Avengers: Age of Ultron (2015)

Druhý Avengers byli přesně takový jaký jsem je čekal. Víc akce, víc efektů, víc bojů, víc víc víc. A to je právě jejich největší problém, neboť to bylo přeplácaný a to vše prakticky bez jakéhokoli děje. Pro mě lehké zklamání.

Pád Bílého domu (2013)

Todle nelze nesrovnávat s Emmerichovým Útokem na Bílí dům. Je tu o něco málo lepší akce, ale zase tady chybí jakákoli vtipnější situace, které k dobrým akčním filmům patří. Místo toho je Pád Bílého domu brán až moc vážně, což mu nakonec dosti škodí, neboť kdyby se to mělo brát hodně vážně, film by musel skončit už po pár minutách, neboť mě neříkejte, že tři stíhačky a raketová obrana si neporadí s jedním bombardérem atd. atd.

Let's Dance 2 (2008)

Tento film není špatný a člověk se u něj rozhodně nenudí. Taneční kreace jsou úžasný a dokonce i náznak příběhu to nějaký má. Hodnotil bych lépe ale bohužel je tu jeden obrovský průser, který u mě sráží neskutečně hodnotu filmu. Za ten průser může střih. Jak někdo může sestříhat taneční kreace a na každým záběru nechat tanečníkům jiný outfit. Tady to opravdu ve střižně sprasili a dosti mě zkazili zážitek z filmu. Hlavně poslední taneční scéna je tím dokonale zbabraná.

Útok na Bílý dům (2013)

Výtečná akční podívaná, které absolutně nic nechybí. Je tam spousta akce, střílení, soubojů muže proti muži, výbuchů, pár honiček, spousta vtípků a docela dobrých hlášek, ale bohužel je tam také pár věcí nad kterými zůstává rozum stát. Tou hlavní je, že cca 10 chlapů dokáže obsadit Bílí dům a také neschopnost armády něco s tím udělat. Když se ovšem přes toto dokážeme přenést, zůstane nám velmi slušná podívaná, která stojí za shlédnutí.

Daredevil (2015) (seriál)

Krom finálního střetu, který mohl být nápaditější a zajímavější není zde téměř co vytknout. Parádní temná atmosféra, slušné souboje, zajímavý hlavní hrdinové i záporáci. To vše hraje ve prospěch Daredevila. Slušná první série mě velmi bavila a už se těším na další, snad bude ještě lepší. Po první sérii hodnotím jako čtyřhvězdičkový seriál, který má velkou šanci stát se ještě lepší.

Ninja Assassin (2009) odpad!

Nad stupiditou tohoto filmu může divák jen žasnout. Měla to být akční bojovka zabalená do nového moderního stylu. Už kvůli tomu jsem nečekal žádný slušný děj (taky jsem žádný nedostal), ale čekal jsem slušnou akci. No bohužel místo toho jsem dostal jen hektolitry trapné digitální krve a několik bojových scén, které mě nijak neuchvátili a donutili mě zívat nudou. K tomu ještě připočtěme velmi špatný střih a až přehnaná tmavost filmu, kde kolikrát není ani pořádně vidět co se na obrazovce děje (možná že to je nakonec i lepší) a vznikne nám tento ODPAD.

28 dní poté (2002)

Velmi slušný námět, který byl neskutečně zazděn scénářem. Tolik hloupých a zásadních chyb úplně zničilo jakoukoli logiku v dějové lince a vůbec celý film a z hororu se nám tak stala krásná pohádka, kde se všechno děje účelně, aby film mohl bez problémů pokračovat a dát divákovi krásný happy ending. Velká škoda, neboť když pominu scénářem zprzněný děj a zaměřím se jen na ostatní věci (kamera, kulisy, herci), budu jako divák docela spokojený. Hlavně vylidněný Londýn a panující atmosféra divákovi dokážou vzít na chvilku dech.

Chladnokrevný (2012)

Popravdě řečeno jsem se na to mrknul jen kvůli Olivii Wild a také kvůli Kate Mara. No nakonec jsem byl docela příjemně překvapen a hodnotím Deadfall jako lepší průměr. Herci to solidně zvládli, děj nebyl také zlý a prostředí bylo velmi dobře zvolené. Ale bohužel to má spoustu hluchých míst a také se tam objevuje spousta dějových linií, které nejsou pro hlavní děj nijak důležité a spíš ho trhají na kusy. Tyto chyby jsou bohužel dosti velké a hodně znehodnocují tento film.

Bratz (2007) odpad!

Páni tak toto je pořádný průser. Absolutně bez myšlenky, bez jediného pořádného herce (to že jsem je neznal by nevadilo, ale způsob jakým se v tomto "filmu" prezentovali to mě vysloveně štvalo) a hlavně bez scénáře. Kromě pár úsměvných scén nemá tento rádoby film co nabídnout. Ale co taky můžeme očekávat od filmu, který vznikl jen pro zvýšení prodeje pár Barbín??

Saturnin (1994) (seriál)

Ještě lepší než celovečerní film, neboť tady nalezneme několik vystřižených scén z filmu, které diváka zaručeně posadí do židle.