V Bruggách (2008)

Nejlepší film Colina, který mě s každým dalším shlédnutím baví víc a víc a už se pro mě stavá skoro kultovním. Společné scény Farrella a Gleesona mě pokaždé pobaví i dojmou a tenhle film je pro mě ryzí zábava.

Max a maxipříšerky (2009)

Tak musím říct, že tohle mě naprosto minulo. Malý Max mě bavil a dokázal být sympatický snad jen prvních 15 minut a s jeho příběhem je to podobné. Potom, co se chová jako debillní mimino doma, se začne chovat jako debilní mimino ve svém imaginárním příběhu, ve kterém mu zdatně sekundují jeho vymyšlení přátelé, poskládaní z kusů jeho podvědomí, takže se chovají nelogicky, zmateně, divoce a dětinsky. Snahu o symboliku vyprávění stejně jako dětsky zmateného pohledu na svět cítím, ale nedotýka se mě a spiš mi v některých momentech připadala jako bad trip. Takže vydržet tu hoďku a půl je jako mít na hlídaní sousedovic kluka, který ať sice má možná rodinné problémy a je zmatený a osamělý, ale stejně je to fracek a je docela utrpení s ním vydržet. Takže pokud bych měl nekdy mít takového vlastního prcka, potřeboval bych zásobu uklidňujících léku a terapie s Malým princem.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Jedna z koukatelnějších teenagerovských romatinctických komedií. Ale kromě Heatha a "černého učitele angličtiny" nic extra.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Možná kvalitně natočené, obsazené a docela slušně vymyšlené, ale nejde přece nemít výtky k schématu, který se od druhého dílu opakoval v nijak zásadně nezměněné podobě až do asi patého, což bylo tak nejvíc co jsem vydržel. Ono dívat se pořád dokola na stejnou linku příběhu tj. něco podivného se stane, ale "denethor" už to zná páč kdysi něco podobého dělal, tak si vlezou do "vany" a vyřeší to. To je trochu na bednu u takového tvůrce a typu seriálu. Vedlejší celosériová linka to možná zachraňuje, ale to sem zase neměl chuť zjišťovat. Podle mě tak kvalitnější výplň odpoledního seriálování na novu.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Zajímavé, svěží a chytlavé. Libí se mi stavba příběhu v první sérii, u které snad s takovými charaktery postav nehrozí zvrhnutí do scénaristického stereotypu. A Nathan je občas hodně skvélý.

Venkovský učitel (2008)

Slámova filmová řeč je precizní a nemýlí se sdělením ani dopadem. Jeho příběhy jsou smutné a ani na chvíli nepusobí uměle, což je asi nejsilnější kvalita i venkovského učitele. Liška s Bydžovskou navíc hrají tak úžasně, že vás ani na chvíli nenechají pochybovat. Prostě, venkovský učitel je jedno z toho nejlepšího, co jsem z domácích luhů a hajů poslední dobou viděl a rozhodně velky film. A scéna na balkoně je prostě tak hrozně silná, že nejde opomenout.

The Last Winter (2006)

Podhodnocené b-čko. Atmosféra šlape, ať už je zbytek jakýkoli. Což neznamená, že tomu chybí filmová řemeslnost. Spíš mám pocit, že by to mohlo někomu (jinému) připadat chvílema nudné. Ale arktické prostředí přece v kombinaci s bubákama funguje. To se ví už dávno. Agitační rozměry mě vetšinou míjejí (óóó, já vyvolený), a nevadily ani tady.

Věc (1982)

Neskutečné, když si člověk uvědomí, že už je to skoro 30 od vzniku a pořád s přehled překonává většinu současných hororů příběhem a atmosférou. Kdyby vznikl dnes ve stejné podobě, pořád by to byla bomba. A kdybych to viděl tak v desítí, tak mám fóbii z antarktidy...

Zrození šampióna (2009)

"Patosácké" hollywoodské drama, které právě proto a přesto zaujme. Rozhodně s patosem a hrou na city ale tvůrci nešetří, a vlastně to ani není na škodu, protože je to prostě tak krásný příběh, že ve mně ty emoce vyvolal, i když jsem je čekal a vlastně po nich ani netoužil, protože už jsem je ve společnosti amerických filmů žažíval tolikrát. Sice je to až občas až moc všechno krásné a dokonalé, a trochu ta emoční prvoplánovitost nešla pod nos, musel sem stejně filmu podlehnout a napsat, že se mi líbil. Moc. A sandra je výborná.

Lucky Louie (2006) (seriál)

12x30minut sitcomovosti okořeněné zábavnou vulgaritou a nekorektností. Zárověn je obojího tak akorát a dodáva to Louiemu šťávu. Není to sice neustálá řehtačka, ale všechny charaktery jsou sympatické a některé scénky k nezapomenutí. ("-Náboženství je jenom pro bandu blbců, co si neumějí připustit ze jsme jenom banda slizkejch ryb, kterým narostly nohy a nepřiznají si že není žádný bůh. *Jasně, že je bůh! Kdo si myslíš že vyrobil tebe? Kde ses tu vzal?! -Z kundy svojí matky. *A odkud se vzala ona? -Z kundy její matky. A ona z kundy její matky. A tak to jde pořád. Z kundy, do kundy a do další kundy atd. Až se nakonec dostanem ke slizkejm rybám bez noh. *Ok, a odkud pocházejí ty ryby? -Z kund jejich beznohejch matek! Chápete, všechno a všichni pocházejí z kund našich matek. *Počkej. Ale všechny tyhle kundy, ty taky musely odněkud přijít. Kde se tu vzaly? -No, nejspíš z jedné obří kundy. *Yep, a to je bůh!")