eXistenZ (1999)

Hlavně za ten lyžák ;-)

28 týdnů poté (2007)

Sice se mi dost líbí jak se k tomuhle rozepsal Matty, ale já přidávám ještě bodík, protože oproti Boylově (taky) skvělé jedničce, se tady ubralo na psychologii, sugestivnosti (a občas bohužel atmosféričnosti) a přidalo na dynamice, krvi, penězích, hrdinech a takové celkové šťávě. V důsledku až tak dobře zvládnutá porce zábavy, že jde vlastně o výtečný popcorn. Třeba sýrový...

Single Man (2009)

Uteklo to jak přemýšlení o životě (čímž to taky je) a jen je škoda, že v důsledku z toho nezůstal až tak krásně a vydatně nacpaný emoční žaludek jako to vypadalo během první poloviny. Předloha musí být úžasná a filmové zpracování k tomu přidalo kvalitu ve všech svých výsostných prvcích. Vizuál je bezchybný, hudba čarující (ty smyčce mě braly) a jestli někdo najde moment, který Firthovi neuvěří je asi blázen (což pro mě znamená oskarovost za herecký výkon). Všechno zásadní je ale v meditativní pocitovosti nad tématy štěstí, smutku a tím co s životem dělají, a které je těžké vyjádřit, ale přesto ve mě nacházela přesně místa kam měla jít. Škoda jenom té poslední třetiny, která už na mě takhle nehrála, nic neřešila, ale jenom prostě něco říkala. Možná to byla její pointa..na-debatu. Výsledkem je poctivá intravenózní dávka melancholie.

Čarodějův učeň (1977)

Výborná a pěkně temná pohádka, která nezklamala moje očekávání, ale ty pětky jsou tady podle mě spíše z nostalgických a patriotických důvodů

Na tuhle nemám (2010)

Přijemný nadprůměr, což v romcomech znamená předčit stovky a stovky filmů. Parádní vedlejší postavy a i ta zápletka - ač zní hrozně - je v důsledku i docela chytrá.

Zahulíme, uvidíme 2 (2008)

Doladěnější, ulítlejší a zábavnější pokračování, které občas jedničku v některých scénkách jenom předělává, ale imho vtipnějším způsobem. Vykouřená pohodka. "Je postiženej, nebo co? Ne pane, myslím že je korejec."

Pontypool (2008)

Důležité je o Pontypoolu vědět, že je těžce originální, nenudí a že všichni 3 :-D herci jsou skvělí, zvlášt McHattie-ho charisma vás jenom tak nenechá to vypnout. Stejně důležité je ale nečíst si tady další komentáře, protože ty, se popisy průběhu oněch 90 minut a pointami (i když, nijak zásadními, ale stejně) jenom hemží. Takže bacha na myší kolečko...

Záhada Blair Witch (1999)

I když starší, tak trochu pořád docela solidní atmosféra, vybudovaná s minimem prostředků a dobrým nápadem, který se sice jinde podařilo vypilovat ještě víc, ale Blair Witch bylo stejně první.

Děsnej doják (2006) odpad!

Máloco je takový "odpad" jako tohle!

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Prostě paráda. Tenhle film ze mě zase udělal prcka sedícího u videa a hltajícího akční hrdiny. Je to stejné dokonalé B-čko, jaké jsem tehdy tak miloval, ale kamera, dynamika, střih, choreografie, fyzická připravenost herců a prostě celé akční scény jsou tak vymakané a moderní, že prakticky znovuvytváří tenhle žánr. Klobouk dolů, tak nabušenou akci jsem už neviděl ani nepamatuju..(eee, ve dvojce?) Sice podobné druhému, ale díl od dílu lepší a už teď je to jedna z mých nejoblíbenějších sérií...ČTVÉÉRKU, ČTVÉÉRKU, ČTVÉÉRKU!!