Riddick: Kronika temna (2004)

Má to víc peněz, víc Vina Diesela, víc prostoru a přesto všechno vznikla jenom neatmosférická, jakoby prázdná klišovitá zapomenutelnost, kterou ničí hlavně hrozný scénář. A to jsem kronice temna dal i pár dalších šancí, ale jediné co sem s z nich odnesl bylo to, že naprosto nevím čím mě měla zaujmout. Nebýt výpravnosti, výtvarné stránky a to že prostě Vin Diesel nenudí, bylo by to mnohem horší. A Judi Dench mě srala ještě víc než v Bondech...prý elementál, pch :-/

Černočerná tma (2000)

Na to, co by bez postavy Riddicka a charisma Vin Diesela vzniklo, radši ani nemyslet. Takhle je to stylové a atmosférické běčko, které může klidně i příjemně překvapit. Až tak, že by sme si zasloužili snad i lepší pokračování..

Záskok (1994)

Taková pohodová lehce naivní (možná tím stářím) a docela příjemná komedie, která je v komediálních a satirických momentech hodně zábavná. Začátek je třeba hodně našláplý (MEZANIN!) , ale po něm už často zbývající minuty tvoří sice příjemná, ale nijak jinak zajímavá a neobyčejná vata, kterou táhnou hlavně herci. Newman je skvělý a Jenifer Jason Leigh se mi tady líbila zatím snad nejvíc..její přízvuk byl hodně vtipný. Jak tady někdo píše Coeny fakt nemá cenu sledovat s dabingem!

Krvavý diamant (2006)

Zwick to s patosem umí a mám ho rád. Samozřejmě je to spíš kus poctivé hollywoodské filmařiny než nějaký oči-otevírající zážitek. Všechny ty obavy o city ždímající agitku šly stranou a zůstal jenom výborný film. Kdybych to věděl, tak bych asi nečekal 4 roky než jsem si ho pustil.

Quigley u protinožců (1990)

Westernová pohádka, ze které mi kdysi v televizi stačilo vidět posledních 5 minut a věděl jsem že mě bude bavit i celá. Úplně z toho číší ta jednoduchost a skoro naivní záměr "jenom" pobavit. S tím nemá Quigley problémy, lítá kolem něho charisma i náboje a člověk ví, že se na to že se s padouchem vypořádá, může spolehnout. Jediné co mi připadlo paradoxní je to, že na to jaká to má být zábáva, mi ta stopáž připadala o dost delší. Basil se vytáhl a hudba je jeden z velkých plusů..

Centurion (2010)

Nářez, paráda a absolutně nenudící film, který by mohl šmahem nahradit většinu letních a podzimních megahitů, protože je tak aspoň tak o třídu chytřejší a o pár tříd zábavnější a to všechno pořád s hollywoodskou jednoduchostí, která nebude nutit amerického diváka moc listovat ve slovníku..potom, co si najdou co znamená "Rome". Příběh je jednoduchý a semtam si pořádně zaklišuje, ale jako celek prostě funguje a bavil mě. Tam kde selhaly naděje vkládané do hromady předchozích historických rubanic, tady nee.

Prvotní strach (1996)

Nebýt Nortona a výborného konce byla by to docela průměrný jednoduchý film. Ale rozhodně ne špatný.

Úsvit mrtvých (2004)

Bude někdy lepší a zábavnější zombie film? Těžko...Snyder debutuje v hollywoodu ve velkém stylu! Naprosto bezchybná kadence napětí a neustálé zábavnosti, bezvadný casting a neotřelý režisérský styl, z toho dělají uplný poklad. Takže na současných 79 procent by vám Ving akorát tak řekl "Fuck yo all"!

Fontána (2006)

Jednoduché téma zakryté v hlubinách symboliky. Aranofovski prostě vypravuje jak chce a hraje si s formou tak moc, až člověku vlastně může utéct o co kráčí. Když neuteče zjistí že to není žádná věda a ale jenom krásný, intenzivní a hodně osobní film. Všechny jeho části jsou vyjimečné a výtečné, ale ta hudba skoro překračuje hranice totální kvality! Tenhle soundtrack Clinta Mansella je nej výběr v mojí OST složce.

Procitnutí v Garden State (2004)

Možná už sem od té doby, co jsem si tohle náhodou půjčil viděl i lepší věci. Možná že by mě to teď i trochu zklamalo. Ale tenhle pohádkový indie výtvor (pro mě tehdy ještě neznámého Braffa) mě tak totálně nabil dobrou náladou a chutí do života, že i kdyby se mu to už nikdy potom nepovedlo, stačí to....