• Pohádka

V Mosulu (2018)

Nejhorší bylo utrpení dětí. To je člověku až fyzicky zle. Daeš je svinstvo!

Tlapková patrola (2013) (seriál)

Netradiční integrovaný záchranný systém v přímořském městečku Adventure Bay vede desetiletý chlapec Ryder. Jeho Tlapkami, tedy členy štěněcího záchranářského týmu jsou německý ovčák Chase jako policista (později i zvěd), dalmatin Marshall jako hasič (později i zdravotnický záchranář), labrador Zuma jako vodní záchranář, jedinou fenkou v týmu je zpočátku cockapoo (designový kříženec kokršpaněla a pudla) Skye jako letecký záchranář. Tým doplňují anglický buldok Rubble, který zajišťuje stavební a těžkou transportní činnost, a voříšek Rocky, jenž je mechanik s recyklačním vozem plným náhradních dílů a dalších... věcí. Později se přidává i fenka husky jménem Everest, která slouží jako záchranář horské služby, ale nesídlí s ostatními na Centrále (výjezdová základna Tlapek). V současnosti zdaleka nejoblíbenější seriál našich ratolestí, takže přivřu obě oči (což se mi ostatně u těchto seriálů stává) a dám plný počet.

Černý den v Black Rock (1955)

Jeden den jednoho muže v jednom zapadlém městečku kdesi na americkém Jihozápadě po 2. světové válce, kde je všehovšudy jedna vlaková zastávka, jeden hotel, jeden bar, jedna pumpa a jeden šerif, ale zato pořádných parchantů hned několik... Dusivá a stále houstnoucí atmosféra, již ještě umocňuje bezútěšné pouštní prostředí, svižné tempo a vynikající herecké výkony (Spencer Tracy) pod taktovkou zkušeného Johna Sturgese jsou hlavními devízami filmu, který mi i dnes přijde stejně dobrý jako tenkrát.

Četníci z Luhačovic - Udavač (2017) (epizoda)

Výprava dokonalá jako vždy, ale myslím, že to scénáristé už kapku přehání, tohle vyvraždění Luhačovic začíná připomínat Vraždy v Midsomeru. Kdo bude příště, soudce? A rozvinutím gay linie je zřejmě připraven rychlý konec některých hlavních postav, protože sodomie v té době byla trestným činem. Uvidíme v posledním díle.

Četníci z Luhačovic - Bestie (2017) (epizoda)

Další a tentokrát skutečně drsný případ luhačovické četnické stanice. Vynikající díl. Temné tóny příběhu navíc podtrhuje i tísnivé vědomí, že se něco podobného v naší krásné vlasti kdysi skutečně stalo...

Četníci z Luhačovic - Baron Kafr (2017) (epizoda)

Tak tohle bylo jakési... nedovařené. Spíše groteskní pojetí dílu mě žel nezaujalo, místy děj dokonce sklouzl až k hranicím trapnosti. Škoda.

Četníci z Luhačovic - Evička (2017) (epizoda)

Dost dobrý díl o případu vesnického lynče. Ten seriál je čím dál, tím lepší. A výborně zahráno. Líbí se mi například četné odkazy na válečná léta, například zjevné trauma četnického velitele, které mu oživují okolnosti případu. Úplně jsem prožíval jeho vzteklou bezmoc, ale nakonec byla "fronta prolomena".

Dobrodružství kriminalistiky - Tým (1989) (epizoda)

Jeden z vrcholných dílů seriálu. Klobouk dolů před německými kriminalisty, kteří šli po pachateli s důsledností sobě vlastní celých osm let...