Equilibrium (2002)

Tak to je určitě moje oblíbené běčko, které si vždycky jednou za čas zopáknu. Kvalitní obsazení, zajímavé akční scény, stylové zpracování a snaha o atmosférické vylíčení orwellovsky half-lifovského světa je i přes jednoduchost a relativní levnost prostředků výborná. Svět bez emocí podle Wimmera ve mě určitě pár probudil. Zvlášť začátek je výborný, a Bean se mi tam líbí moc. Celkové Wimmer zaválel. Škoda, že jeho ostatní filmy jsou takové kraviny...

Minority Report (2002)

Zábávná honičková podivaná, která se drží pravidel tak moc, až to občas zabolí. Také proto se nestala tak vyjímečnou, jak by asi mohla a je to jenom další řemeslně zvládnutý sci-fičkový film, s užasným vizuálem a lehkým moralizačním přesahem. Navíc se v některých momentech z inteligentního thrilleru stává logická pitomosti, což ten dojem taky trochu kazí..

Bournův mýtus (2004)

Nejlepší akční hrdina, co si dokážu z hlavy takhle vybavit. Plus brilantně vystavěný dospělý thriller, který ukazuje že i styl, řekněme "bondovek", ještě není ani zdaleka mrtvý a nic nabízející. Plus tak 15téré zkouknutí, které ubraly na kvalitě jen docela málo. Trojka (na to pozor) i když dobrá, tak pouhopouhá nastavovaná kaše dvojky.

Agent bez minulosti (2002)

Pořádně našlapaný rozjezd série, která se sice dokázala ještě zlepšit, ale to mu na kvalitách neubírá ani v nejmenším. Limanova režie sice na Greengrasse nemá, ale i bez zběsilého tempa, které nahodil v dalších dílech tohle šlape na výbornou. Dokonce se mi některé akční pasáže, zvlášť ruční (+cokoli po ruce) souboje, líbily ještě víc bez Greengrassovsky roztřepané kamery.