Necronomicon (1993)

Zpracování tak na úrovni nějakých povídek z krypty, nebo podobných B-čkových povídkových hororů z devadesátých. Takže sliz, loutky a masky a celkově takový nevyčnívající průměr. Škoda, necítil jsem tam tu atmosféru "mistra" (to nemyslím Káju). Takže tří za snahu. A chtělo by to něco stylovějšího. To by byla mňamka!

Hlava-22 (1970)

Naprosto důstojná a vcelku věrná adaptace knihy, až mě to překvapilo. V některých momentech mě sice nezasáhl tak emočně jako kniha ve svých vážných pasážích, ale jinak hodně příjemný večer a zábavné připomenutí výborné Hellerovy satiry.

Temný rytíř (2008)

Film roku 2008 jednak s přehledem překonává všechno, co vzniklo jak tento rok, zárověn však také aspoň o pár tříd natírá všechny comicsové adapatace, které kdy zplodili v holywoodu. Nolan výborně zneužil jedničky, která se z chlápka v gumovém obleku snaží udělat uvěřitelného a temného "mstitele" (njn, co mám dělat) a na jejích základech vystavěl epické drama, které zároveň funguje v tolika aspektech, že musí mít každý divák poslintaný bryndáček . Inteligentní příběh zabalený v temně noirové atmosféře, podaný a zahraný tak brilatně, že vlastně ani není co vyčítat. A bez Heatha by to prostě nešlo.

Městečko South Park (1997) (seriál)

Až jsem byl v novějších sériích překvapen, jak se seriál liší od mojí deset let staré představy vytvořené mým mladím, nálepkou vulgarity nebo čímto. Každopádně - pro mě nejlepší satira současné ameriky, ve které si tvůrci dokáží podat cokoli, komentují aktuálně a véélice zřídka nejsou vtipní. Zase je nutné přiznat, že existuje dost slabších dílů, ale ty nejlepší to bohatě vynahrazují. No a Cartman je nevtipnější seriálový sociopat. Na tuty. Pro neznalce doporučuji 10x6,7,8!

Zombieland (2009)

Sympatický mix žánrů, sympatické postavy a zdůraznění důležitosti fyzičky :-)

Mechanik (2004)

Depresivní nátěr. A co Bale udělal pro roli je naprosto neskutečné. Ale i bez podvýživy skvěle zahrané.

Klub sráčů (2000) odpad!

Ryzí humpoláctví a pokud se u tohohle někdo bavil tak humpoláctví na druhou....

Bourneovo ultimátum (2007)

Tohle mě až skoro uráží...Po geniální a také velmi výdělečné dvojce, která se snad ani nedala překonat, přichází tohle. Tvůrci se rozhodli jít na to šalamounsky a ani se o překonání nesnažit. Radší všechny fungující aspekty (kusy příběhu, situace, feelingy) zkopírovali, hodili do jiných zajímavých exteriérů a ještě jako bonus přibalili rozuzlení, které mě ale po takové formě ( která spíš připomíná remake dvojky, jenomže po 3 letech ) jenom tak nějak minulo. Abych to zkusil nějak objasnit - druhý díl byl úžasný i po x-tém shlédnutí, ale to co z něho udělalo dokonalost byla neprosto nespořivá porce originality kterou tvůrci házeli hrstmi v každé druhé scéně, a fantasticky inteligentní příběh, jenže dívat se na něj podruhé v jiném filmu už tak "fantastické" prostě není. Co má trojka originálního a zábavného co neměla dvojka naprosto netuším. Pořád hutně dobrý film, ale srovnání ho těžce pohřbilo a takhle prostě nee! .

Útěk do divočiny (2007)

Pro každého kdo si alespoň trochu bolestně uvědomuje rozdíl mezi životem, který vede a životem, který by chtěl vést. Pro každého, kdo má v sobě alespoň kousek touhy po dobrodružství. Pro každého, komu imponují osudy těch, jenž se nebáli vydat se na cestu. Pro každého kdo má rád dobré filmy podle skutečné předlohy s užasnou hudbou. Pro všechny, kdo už McCandlessův příběh znají. A nakonec pro ty, kteří těžko věří happyendům.

Half Nelson (2006)

Po megadlouhém polehávání ve filmotéce, se konečně nemožné stalo skutkem a já to viděl. Je dobré, že si tvůrci pro příběh, který táhne jeden herec vybrali zrovna Goslinga. Jeho Dan je tak lidský, že přes všechny jeho chyby sem ho měl rád. Vynikající herecká šou. Měl bych koukat na víc takových filmů..mělo by jich taky víc vznikat...