Ospalá díra (1999)

Asi nejlepší burtonův film. Stylová a hlavně zábavná podívaná. A Deppa jsem tam výjimečne fakt žral.

Superjail! (2007) (seriál)

Naprosto uchýlnéé. Ale jak na ty díly, které už sem viděl myslím, docela se tady pohihňávám, takže se už těším na další. Takový brutálně-uchýlně vtipný poklad, který -pokud jste na tyhle věci- byste neměli minout.

Šťastlivci (2008)

Asi nejpohodovější road movie, co jsem viděl za dlouhou dobu. Příjemně obyčejní hrdinové, jejichž cesta a cesty jsou stejně smutné a veselé jako to, že jsou "the lucky ones" - ti kteří se z války vrátili. "Ne, my vám děkujeme!" A nejsympatičtější role Rachel McAdams.

Prokletí (2008)

Je to těžká řehole být fanouškem tak oddychového žánru, jako jsou horory, protože v tomhle žánru vzniká tolika sra.ek, že pak stačí i něco vcelku průměrného a aspoň trochu originálního jako tohle a člověk by měl bouchnout šampáňo nebo něco. Prostě docela průměrný film, občas mi to zpracováním až připomínalo nějaký odpolední americký seriál, ale na horor dobrý. Moc se mi líbila snaha o dvě paralelní děsivé linky, přičemž ta křesťansko-buranská byla v některých momentech ještě děsivější než ta bubákovská. A už jenom kvůli závěrečným titulkům to stojí za to vidět...

Poslední skaut (1991)

Kultovní dokonalost devadesátek. Vrchol Willisovy kariéry, kterým pro nás tehdejší puberťáky těžce nastavil archetyp akčního hrdiny. Odhláškuju kdykoli na požádání. "Tragická ztráta pro výtvarnej svět!"

Adam (2009)

Tak pokud někoho neurazí těžká neoriginalita tématu, zpracování to určitě nebude. Hlavně Rose se mi líbila ještě víc než rozklepaný a nechápavý Hugh Dancy. Taky to je tím, že je dost kost. Každopádně nejenom díky ní těch pár desítek minut příjemně uteklo. Výš ale hodnotit nemůžu hlavně díky škatulkové přecpanosti, a to i dost kultovnějšími kousky. A aspergera máme občas asi všichni..

Sunshine (2007)

Řekl bych skoro dokonalé, ale konec byl na můj vkus až moc zmateně natočený. Sice to atmosféře neubíralo, ale stejně mi to zklazilo celkový dojem. Ale je to jízda, teda....

The Notorious B.I.G. (2009)

Nebyla to nějaká kulervoucí nuda, ale na můj vkus prostě moc stopáže o ničem, za což nejspíš mohly hlavně hip "černé" dialogy, které byly jenom hromady namachrovaných nesmyslů. Většinou se smysl každých deseti vykonverzovaných vět dal shrnout jedním slovem. Nechápu!! Ale jinak jenom nudnější životpisné drama. Objektivitu neřeším.