Chceš mě, chci tě (2009)

Žánr romantických komedií nikdy nebyl můj oblíbený šálek čaje, ale The Ugly Thruth mě dokonale přesvědčila, že i v tomto typu filmů se najde něco, co stojí za shlédnutí. Úžasně vtipná komedie, u které jsem se opravdu od srdce zasmál.

Log Horizon - Season 2 (2014) (série)

Je mi líto že hodnotím, tak jak hodnotím, ale oproti první sérii má tento seriál neskutečný propad. Jedná se hlavně o to že si svou kvalitu neudržel po celou sérii a bylo tam takových 8 až 10 dílů, které bych radši vynechal, což je na 25 dílů opravdu moc velký průser. Hlavně díly o questu pro nováčky z Log Horizonu byly absolutně strašné a měl jsem co dělat abych seriál nepřestal sledovat. Nakonec to zachránil výborný závěr série, který byl spolu s prvním půlkou výborný a nebojím se říct, že překonávali původní sérii, ale ten kvalitativní propad uprostřed série byl šílený. Proto pouze tři hvězdy.

Log Horizon (2013) (seriál)

Srovnávání se SAO se tady vyloženě nabízí a musím říct, že ve všech ohledech Log Horizon SAO předčí. Má to lepší příběh, epizody na sebe krásně navazují, jsou zde slušný bojové scény, seriál si udržuje kvalitu po celou sérii, také tu nalezneme dost vtipných situací, které neskutečně pobaví a těch superlativ bych mohl říkat ještě víc. Zkrátka a dobře výtečný anime, které jsem si zamiloval.

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Oproti prvnímu Mad Maxovy ohromný pokrok. Je tam velmi slušná akce, výborná atmosféra a jednoduchá zápletka. Film nasazuje hned od začátku slušné tempo a to si drží po celou dobu, díky čemuž se divák zaručeně nebude nudit. Na svoji dobu velmi podařený akční film, který si i v dnešní době zaslouží pozornost.

Šílený Max (1979)

Film, který má delší úvod než samostatný děj. Vždyť to má být film o pomstě Maxe, který ztratí všechno, včetně rozumu, a který se vydává na krvavou pouť. No vono to vlastně tak i je jenom bohužel to trvá hodinu než se k tomu dostaneme a to je o dost víc než by si diváci přáli.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Non-stop akční jízda posazená do postapokalyptické budoucnosti, kde jediný smysl života je ulovit kořist, nebo při pokusu o to zemřít. Celý film je prakticky bez příběhu a bez špetky děje a popisuje jen jedinou bláznivou honičku, která se však divákovy rozhodně neomrzí a naopak jí ocení ve všech směrech. Kostýmy jsou nádherně propracované, prostředí je velmi prázdné a nehostinné, což přesně zapadá do stylu filmu a přidává mu to na kvalitě. Bláznivě upravené auta a různé zabijácké vynálezy vnesli do filmu originální akční scény, které člověka rozhodně pobaví, ale i přes všechna pozitiva mi na tomto filmu něco vadilo a to byly dialogy, které bohužel byli místy velmi špatné. Hlavně Maxovy repliky byli příšerné, což vzhledem k tomu, že je to hlavní postava je opravdu ke vzteku. Proto z tohoto filmu nejsem tak nadšený a mám z toho trochu smíšené pocity.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Škoda těch zbytečně přehnaných akčních scén, které mě opravdu už začali spíš otravovat, než že by mě nějak zvlášť potěšili, což pro mě jako fanouška akčních filmů je opravdové překvapení. Být to osekané o ty zbytečně bláznivé akční sekvence bylo by to úžasné, ale takhle mě to spíš místy rozčilovalo. Také je neskutečně velká škoda, že to byl poslední film s Paulem Walkerem, který byl díl od dílu lepší, ale který bohužel tak náhle opustil tento svět v průběhu natáčení tohoto snímku, což se i na kvalitě filmu negativně podepsalo. Závěrečná rozlučka s Paulem byla velmi pěkná a emotivní a pozvedla tento film o trochu víš.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Po fantastické FaF 5 bylo velmi těžké udržet kvalitu, a to se tady úplně nepovedlo. Místy až moc akční a některé scény byly až moc bláznivé. Navíc se mi zdá, že se série FaF zažíná tak trochu točit v kruhu a nepřináší divákům nic nového, teda až na bláznivé akční scény, které jsou čím dál tím víc přitažené za vlasy.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Nejlepší FaF, které bylo zatím natočeno. Skvělá parta herců, výborná akce a luxusní honičky ve špičkových kárách, které mě snad nikdy neomrzí. To vše přináší tento skvělí snímek, o kterém se nebojím říct, že je ve svém žánru absolutní špičkou.

Rychlí a zběsilí (2009)

Konečně se vrátilo k původní partě a to pro mě bylo to nejlepší co tento film mohl nabídnout. Jinak tu jsou samozřejmě opět pěkná auta, spousta hezkejch holek a velmi slušné honičky a akce. Dokonce musím připustit, že i Paul Walker tady začíná působit jako herec a začínám mu jeho hraní věřit. O trochu slabší než byl první FaF, ale ne o moc a tak se nebojím hodnotit stejně.