Sklapni a zastřel mě (2005)

Zábavná malá věc, které svedčí Roden, optimální délka, občas pěkně černý humor a jedna dokonalá hláška : Aneb jak se přesvědčuje stará babka aby nenahlásila vraždu.

Zprávy TV Onion (2008)

Skečová podívaná, která mě bavila víc než většina rádobykomedií poslední doby. Sice je jasné, že když je film složenina různých scének, budou taky mít různou kvalitu. Ale co naplat, když je tam pár momentu že se nahlas zasměju, jsem spokojený.

Proutníci (1996)

Začínalo jako docela obyčejná nuda, ale Favreau si se mnou postupem času navazoval stále silnější pouto, a společně s ním rostl i zážitek a zábava. Jeho nemotornosti ve svádění mi skoro ubližovaly (noční pokec se záznamníkem je dost útrpný zážitek, odtahoval sem se jak u nějaké nechutnosti) a jeho dospění mě zase upřímně potěšilo. Takže rozhodně té hoďky a půl nelituju.

Predátoři (2010)

Za naproste zboznovani originalu, ktere Antal skoro vubec nezprznil. I kdyz obcas to bylo teda docela na-hrane, a za cenu těžkého vykrádaní, samozřejmě ;-) V dusledku jenom tak trochu dalsi trihvezdickovy letni akcni trhak, ktery ale pro milovniky nejstylovejsiho vesmirneho zabijaka a Silvestriho tonu, bude hlavne v prvni pulce zpusobovat zachvaty nostalgicke zamilovanosti do prave probihajiciho seznamovani se dvou skupinek predatoru;-) Jinak Brody obcas fajn a obcas se mi tam teda vubec nehodil, ale tak jsou i horsi veci co se daly pos... a nestalo se tak, takze - rad se zase nekdy kouknu, ale ze by to melo aspirovat na nejvyssi mety, hvezdy a filmy, tak to teda zas ne. Enšpígl sice neduhy predatoru vystihl dobre, ale zas je to otazka toho, co jste ochotni predatorum odpustit, kdyz se da cekat ze te dokonalosti prvniho se ani zdaleka nepriblizi. Jinak po druhém zkouknutí doplňuju, že jsem celou dobu přemýšlel jestli jsem jenom nekritický fanoušek a je to fakt blbost anebo jsem nekritický fanoušek a je to skvělé. Je to tenká hranice, ale výsledek je takový že je to docela blbost, ale zabavila mě zase skvěle..na 4

Počátek (2010)

Pokud clovek prijme premisu ze je mozne vstupovat do cizich snu a vykradat nebo jinak ovlivnovat podvedomi a prijme pravidla tohoto procesu zacne se pred nim rovijet tak zamotana jizda, ze obcas musi spolehat jenom na cistou logiku a duveru v (samozrejme genialniho) Nolana, ze vsechno dava smysl. Coz nakonec taky tak je a prubeh k tomuto prozreni je chytry, adrenalinovy, napinavy a zase znovu trochu posouvajici hranice zabavne filmariny, i kdyz je z toho obcas citit, ze je dost aspektu umele podrizeno tomu aby to v dusledku byl zazitek co nejintenzivnejsi. Treba ta zamotanost 3 soubeznych rovin prubehu "akce" je tak trochu citet umelosti, ale rozhodne ji to neubira na zazitku. Ma to obcas trochu nudnejsi momenty (ale taky to muze byt tim, ze jsem v anglicitne nepochytil vsechno), ktere jsou ale taky trochu dane snahou aspon trochu to divakovi objasnit a docela poctivou delkou, ale jsou tak solidne nadavkovane ze prilis nekazi zazitek. No a zaverecne minuty zase nabizeji trochu hloubky, ktera pusobi necekane a opravdu pusobi. Proste ma to slabsi momenty, ale ten zaverecny pocit je jenom obrovske UAU!!!! Takze ctyri zatim, dalsi zkouknuti snad ukazi tu pravou genialitu, s cimz tak trochu pocitam takze pet prijde pozdeji ;-) Jo a malem bych zapomel, vsichni herci jsou skveli, ale kdo me fakt dostal byla Marion/Mel. Nevim jak to Nolan dela, ale kdyz maji jeho charaktery byt desive, tak si vzdycky skoro curnu, a jeji projekce jsem se fakt obcas docela lekl.

Proti zdi (2004)

Silné. A taky jsem se zamiloval..

Nakonec zemře (2010) (amatérský film)

Heh. Uf. Lampička to jistila, ale stejně kvalitka. A kiddin komentář mě baví ještě teď :D

Zlo mezi námi (2003)

Rebel bez příčiny rozpoutá nerovnou válku s partou mazáků a než skončila, zjistil jsem že její příčiny jsou tak opravdové, že by tyhle války měly být nutností pro každého, kdo na ně má sílu. Občas až moc americky-like dělané, ale vtahující tak moc, až je naráz po těch dvou hodinách a docela bych si ještě přidal.

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Je to jeden z nejzábavnějších a nevtipnějších animáků, co jsem za posledních pár let viděl. Tak mi tady nebrečte, že to nemá tu pixarovskou hloubku, nebo mě z toho rozbolí kolena.

Kniha přežití (2010)

Asi budu čist každý den bibli, abych už nikdy nemusel vidět žadnou zbytečnou a otravnou pointu. Člověk by to podle traileru ani neřek, ale výsledek je "tak" nijaký že už si z toho ani nic nepamatuju a to sem to dokoukal před hoďkou. Tak co bych tak ještě...