Kronika mutantů (2008)

Na devadesátiminutovou vypínačku mozku by to docela šlo, ale asi v životě jsem u filmu neměl tak nehorázné WTF momenty. Vizuální stylizace, která se snažila namíchat cyberpunkové sci-fi s prostředím první světové války ve mě vyvolávala přívaly imaginárních zvratek na hlavu tvůrců, a naprosto mi film znechucovala. Zákopové války s bajonety a vesmírná loď na uhlí v 25. století...co to jako má být!?! A zbytek? Tuctovka.

Horizont události (1997)

To jsem ani nevěděl že Anderson umí natočit něco tak zábavného! Většinu času vás film docela obstojně přesvědčuje že není jenom další béčko, a i v těch momentech kdy mu to tak nejde, mě díky intenzivní atmosféře pořád držel. Berte, berte...

Jumper (2008)

Mě to bavilo, přesně tak jak by asi mělo. Krátká stopáž neznudí a je to typická oddechovka, jenom pro zábavu. I když ten Samuel je tam hodně směšný, teda..

Zabiják (2003) odpad!

To co se děje se seagalem už ani pomalu není smutné...Chudák se zasekl v době, kdy ještě někoho filmy ve kterých tlustý archeolog navlečený v koženém kabátě, který není vůbec cool vymlatí pomocí aikida celou asijskou mafii ještě někoho bavily. Kdyby tam aspoň byly nějaké zajímavé bojové scény, kdyby se seagal pořád jenom netvářil a nechoval jako superman, kdyby to nebylo celé tak monumentálně dementní..Momentálně mě nenapadá zbytečnější film, který jsem viděl tak za poslední rok...A samozřejmě jsem to radši v rámci příčetnosti tak ve třetině přepnul, takže jestli tenhle názor nechcete brát jako směrodatný, nedělejte to.

Jimmy Carr: Comedian (2007) (TV film)

Jimmy Carr je pro mě jeden ze svaté trojice nejlepších (a všichni ostrovani) stand-up komiků co znám. Jeho inteligentní, nekorektní a hlavně URÁŽLIVÝ humor je tak osvěžující a zábavný, že vám všechny jeho celovečerní show utečou jako voda a prakticky nikdy nenudí. Což je, na to že jde jenom o týpka stojícího na pódiu něco přes hoďku a snažícího se házet vtípky, obdivuhodný výkon. Nejdokonalejší je v improvizačním kontaktu se svým publikem, ve kterém se evidentně vyžívá a často je nejzábavnější částí šou. Neznám moc lidí, co by byli alespoň ze čtvrtiny tak zábavní a pohotoví jako on. Bohužel není u nás vůbec známý a nějaké titulky by jste hledali marně. Díky čemuž si užívám tu privilegovanost rozumět aspoň tak polovině toho, co řekne ;-) Jinak tohle platí pro všechny jeho celovečerácké show, co jsem viděl, kvalita moc nekolísá.

Father Ted (1995) (seriál)

Další Linehan, takže výborné. Jenom jsem si tady asi nejvíc - ze všech jeho seriálů co znám - uvědomoval ten nepoměr mezi nudnou vatou+docela trapnými vtípky a těmi naprosto geniálními, kterým se budete alespoň usmívat ještě pěkně dlouho. Prostě je Father Ted ovatěný dost, řek bych...

Basement Sessions (2007) (koncert)

Zajímavý nápad, bohužel pro mě zatím výběr intepretů tak zajímavý není. Vychází to tak jeden výborný muzikant na jeden díl, ve výsledku jenom dobrá televizní kulisa, na rozšíření hudebních obzorů. Eels rules!!

Prokletý ostrov (2010)

To je aspoň thriller! Scorseseho práce se dějovým twistem mě dostala a hodně bavila. Místo toho, aby hrál mrtvého brouka a nakonec si šetřil něco rádoby-šokujícího, vybalí na diváka obě možnosti chápání příběhu docela brzo a tak šikovně filmařsky mezi nimi balancuje, že se tím dosahuje skoro ultimátního napětí. Trochu mi to připomělo 12 opic, jenže tady je frekvence s jakou se mění dívákův názor prakticky neustálá. A ta úplná pointa je hodně mrazivá. Navíc, k tomu připočtěte prostředí, z jehož vizuální atmosféričnosti jsem se tetelil blahem a skvělého Lea, a není co řešit. Jenom je to občas trochu moc natahované a žánrově to není přesně můj šálek čaje, jinak by to bylo i za plný. Každopádně žádná lobotomie..

Loutka (2002)

Řekl bych, klasický kousek do zmiňovaného amerického nezávislého léta, až na to že tenhle je celou dobu naprosto příjemný a zábavný, což se ne všem podaří, ale zase zato platí trochu větší porcí "pohádkovosti". Navíc má ještě bezchybné obsazení. Brody je sympaťák všude a tady vás prostě přesvědčí o tom, že looseři můžou být skvělí. To Mila taky a její první koncert jsem si užil.

Doom (2005)

Dvě hvězdy přesně za sexy přízvuk Rosamund Pike a scénu z vlastního pohledu..zbytek je nuda k uzoufání..chjoo