušné tempo, které si aspoň podle mě pořád udržuje. Hlavní postavy mi přijdou sympatické až na pár drobných výjimek, které ovšem scénáristé vyřešili nejlépe jak mohli, aneb pár mrtvolek se tu nakupilo. První série měla slabší rozjezd proto čtyři hvězdy za ní. Druhá série je zatím absolutní bomba a pět hvězd je tady pro mě jasná volba. Uvidíme co pak bude dál.

Prozíravost (2012) (seriál)

Jedna z nejoriginálnějších krimi jaké jsem kdy viděl. Místy bláznivé, místy šílené, místy až moc zmatené, ale vždy vtipné, zajímavé a absolutně nepředvídatelné. Hlavní hrdinové mě všichni přirostli k srdci a tak se není co divit, že se vždy těším na další díl (škoda, že jich zbývá už jen pět a pak se po třech sériích s námi Perception rozloučí).